Lot 202 Remigiusz Mróz

Kolejna książka znanego polskiego pisarz Remigiusza Mroza, autora cyklu publicystycznego „Kurs pisania”, absolwenta Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. Spod jego pióra wyszły takie pozycje literackie jak cykl „W kręgach władzy” , seria książek z Joanną Chyłką w roli głównej bohaterki  czy też „Behawiorysta” i jego druga część „Iluzjonista”.  „Lot 202” to jedna z najnowszych książek Mroza, którą zaczął pisać już w 2013 roku, i w której wraca do znanych nam z jego poprzednich powieści bohaterów Państwa Hauerów –Mileny i Patryka.

Lot 202 Remigiusz Mróz

„Lot 202” rozpoczyna się odnalezieniem w bloku przy ulicy Hubala w Opolu zwłok młodego mężczyzny. Na pierwszy rzut oka wygląda to na samobójstwo – zwłoki wiszą pod sufitem – ale spostrzegawcza podkomisarz Agnieszka Oliwa prowadząca śledztwo dostrzega kilka wskazówek mówiących o tym, że było to wyjątkowo okrutne zabójstwo. Do śledztwa dołącza uzależniony od narkotyków inspektor Marek Litman.

Zobacz także >> „Żmijowisko” – Bestsellerowy thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza

Zamordowanym mężczyzną okazuje się Jacek Kiedrowski, który sześć lat wcześniej zaginął bez śladu w piątkową noc w Nowej Hucie w Krakowie. W czasie, kiedy policjanci przeszukują mieszkanie w Opolu z Okęcia startuje dreamliner 787 w podróż do Toroto. Na pokładzie samolotu  znajduje się premier Polski Patryk Hauer – główny bohater „W kręgach władzy”. Rejs niestety nie potrwa zaplanowanych dziewięciu godzin i trzydziestu pięciu minut ponieważ krótko po starcie samolot zostaje przejęty przez terrorystów.

82c89522 4a00 43e5 9769 105dbd906e85

Książka Lot 202

Autor prowadzi narrację wielotorowo, z Opola gdzie trwają poszukiwania osoby powiązanej z porwaniem lotu nr PA202, oraz bezpośrednio z dreamlinera, na pokładzie którego premier gorączkowo próbuje negocjować z porywaczami, a przede wszystkim usilnie stara się dowiedzieć co jest celem ataku. W Warszawie ABW oraz Prezydent Milena Hauer również próbują rozwikłać zagadkę uprowadzenia samolotu lecącego w stronę Kanady.  „Lot 202” podobnie jak pozostałe książki Mroza wciąga czytelnika od samego początku.

Zobacz także >> Behawiorysta Mróz Remigiusz – recenzja książki

Historia jest pełna zwrotów akcji, do samego końca nie jesteśmy w stanie domyślić się kim są porywacze i co łączy morderstwo zaginionego chłopaka z uprowadzeniem dreamlinera. Mróz nie oszczędza swoich bohaterów, terroryści są brutalni i nieobliczalni, a czytelnik z napięciem czeka na finał całej historii.

Opinia/Ocena „Lot 202” wg City Magazine: 6/10

  • Remigiusz Mróz „Iluzjonista ”
  • Bestsellerowy thriller
  • Wydawnictwo: Filia
  • Data wydania: 20.05.2020 r.
5/5 - (2 votes)

Biustonosze push up – dlaczego są ratunkiem dla małych piersi?

Poprzedni

Armatura GRB Mixers – odpowiednie wyposażenie własnego wnętrza

Następny

Zobacz także

Więcej Książki