seriale tureckie

Nie ma co się oszukiwać, seriale tureckie szturmem podbiły polską telewizję. Nie powinno nas to dziwić, gdyż niektóre z nich stoją na bardzo wysokim poziomie i to właśnie dlatego miliony Polaków je oglądają. Na co w szczególności warto zwrócić uwagę?

Dlaczego seriale tureckie są tak popularne?

Seriale Tureckie to już swoistego rodzaju potęga naszej polskiej telewizji. Możemy również śmiało powiedzieć, że są on popkulturowym fenomenem, gdyż nie dość, że tytuły znad Bosforu cieszą się ogromną popularnością w telewizji, to również w internecie spora część osób interesuje się właśnie tymi produkcjami. Dlaczego tak się dzieje? Z pewnością jednym z powodów jest to, że seriale tureckie to paradoksy.

Zobacz także >> https://citymagazine.pl/kevin-sam-w-domu-kultowy-film-wigilijny/

Łączą w sobie egzotyczne seriale tureckie życie z uniwersalnym przesłaniem, które odnosi się do potęgi miłości. Wszystko zaczęło się od produkcji pod tytułem „Wspaniałe stulecie”.

Widzów porwała zarówno ekranowa intryga stworzona na podstawie historii Turcji, jak i kostiumy, scenografia oraz świetni aktorzy. Aktualnie jednak do wyboru mamy znacznie więcej seriali tureckich. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

„Nadzieja i miłość” Benim hala umudum var dizi (2013-2014)

Nadzieja i miłość (benim hala umudum var dizi)

Materiały prasowe

W serialu „Nadzieja i miłość” została przedstawiona historia współczesnej patchworkowej rodziny mieszkającej na przedmieściach Stambułu. Opowiadana jest z perspektywy Umut mającej 23 lata. Po śmierci jej ojca Zeliha, czyli mama dziewczyna ponownie wyszła za mąż.

Jej wybraniem, kiedy Umut miała zaledwie 8 lat, został wdowiec wraz z trójką dzieci pracujący jako taksówkarz. Mężczyzna był bardzo konfliktowy, a przyrodnie rodzeństwo nie przepadało za Umut, dlatego okres jej dorastania nie był zbyt łatwy.

Zobacz także >> Barwy Szczęścia – 13 lat na naszych ekranach

Obecnie Umut pracuje w zakładzie fryzjerskim, jednak w trakcie jej kariery została zaproszona na bankiet, które został zorganizowany przez jedną ze stałych klientek. Była to producentka filmowa niejaka Asude.

W trakcie uroczystości Umut miała za zadanie zastąpić jedną z modelek. Na bankiecie pojawił się przystojny oraz bogaty Ozan, któremu dziewczyna wpadła w oko. Aby być bliżej niej, zatrudnił się w zakładzie fryzjerskim i stara się zdobyć serce dziewczyny.

Gdzie można zobaczyć serial Nadzieja i miłość VOD, Online, Netflix, CDA, TVP?

„Sekrety ojca” Babam Ailesi (2016)

Sekrety Ojca - Babam ailesi

Materiały prasowe

Popularny biznesmen Kemal Ipekci wraz ze swoją żoną Suzan, córką Cicek oraz synem Mertem mieszka w stolicy Turcji. Pewnego dnia jednak całkowicie niespodziewanie i w dramatycznych okolicznościach bliscy Kemala dowiadują się, że wiódł on podwójne życie.

Zobacz także >> Na dobre i na złe, czyli kilka słów o popularnym polskim serialu

Jego druga rodzina mieszka w Adanie, której członkiem jest ukochana z lat młodości Nilgun oraz bliźniaki Hasret i Kadirem. Sensacyjna wiadomość sprawia, że wiele osób znajduje się w trudnej sytuacji, a Kemal musi zrobić wszystko, aby każde z jego dzieci było szczęśliwe.

Gdzie można zobaczyć serial Sekrety ojca VOD, Online, Netflix, CDA, TVP?

