Część z nas miłuje polskie seriale, natomiast inni preferują zagraniczne produkcje – niezależnie jednak od tego, do której grupy należysz, warto dać szansę niektórym rodzimym ekranizacjom. Być może któraś z nich zajmie specjalne miejsce w twoim sercu, stając się jednym z tych seriali, których fabułę chcielibyśmy wymazać z naszej pamięci, byleby tylko móc obejrzeć go na nowo, niczym za pierwszym razem. Które z polskich produkcji są najciekawsze? Jakie gatunki lubimy najbardziej? Które polskie seriale kryminalne zaliczymy do najlepszych? Koniecznie sprawdź w tym wpisie!

Polskie seriale kryminalne

Kryminalne produkcje potrafią nas przenieść w wyjątkowy, zupełnie nowy świat przepełniony tajemnicami. Wraz z głównymi bohaterami możemy rozwiązywać różne, niezwykle skomplikowane zagadki kryminalne. Jest wiele polskich seriali, które zasługują na miano ciekawych – poniżej przedstawiamy te, które pokochało wielu widzów. Po seansie tych produkcji, koniecznie sprawdź także inne polskie seriale kryminalne!

Jedną z naszych rodzimych ekranizacji, które są warte uwagi, jest Chyłka. Serial ten opowiada o odważnej, bezkompromisowej prawniczce, która podejmuje się obrony rodziców będących głównymi podejrzanymi w sprawie o zaginięcie swej córki. Seria oparta jest na cyklu powieści Remigiusza Mroza i oferuje wciągającą fabułę – każdy odcinek zapewnia niezapomniane wrażenia.

Kolejną produkcją wartą uwagi jest Rojst – miniserial, oprócz doskonałej obsady, posiada rewelacyjną ścieżkę dźwiękową. Całość przenosi nas w szare czasy PRL-u i rozpoczyna się od morderstwa – jego tajemnicę próbują odkryć dziennikarze. Wymieniając najciekawsze polskie seriale kryminalne, nie mogło zabraknąć właśnie tego tytułu!

Jednym z najciekawszych polskich kryminałów jest również Belfer. Akcja serialu rozgrywa się w małym miasteczku. Życie jego mieszkańców wywraca się do góry nogami w dniu, w którym licealiści odnajdują w lesie zwłoki swej koleżanki. W tym czasie do szkoły przybywa nowy nauczyciel i rozpoczyna własne śledztwo, chcąc poznać tajemnicę śmierci dziewczyny. Nikt jednak nie chce mu jednak zdradzić jakichkolwiek informacji – wszyscy zdają się coś ukrywać.

Polskie seriale sensacyjne

Kolejnym gatunkiem uwielbianym przez widzów są seriale sensacyjne. Zapewniają nam one dreszczyk emocji – ich fabuła jest pełna intrygujących zwrotów akcji i bez przerwy trzyma nas w napięciu. Nic dziwnego, że tak wielu osobom ten gatunek seriali skradł serce.

Wataha jest produkcją, którą warto obejrzeć – prezentuje ona niebanalną opowieść oraz niejednoznacznych, interesujących bohaterów. Wszystko zaczyna się od eksplozji bomby, która zabija całą załogę górskiej strażnicy – twórcy serialu rozpoczynają historię w sposób dość zaskakujący. Zagadkę tego zamachu próbuje rozwiązać kapitan Wiktor Rebrow – czy jednak uda mu się rozwikłać tę tajemnicę?

Na miano jednego z najciekawszych seriali zasługuje również Ślepnąc od świateł. Seria prezentuje opowieść o Warszawie z mrozem, mgłą oraz smogiem w tle – przedstawia ona tym samym ponure miasto z perspektywy głównego bohatera. Widzowie mogą przyjrzeć się kilku dniom z życia Kuby Niteckiego – warszawskiego dilera kokainy. Jego klientami są przeróżni ludzie – towar kupują od niego politycy, biznesmeni oraz celebryci. Spokojny żywot mężczyzny zmienia się, gdy więzienie opuszcza gangster starej daty – „Dario”.

Produkcją starszą, która zdobyła uznanie wielu osób, jest PitBull – część z nas z pewnością oglądała tę serię. A kto jeszcze tego nie zrobił, powinien nadrobić zaległości. Historia rozgrywa się w środowisku policjantów z Wydziału Walki z Terrorem Kryminalnym Komendy Stołecznej Policji. Bohaterowie muszą się mierzyć ze złem, zbyt dużą ilością bezsensownych procedur, jak również wymykającymi się spod kontroli prywatnymi problemami.

Najciekawsze polskie seriale – podsumowanie

Jest wiele produkcji, które można wymienić jako najciekawsze. W tym wpisie postaraliśmy się zawrzeć polskie seriale kryminalne oraz sensacyjne z najbardziej intrygującymi fabułami. Zdobyły one serca milionów widzów dzięki trzymającym w napięciu historiom oraz niesamowitym, niezapomnianym klimacie. Czy dodalibyście jakiś serial do tej listy?

5/5 - (3 votes)

Zalety korzystania z usług agencji marketingowej – dlaczego warto się na to zdecydować?

Poprzedni

Modne fasony damskich kurtek zimowych

Następny

Zobacz także

Więcej Seriale