Netflix Atypowy
Fot. Materiały prasowe

Wyjątkowa seria Netflix Atypowy to sympatyczny dramat komediowy z dobrze dobranymi postaciami i wspaniałą główną rolą Keira Gilchrista jako nastolatka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Główny bohater – Sam to wyjątkowo inteligentny chłopak, ale brakuje mu pewnych umiejętności społecznych. Widać to szczególnie w jego interakcjach z dziewczynami. Nastolatek znajduje się w niezwykle trudnym miejscu w życiu, w ostatniej klasie liceum. I choć czasami bodźce środowiskowe, takie jak głośna muzyka lub jasne światła, mogą być dla niego zbyt trudne do zniesienia, to wyjątkowo stara się w tym odnaleźć, a my obserwujemy te zmagania z zainteresowaniem.

Netflix Atypowy – dojrzewanie na spektrum autyzmu

Serial Netflix Atypowy

Fot. Materiały prasowe

Ten wyjątkowo ciepły serial podąża za bohaterem i jego nadopiekuńczą rodziną: matką Elsą, ojcem Dougiem i młodszą siostrą Casey. Razem z nimi poznajemy także jego bliskiego przyjaciela Zahida oraz dziewczynę Paige i terapeutkę Julię. Sam snuje historię o codziennym życiu w odniesieniu do swojej bezgranicznej miłości do Antarktydy i pingwinów. W każdym odcinku bohater opowiada o nowym aspekcie życia w Arktyce, a jego wyjaśnienia są zawsze zgodne z fabułą odcinka.

Zobacz także >> Barwy Szczęścia – 13 lat na naszych ekranach

Fakt, że jest w spektrum autyzmu podyktował wiele jego życiowych wyborów, ale jako nastolatek jest gotowy do buntu – chce zmienić swoje życie, stać się kimś i poradzić sobie z przeciwnościami losu. Sam Gardner jest dosadny i absolutnie szczery, co w serialu daje niesamowity efekt komiczny. Jego obsesja na punkcie Antarktydy sprawia, że w zwyczajnych rozmowach zawiera takie niecodzienne fakty, jak choćby cykl życia pingwina paskowego. W scenariuszu Atypowego Robii Rashid czerpie czarny humor z codziennych czynności nastolatka, a co najważniejsze, nigdy nie sobie z niego nie żartuje.

Atypowy – ciepła, szczera komedia o rodzinie

Jednak ta przełomowa produkcja Netflix nie dotyczy tylko nastolatka z autyzmem, czy nawet rodziny zajmującej się nastolatkiem z autyzmem. To także zwyczajne codzienne problemy i cały bagaż doświadczeń, który się z nimi wiąże. To spektakl pełen przewidywalnych wzruszających odkryć i niepowodzeń oraz dość rutynowa historia o dojrzewaniu zarówno bohatera, jak i każdej innej ważnej postaci w nim występującej. W miarę jego trwania staje się coraz bardziej jasne, że Atypowy Netflix wcale nie jest taki nietypowy.

Zobacz także >>Gra o Tron, cały serial był oparty na tomie znanego pisarza G. R. R. Martina.

W swoich najwspanialszych momentach seria jest serdeczna, szczera, zabawna i błyskotliwa. Jest przyjemna i doskonała do codziennego oglądania oraz dokłada wszelkich starań, aby przedstawiać problem autyzmu w dopracowany i społecznie korzystny sposób. Gdzie obejrzeć Atypowego? Oczywiście na platformie Netflix! Jeśli ciekawi Cię taka tematyka lub nie masz nic przeciwko przystępnemu dramatowi dla nastolatków, Atypowy z pewnością nie sprowadzi Cię na manowce.

Gdzie można zobaczyć serial Atypowy – VOD, Online, Netflix, CDA, TVP?

  • Netflix >> tutaj
  • TVP >> tutaj
  • CDA >> tutaj
  • Online >> tutaj
  • VOD >> tutaj
  • YouTube >> tutaj

Zobacz zwiastun serialu Atypowy

5/5 - (6 votes)

„Bronx” – kino akcji na Netflix

Poprzedni

„Cząstek kobiety” – recenzja przejmującego dramatu Netflixa

Następny

Zobacz także

Więcej Ona