Czarnobyl serial hbo cda netflix online

Katastrofa elektrowni jądrowej w Czarnobylu nadal wywołuje gęsią skórkę. Wiele ludzi zadaje sobie pytanie: Dlaczego wybuch reaktora nadal przeraża? Jak doszło do wybuchu? Kto jest za niego odpowiedzialny? Dzięki nowej produkcji HBO poznać odpowiedzieć. Serial Czarnobyl w dość realistyczny sposób ukazuje całą prawdę na temat miasta Prypeć oraz jego mieszkańców.

Czarnobyl serial, ludzkie dramaty przedstawione w serialu.

Co do zgodności filmu z historycznymi faktami muszę stwierdzić, że Czarnobyl to coś więcej niż klasyczna fikcja literacka oparta o prawdziwość zdarzeń. Serial porusza zdecydowanie więcej wątków odnoszących się do przeżyć ludzkich. Mało w mediach jest opowieści o ludziach, którzy musieli się ewakuować.

Zobacz także >> Serial Żmijowisko- konflikt, który kryje w sobie tragedię

Zainspirowana serialem postanowiłam szukać opinii zwykłych szarych ludzi. Niestety bezskuteczne. Ten serial pozwala nam zobaczyć świat oczami sprzątaczy, ofiar oraz ich rodzin. Dzięki niemu możemy jeszcze głębiej poznać historię tych których masakra pozbawiła pracy, bliskich, a nawet możliwości wypowiedzi na temat przyczyn katastrofy. Pokazanie ludzkich przeżyć pozwala widzowi na odczucia, które nie jest w stanie dostarczyć żądany dokument.

Recenzja serialu Czarnobyl

Gdy po raz widz zobaczy sceny nie będzie mógł oderwać wzroku od ekranu. Serial HBO zabiera oglądającego wprost w machinę apokalipsy PRL-u. Szczera gra aktorska trzyma widza w napięciu. Pozwala mu się zachłysnąć się życiem radioaktywnej Prypeci. Wszystkie wydarzenie są mieszanką dramatu politycznego oraz kina katastroficznego.

W serialu Czarnobyl możemy poznać na własnej skórze strategię systemu oraz polityczne zagrywki, które bardziej chronią interesy jednostek niż całego społeczeństwa. Katastrofa, której skutki są widoczne jeszcze w naszej rzeczywistości na zawsze zmieniły oblicze tego miasta.

Zobacz również >> Gra o Tron, cały serial był oparty na tomie znanego pisarza G. R. R. Martina.

Nowe osiedla, domy robotników oraz obiekty użyteczności publicznej stały się z dnia na dzień opustoszałe. Szybka ewakuacja ludzi oraz ucieczka przed szkodliwym promieniowaniem była jedyna opcją przetrwania. Napięcie całego serialu buduje także muzyka. Ścieżka dźwiękowa została skomponowana przez artystkę szwedzkiego pochodzenia. Wybór repertuaru wiolonczelistki Hildur Gudnadóttir doskonale wpisuje się w realia odgrywanego dramatu.

Napięta akcja, a rzeczywistość w serialu Czarnobyl

Fabułę serialu Czarnobyl rozpoczyna scena samobójstwa fizyka jądrowego. Ta scena może u widza budzić pewien niepokój. Osoba ta miała do ukrycia bardzo wiele. Taśma, na której fizyk wymienia winnych stała się najcenniejszym materiałem dowodowym w dziejach świata.

Oglądający nie zdaje sobie sprawy, że czeka go zaraz prawdziwe piekło. Za szybą widzi wybuch reaktora, który powoduje u widza dreszcze. Przez kilkanaście odcinków możemy liczyć na prawdziwą rekonstrukcję wydarzeń przeplataną z wątkami fikcji literackiej. Jednak nie są to sytuacje, które nie mogły się wydarzyć. Ciężko w serialu wyłapać sceny, które całkowicie odbiegają od rzeczywistości. Nic więc dziwnego, że wiele ludzi bierze Czarnobyl na poważnie.

Serial Czarnobyl – Odpowiedzi na aktualne pytania 

Serial Czarnobyl mimo, że opowiada o zagraniach politycznych PRL jest aktualny nawet dzisiaj. Pokazuje nam, jak w obliczu kryzysów zachowują się działacze polityczny. Scenę polityczną w Prypeci można spokojnie zaadaptować pod historię posiedzeń demokratycznych głów. Ta scena zdecydowanie mówi więcej niż tony publikacji naukowych o państwach spod sierpa i młota. Większość posiedzeń oraz narad może być odpowiedzą na pytanie: Czym jest komunizm?

Zobacz również >> Irlandczyk – Typowy film gangsterski?

Pokazuje jak nieumiejętne dostosowanie się do procedur oraz brak kontroli może mieć opłakany rezultat. Dość mocne słowa naukowca Walerija Legasowa mówią o najważniejszej zasadzie, która decyduje o wszystkim na tym świecie. Tą zasadą jest mówienie prawdy, która nie dba o żadnej interesy, ideologię czy religie. Jest wolna od jakikolwiek potrzeb i trosk. Nawet, gdy cały nas świat wywróci się do góry nogami prawda z nami pozostanie aż do śmierci.

 

Gdzie obejrzeć serial Czarnobyl HBO, Netflix, CDA, online?

 

5/5 - (10 votes)

Irlandczyk – Typowy film gangsterski?

Poprzedni

Koszulki na specjalne okazje, na prezent, okolicznościowe

Następny

Zobacz także

Więcej Seriale