The Crown Netflix
Materiały prasowe

W ostatnich czasach seriale takiej jak The Crown Netflix  stają się coraz bardziej popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu samemu, z rodziną lub ze znajomymi. Dzięki rozwojowi platform streamingowych ulubione produkcje możemy obejrzeć o dowolnej porze dnia  i nocy i to na dowolnym urządzeniu. Serwisem, który wiedzie tutaj zdecydowany prym jest Netflix, który udostępnia bogatą bibliotekę filmów oraz seriali z całego świata. Największą popularnością w serwisie cieszą się produkcie własne, a jedną z nich The Crown, którego czwarty sezon niedawno pojawił  się w serwisie.

The Crown Netflix – Historia brytyjskiej rodziny królewskiej

The Crown Netflix

Materiały prasowe

Fabuła serialu rozpoczyna się wraz ze śmiercią Jerzego IV, w związku z czym na tron Zjednoczonego Królestwa wstępuje jego córka, Elżbieta II. Opowieść skupia wokół jej rządów, otoczenia oraz sytuacji politycznej panującej w kraju oraz na świecie. The Crown Netflix to dzieło nie tyle biograficzne, historyczne czy obyczajowe, co kompleksowe. Łączy wiele gatunków, dzięki czemu znane fakty historyczne łączą się ze wspaniałą grą aktorską i wciągającymi historiami bohaterów, którzy przez jednych zostaną pokochani, a przez innych znienawidzeni.

Szczegółowe informacje

Serial został zaplanowany na pięć 10-odcinkowych sezonów, z których zostały wyemitowane cztery. Ostatniego sezonu należy się spodziewać na początku 2022, a jego fabuła obejmie nawet początek XIX wieku. Ta ciągłość historyczna sprawia, że widzowie serialu towarzyszą głównej bohaterce we wszystkich najważniejszych chwilach jej życia. Gdy pierwszym sezonie wstępuje na tron jest młodą i niedoświadczoną władczynią. Natomiast pod koniec historii poznamy doświadczoną przez życie kobietę w kwiecie wieku, na barkach której spoczywa
odpowiedzialność za cały naród. W serialu przewijają się znane postacie historyczne, takie jak Winston Churchill czy Margaret Thatcher.

The Crown Obsada

The Crown obsada

Materiały prasowe

W obsadzie serialu możemy spotkać wiele mniej lub bardziej znanych gwiazd. Główna rola jak na razie była grana przez dwie aktorki. Były to Claire Foy i Olivia Coleman. Każda z nich wniosła do postaci coś od siebie i każda z postaci była na swój sposób wyjątkowa. W nadchodzących sezonie The Crown rolę Elżbiety II przejmie Imelda Staunton, znana z serii filmów o Harrym Potterze. Pozna tych aktorkami w serialu możemy spotkać takich aktorów jak: Matt Smith, Tobias Menezies, którzy grają księcia Filipa – małżonka Elżbiety II, Helene Bonaham Carter czy Vannese Kirby. Najwyższy poziom gry aktorskiej możemy również zobaczyć w przypadku Johna Lithgowa I grającego sir Winstona Churchilla oraz Emmy Corrin, która wciela się  w księżną Dianę.

Gdzie obejrzeć The Crown VOD, Online, Netflix, CDA, TVP?

 

Największą zaletą serialu produkowanego przez Netflix jest fakt, że jest on dostępy online. Oznacza to, że dostęp do niego możemy zyskać w każdej chwili z urządzenia wyposażonego w odpowiednio szybkie łączę internetowe poprzez platformę vod. Możliwe, że serial The Crown w całości lub częściach można znaleźć w serwisach typu CDA, ale najlepiej szukać go u źródła czy w aplikacji Netflixa, która jest dostępna po założeniu konta i opłaceniu abonamentu. Serial jest dobrym wyborem dla wszystkich fanów intryg dworskich oraz seriali fabularnych opartych na faktach historycznych

  • Netflix >> tutaj
  • TVP >> brak
  • CDA >> brak
  • Online >> tutaj
  • VOD >> brak
  • YouTube >> brak

The Crown – zwiastun

5/5 - (2 votes)

Gambit królowej Netflix – fenomenalny serial

Poprzedni

Podłogi laminowane My Floor – doskonały efekt wizualny

Następny

Zobacz także

Więcej Seriale