Screenshot 2021 05 17 Grace i Frankie Oficjalna witryna
Fot. Materiały prasowe

Komedia Netflix Grace i Frankie rozpoczyna się w porze lunchu, kiedy Grace Hanson (Jane Fonda) i Frankie Bergstein (Lily Tomlin) czekają w restauracji na przybycie swoich mężów: Roberta i Sola (Martin Sheen i Sam Waterston). Mężczyźni wyznają swoim partnerkom, że od dawna są w sobie zakochani i postanowili wreszcie wziąć sprawy w swoje ręce rozwodząc się ze swoimi żonami i ponownie się pobierając.

Robert i Sol mają romans od 20 lat, podczas gdy kobiety dotychczas robiły wszystko, co w ich mocy, aby się nawzajem unikać. Grace jest byłą bizneswoman, która nie znosi widoku węglowodanów, Frankie to ekscentryczna artystka, która znana jest z medytacji przy stołach w jadalni. Grace i Frankie to komedia, w której padają żarty z marihuany i martini, podczas gdy dwie kobiety zwracają się do siebie w momencie kryzysu i potrzeby.

Grace i Frankie Netflix – zabawna historia o życiu w kwiecie wieku

Grace i Frankie

Fot. Materiały prasowe

Oślepione wyznaniem mężów Grace i Frankie przeprowadzają się do wspólnego domu na plaży w Malibu i walczą o to, by pokierować swoim życiem jako świeżo upieczone singielki po siedemdziesiątce. Teraz chcą wreszcie być razem i pogodzić się z nowo zastaną rzeczywistością, aby w końcu mogły być szczęśliwe i czerpać z życia garściami. Bohaterki zaczynają jako rywale, ale szybko nawiązują przyjaźń z powodu dziwnych okoliczności, w których się znajdują.

Zobacz także>> Barwy Szczęścia – 13 lat na naszych ekranach

Grace i Frankie mają też dwójkę dorosłych synów: wrażliwego Kojota (Ethan Embry) i potulnego Buda (Baron Vaughn), a także córki – zakłopotaną Mallory (Brooklyn Decker) oraz przebiegłą, złośliwą Briannę (June Diane Raphael). Przyjemnie jest patrzeć, jak wszyscy razem radzą sobie z niezręcznymi sytuacjami rodzinnymi. Rodzeństwa zapewniają także komiczną ulgę w dramatycznych chwilach między Robertem i Grace oraz Frankiem i Saulem.

Serial Grace i Frankie , pozwoli Ci odpocząć

Grace i Frankie

Fot. Materiały prasowe

Grace i Frankie Netflixa to ponowne spotkanie najlepszych przyjaciół na ekranie po raz pierwszy od czasów kultowego filmu Od dziewiątej do piątej z 1980 roku. Fonda jest bezbłędna jako spięta Grace Hanson, a Tomlin niezastąpiona jako niezależna Fankie.  Relacja aktorek na ekranie jest tak autentyczna, że czujesz się tak, jakbyś oglądał życie dwóch przyjaciół, co jest niespotykane podczas oglądania serialu telewizyjnego. Zarówno Frankie, jak i

Grace przechodzą prawdziwe przebudzenia, a każda z nich w nowo napotkanych sytuacjach wychodzi poza strefę swojego komfortu. Jest to rodzaj rozwoju postaci, którego zwykle nie ma w rolach kobiet i mężczyzn w tym wieku, złagodzony przez mądrość i doświadczenie związane z osiągnięciem tego okresu w ich życiu.

Zobacz także >> Na dobre i na złe, czyli kilka słów o popularnym polskim serialu

Mimo trudnych tematów serial Netflix ma wiele zabawnych wątków, które rozluźniają atmosferę z każdym kolejnym odcinkiem. Grace i Frankie ma też swoje wady, ale seria nie przypomina niczego innego w telewizji. Gdzie obejrzeć Grace i Frankie? Oczywiście na Netflixie! To doskonała pozycja, na leniwe wieczory z platformą i ciepłą herbatą, która pozwoli Ci zapomnieć o troskach codziennego życia.

Gdzie można zobaczyć Grace i Frankie Netflix VOD, Online, Netflix, CDA, TVP?

  • Netflix >> tutaj
  • TVP >> brak
  • CDA >> brak
  • Online >> tutaj
  • VOD >> tutaj
  • YouTube >> brak

Grace i Frankie – zwiastun

4.7/5 - (3 votes)

Cera sucha – objawy, przyczyny i pielęgnacja

Poprzedni

„Bronx” – kino akcji na Netflix

Następny

Zobacz także

Więcej Rozrywka