zmijowisko-wojciech-chmielarz
Materiały prasowe

Na początek kilka słów o autorze – Wojciech Chmielarz to urodzony w 1984r. dziennikarz i pisarz. Publikował między innymi dla „Pulsu Biznesu” i „Polityki”. Jest autorem cyklu kryminałów o komisarzu Jakubie Mortce – „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Osiedle marzeń” (2016), „Cienie” (2018). W 2015 r. został laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru za powieść „Przejęcie”, a  w 2018r. otrzymał Złoty Pocisk za „Żmijowisko”.

Żmijowisko – Recenzja thrilleru psychologicznego Wojciecha Chmielarza

„Żmijowisko” – zapewne wielu z Was słyszało nie tyle o książce ile o serialu pod tym samym tytułem, wyprodukowanym dla Canal Plus na podstawie powieści Chmielarza. „Żmijowisko” można nazwać thrillerem psychologicznym. Autor w swojej książce stworzył trzy linie czasowe – wtedy, pomiędzy i teraz. „Żmijowisko” zaczyna się niewinnie – grupa przyjaciół wybiera się wspólnie ze swoimi rodzinami na wakacje do ośrodka agroturystycznego w tytułowym Żmijowisku.


Wszystko jest ładnie pięknie aż do pewnej nocy, podczas której w tajemniczych okolicznościach ginie Ada – córka jednej z par. Nikt nie wie co się z nią stało, nigdzie nie można jej znaleźć jakby nagle zapadła się pod ziemię. Rodzice odchodzą od zmysłów, cała wieś postawiona zostaje na nogi a nastolatki jak nie było tak nie ma. Po roku ojciec dziewczyny wraca do Żmijowiska aby podjąć ostatnią próbę odnalezienia córki. Niestety, nie jest tam mile widziany…

Fabuła ”Żmijowiska”  kręci się wokół zaginięcia nastolatki, co nie znaczy, że pozostałe wątki nie są godne uwagi. Bohaterowie książki borykają się z problemami, które dobrze rozumie połowa współczesnego społeczeństwa, a ich relacje i postępowanie doskonale oddają problematykę polskiego dnia codziennego.  Jest to opowieść o miłości zarówno rodzicielskiej jak i młodzieńczej, o bólu jakim jest strata dziecka, o zdradzie i ponownym poszukiwaniu siebie.

„Żmijowisko” trzyma w napięciu do samego końca.

Przez cały czas czytania książki nie wiemy kto jest tym złym i co stało się z Adą. Finał szokuje, zaskakuje i zapada w pamięć.

Opinia/Ocena wg City Magazine: 7/10

  • Wojciech Chmielarz  „Żmijowisko”
  • Bestsellerowy thriller psychologiczny
  • Wydawnictwo: Marginesy
  • Data wydania: 09.05.2018

Zobacz także >> Serial Żmijowisko- konflikt, który kryje w sobie tragedię

4.6/5 - (9 votes)

Fototapety – Czym upiększyć dom, mieszkanie, biuro

Poprzedni

Serial Żmijowisko- konflikt, który kryje w sobie tragedię

Następny

Zobacz także

Więcej Książki