„Łzy Cennet” Cennet’in Gözyaşları (2017-2018)

Łzy Cennet - Cennet'in Gözyaşları

Materiały prasowe

Tytułowa bohaterka w dzieciństwie została porzucona przez swoją rodzicielkę oraz wychowana przez babcię. Po wielu latach starań oraz ciężkiej pracy Cennet udało się skończyć z wyróżnieniem studia architektoniczne. Podjęła pracę w jednej z prestiżowych firm budowlanych i tam poznała zabójczo przystojnego Selima.

Na drodze do szczęśliwej miłości stanęła jednak matka jednej z jej koleżanek. Melisy nie chce doprowadzić do związku Cennet oraz Selima, gdyż zaplanowała już, aby mężczyzna został jej zięciem. Cennet musi zrobić wszystko, aby miłością zwyciężyć przeciwności losu.

Gdzie można zobaczyć serial Łzy Cennet VOD, Online, Netflix, CDA, TVP?

„Sila: Odnaleźć przeznaczenie” (2006-2008)

Sila: Odnaleźć przeznaczenie

Materiały prasowe

Serial Sila ten pokazuje przejmującą historię pewnej kobiety, która od samego początku swojego życia zmuszona jest walczyć z wszelkiego rodzaju przeciwnościami losu. Po adopcji przez bogatą rodzinę mieszkającą w Istambule Sila na pewien czas odnalazła prawdziwy dom a w nim miłość. Szczęście bardzo szybko została jednak zakłócona, gdyż okazało się, że prawdziwa rodzina w dalszym ciągu żyje.

Sprawy poważnie się skomplikowały, kiedy do Sili przyjechał jej biologiczny ojciec oraz brat. Mężczyźni przekonali dziewczynę, że jej rodzicielka jest na łożu śmierci, dlatego muszą szybko do niej jechać. Dziewczyna uwierzyła w nieprawdziwą historię i wyjechała na wieś.

Kiedy dotarła na prowincję, zorientowała się, że padłą ofiarą zmowy, która została przygotowana przez jej rodzinę. Rodzice oraz rodzeństwo rozkazali jej poślubić bogatego barona, którego nigdy wcześniej nie widziała na oczy. Sila musi rozpocząć walkę o normalne życie i prawdziwą miłość.

Gdzie można zobaczyć serial Sila: Odnaleźć przeznaczenie VOD, Online, Netflix, CDA, TVP?

„Sezon na miłość” Kiraz mevsimi (2014-2015)

Sezon na miłość" Kiraz mevsimi

Materiały prasowe

Serial turecki „Sezon na miłość” to nic innego jak pełna emocji oraz zabawna opowieść o niezwykle ambitnej studentce uniwersytetu – Oyku. Dziewczyna marzy, aby zostać najlepszą projektantką mody na całym świecie.

Od pewnego czasu podkochuje się w Mete, który jest starszym bratem koleżanki. Na nieszczęście dziewczyny traktuje on ją jak swoją młodszą siostrę, a co gorsza ma już inną dziewczyną. Pewnego dnia jednak zupełnie niespodziewanie w życiu Oyku pojawia się Ayaz.

To przyjaciel Mete, który jednocześnie jest synem świetnej projektantki mody. Mężczyzna mógłby pomóc dziewczynie w osiągnięciu celów, co więcej, jest nią poważnie zauroczony. Jak w tej sytuacji zachowa się Oyku?

Gdzie można zobaczyć serial Sezon na miłość VOD, Online, Netflix, CDA, TVP?

„Tylko z tobą” Asla Vazgeçmem (2015-2016)

"Tylko z tobą" Asla Vazgeçmem

Materiały prasowe

Serial turecki z gatunku obyczajowych, którego akcja dzieje się w obecnych realiach Turcji. Jednym z bohaterów jest Yigit Kozan, czyli bogaty biznesmen pochodzący ze Stambułu. Odnosi on wiele sukcesów zawodowych, ma sporo pieniędzy, piękny dom, a co jeszcze ważniejsze, bardzo racjonalnie podchodzi do życia. Od samego początku swojego życia jednak nie wierzył w miłość i twierdził, że nigdy jej nie zazna.

