Gra o tron netflix cda online

Oglądanie serialu „Gra o Tron” był dla mnie momentem przełomowym. Jako prawdziwy znawca książek G. R. R. Martina byłem dosłownie przykuty do fotela. Nie mogłem wysiedzieć w oczekiwaniu na każdy kolejny odcinek. Za każdym razem zadawałem sobie pytanie: Co się wydarzy? Czy będzie wolna? Kto podpisze pakt sojuszu, a kto pokoju? Po skończonej serii jednak moja radość powoli zanikała.

Gra o Tron – recenzja serialu.

Cały serial był oparty na tomie znanego pisarza G. R. R. Martina. Reżyser starał się jak najbardziej oddać klimat zawarty w książce. Czy mu się to udało? Jak najbardziej. Wydarzeń typowo książkowych jest dużo więcej niż fikcji literackiej. Porównując książkę vs film mogę odnieść wrażenie, że produkcja jest wierną kopią dzieła literatury.

Zobacz serial na HBO >> tutaj

Co z pewnością ucieszy zagorzałych miłośników książek. Szczególnie ważna jest ostatnia, kulminacyjna scena finałowa. Produkcja warta krocie, której ostatni odcinek zmieścił się budżecie około 100 mln dolarów jest naprawdę perfekcyjnie zrobiona. Grafika komputerowa jest na wysokim poziomie. W zasadzie ciężko się przyczepić do scenografii.

Jakieś minusy?

Z pewnością można je dostrzec. Wielu komentatorów mówi o braku logiki. W poszczególnych scenach jest to bardzo zauważalne. Można czasem serial gra o tron porównać do teledysków disco polo, gdzie tekst swoje, a teledysk swoje. Podobne niuanse możemy dostrzec w produkcji. Jeśli odcinek trzyma się tekstu książki możemy liczyć na element zaskoczenia. Wówczas cała historia jest dla widza dość atrakcyjna.

Kiedy wtargnęła niespodziewana fikcja reżyserska fabuła stawała się nieco zaburzona. Wtedy widz mógł zadać sobie pytanie: Ale o co chodzi? Gdy inwencja twórca scenarzysty minęła wszystko wracało do normy. Serial stawał się nadal atrakcyjny w oczach odbiorcy.

Zobacz również >> Smętarz dla zwierzaków 2019 – świetna gra aktorska.

Nie można zapominać o skrótowców. W filmie występują sceny niedopowiedzenia. Pewne elementy, które wtargnęły jak grom z jasnego nieba i nie zostały dokończone albo kontynuowane w poprzednich seriach. Te wątki z jednej strony budują tajemniczość, ale w przypadku tego dzieła wywołują jedynie zamieszanie.

Muzyka kluczem do budowy napięcia

W filmie nie może zabraknąć kilka słów o muzyce. Kompozycje zawarte w serialu gra o tron doskonale oddziałują na odbiorcę. Szata muzyczna podczas bitew sprawia, ze widz siedzi w napięciu na ostateczną walkę. Autorem kawałków jest Ramin Djawadi. Znany kompozytor skomponował utwory, które świetnie pasują do mrocznego klimatu baśni.

Gra aktorska

W przypadku seriali oceny gry aktorskiej jeszcze szczególnie istotna. Kręcąc wiele wątków serialu mogą wystąpić pewne nieścisłości. Jednego dnia aktor może zagrać fatalnie, a przy kolejnych seriach wręcz wyśmienicie. Jeśli chodzi ogólną ocenę muszą przyznać, że obsada się spisała.

Aktorzy grali na niezwykle dobrym poziomie. Są oczywiście sceny, które poruszają bardziej, a inne mniej. Typem sceny godniej wyróżnienia jest relacja Kit Harington i Emilia Clarke, gdzie możemy zaobserwować przebłyski talentu. W przypadku sceny najgorszej wyłapałam tutaj romans Jona i Daenerys. Według mojej opinii był on dość mdły. Brak w nim głębi oraz namiętności, która powinna dotykać kochanków.

Dlaczego widz musi obejrzeć film Gra o Tron?

Jeśli chodzi o wartości edukacyjne gra o tron może być zachętą do wejścia w epokę średniowiecza. Podane wartości edukacyjne otrzymali m.in. mieszkańcy USA, którzy w swojej historii nie mieli wieków średnich. Baśń „Gra o tron” pozwala na dobrej jakości rozrywkę. Sceny filmowe są ciekawe sfilmowane. Jak dotychczas żadna produkcja filmowa nie była tak zekranizowana.

Z pewnością wartość wizualna to rzecz, którą warto zobaczyć. Film warto obejrzeć ze względu na powieść Martina, która jest genialnie opisana. Kostiumy oraz charakterystyka postaci również jest rzeczą, która zachwyci widza w każdym wieku.

Sprawdź gdzie obejrzeć serial, Gra o Tron HBO, CDA,Netflix?

  • Gra o Tron HBO >> tutaj
  • Gra o Tron Netflix >> Brak informacji
  • Gra o Tron CDA >> tutaj

Film Gra o Tron – zwiastun

5/5 - (7 votes)

Kler – Współczesne zagrożenia dla Kościoła

Poprzedni

Irlandczyk – Typowy film gangsterski?

Następny

Zobacz także

Więcej Seriale