Pracownik ambasadorem

Marki wychodzą do klienta z różnymi pomysłami i produktami. Jednak czynnikiem, który najlepiej sprawdza się w procesie przekonywania klienta do oferty i zapoznawania go z tym, co firma reprezentuje, jest żywy człowiek. Klienci coraz lepiej postrzegają firmy, jeśli to ich pracownicy opowiadają sami o tym, w czego tworzeniu biorą czynny udział – mniejszy lub większy, ale bezpośredni. Rola pracownika jako ambasadora marki stała się zatem nieoceniona w przypadku licznych strategii marketingowych.

Na czym polega rola ambasadora marki, kiedy jest nim pracownik?

Funkcja pracownika-ambasadora marki (ang. employee advocacy) polega w gruncie rzeczy na przedstawianiu w internecie z dobrej strony firmy, która zatrudnia owego pracownika-ambasadora. Zwykle w tej roli obsadzani są zwyczajni pracownicy, ponieważ to oni wzbudzają zdecydowanie większe zaufanie do firmy niż miałoby to miejsce w przypadku dyrektorów czy managerów.

Dlaczego warto powoływać pracowników do roli ambasadorów marki?

W obecnej rzeczywistości, kiedy to prym wiedzie praca zdalna, a wiele firm przenosi swoje usługi do internetu, warto zastanowić się nad tym, jak uczynić ofertę jeszcze bardziej atrakcyjną i jak dotrzeć z nią do nowych klientów – oraz zatrzymać tych, którzy byli nimi dużo wcześniej. Przeniesienie biznesów do przestrzeni wirtualnej sprawiło, że sieć stała się miejscem pracy, dlatego nierzadko skutkuje to koniecznością posiadania przez pracowników profili na portalach społecznościowych. Tam może mieć miejsce bezpośrednia i wiarygodna reklama – „skoro gdzieś pracuję i zachwalam tę markę, to ręczę własnym nazwiskiem i twarzą za to, że jest godna uwagi i tworzy dobry produkt/usługę”.

Pracownik marki może być znakomitym ambasadorem, jeżeli tylko będziesz wiedzieć, w jaki sposób przygotować go do tej funkcji. Adnext.pl stworzył artykuł, który pomoże Ci wybrać najlepszych ambasadorów w ramach struktury Twojej firmy i dobierze indywidualnie sprofilowany model kampanii, z którego będą zadowoleni zarówno klienci, jak i pracownicy.

5/5 - (4 votes)

W co się zaopatrzyć przy porządkach wiosennych na działce?

Poprzedni

Podróżniczy know how dobrze wyglądającego biznesmena

Następny

Zobacz także

Więcej Biznes