W związku z tym decyduje się poślubić córkę swojej ciotki i żyć z nią bez uczucia. Po pewnym czasie jednak zauważa, że nie potrafi tak egzystować, dlatego żąda rozwodu. Jak jednak twierdzi kobieta, woli umrzeć niż stracić męża. Poważna kłótnia w samochodzie kończy się wypadkiem spowodowanym przez Yigita, którego skutkiem jest śpiączka Iclal. Dla mężczyzny żona umarła, a ich wspólny syn – Mert wierzy, że jego rodzicielka już dawno jest w niebie.

W międzyczasie pojawia się młoda oraz piękna Nur. Yigit zakochuje się w niej, a ona w nim, nie mogą, jednak wziąć ślubu, gdyż obecna żona mężczyzna od 3 lat jest w stanie wegetacji. Sprawy znacznie bardziej się komplikują, kiedy Iclal niespodziewanie odzyskuje przytomność. Co zrobi Yigit?

Gdzie można zobaczyć serial Tylko z tobą VOD, Online, Netflix, CDA, TVP?

„Tysiąc i jedna noc” Binbir Gece (2006-2009)

Tysiąc i jedna noc" Binbir Gece

Szeherezada Evliyaoglu to architekt pracujące dla firmy Binyapi. Przedsiębiorstwo to jest prowadzone przez dwóch wspólników Kerema Inceoglu oraz Onura Aksala. Szeherezada to piękna, młoda i utalentowana kobieta, której sytuacja materialna, jak i zawodowa stoi na bardzo wysokim poziomie. Mało kto jednak wie, że jest ona również samotną matką pięcioletniego chłopca, który boryka się z białaczką. Pewnego dnia lekarz przekazuje Szeherezadzie szokującą informację.

Jej pociecha potrzebuje natychmiastowego przeszczepu. W przeciwnym razie życia chłopca będzie poważnie zagrożone. Operacja to jednak ogromny wydatek, na który nie stać kobiety. Jedyną osobą, która jest jej bliska i posiada takie pieniądze, jest jej szef – Onur Aksal. Szeherezada jest bardzo zdesperowana, dlatego zwraca się do mężczyzny o pomoc. Ten jednak stawia jeden warunek, za którego sprawą rozpoczyna się historia wielkiej miłości.

Gdzie można zobaczyć serial Tysiąc i jedna noc VOD, Online, Netflix, CDA, TVP?

  • Netflix >> brak
  • TVP >> brak
  • CDA >> brak
  • Online >> tutaj
  • VOD >> brak
  • Player >> tutaj
  • YouTube >> tutaj

„Wspaniałe stulecie” Meryem uzerli (2011-2014)

Wspaniałe Stulecie lub meryem uzerli

Materiały prasowe

Serial turecki „Wspaniałe stulecie” to crème de la crème tureckiego kina. Aż 139 odcinków tej produkcji prezentuje nam codzienne, jak i miłosne życie sułtana Sulejmana Wspaniałego. To właśnie ten mężczyzna w XVI wieku doprowadził Imperium Osmańskie na sam szczyt potęgi. Prawo jasno mówiło, że ma prawo mieć jedynie cztery żony, jednak kochanek aż tyle, ile będzie w stanie utrzymać.

Jak się można domyślić, Sulejman bardzo skwapliwie z tego korzystał. Czwartą żoną została niejaka Roksolana. To kobieta, która najprawdopodobniej pochodziła z Ukrainy i została podarowana mężczyźnie, jako zwykłe niewolnica. Za sprawą jej działań bardzo szybko stała się drugą najpotężniejszą osobą w kraju. Zaraz po sułtanie.

Zobacz także >> „Żmijowisko” – Bestsellerowy thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza

Mimo tego, że serial ten w Turcji jest naprawdę popularny, to wzbudził on wiele protestów. Spora część osób wysłała nawet skargi prosto do Najwyższej Rady Radia i Telewizji. Nie ma co się jednak oszukiwać, produkcja została sprzedana wielu krajom i z pewnością jest propozycją wśród seriali tureckich które warto obejrzeć.

Gdzie można zobaczyć serial turecki  Wspaniałe stulecie VOD, Online, Netflix, CDA, TVP?

4.9/5 - (12 votes)

Hotel Transylwania 3 –  film, który pobudza wyobraźnię

Poprzedni

Behawiorysta Mróz Remigiusz – recenzja książki

Następny

Zobacz także

Więcej Seriale