Filmy i seriale

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim czas odpoczynku i błogiego lenistwa. Wakacje to świetny czas na nadrobienie kinowych i serialowych zaległości. Sprawdź, co warto obejrzeć w nadchodzących miesiącach!

Liczba filmów i seriali, które są produkowane w ostatnich latach, jest naprawdę ogromna. Trudno nadążyć za wszystkimi  nowościami i być na bieżąco z najmodniejszymi tytułami. Dlatego wiele osób decyduje się na nadrabianie zaległości w trakcie urlopu. To również dobry sposób na oderwanie się od codziennych problemów i beztroski relaks bez poczucia winy. Po jakie tytuły warto sięgnąć?

Kryminały i kino akcji

W ostatnim czasie do łask powróciło kino gangsterskie, sensacyjne i kryminalne. Wśród godnych uwagi tytułów można polecić „Jak zostałem gangsterem”. Obsada tego filmu jest gwarantem dobrej zabawy – wystarczy wymienić nazwiska takie jak Adam Woronowicz, Jan Frycz, czy Janusz Chabior.

Na długie letnie wieczory warto także wybrać serial kryminalny. Wśród polskich tytułów najbardziej polecanym jest ostatnio „Behawiorysta” oparty na bestsellerowej powieści Remigiusza Mroza. To serial, który trzyma w napięciu i jest pełen zaskakujących zwrotów akcji. Jest pozycją idealną na długi, letni wieczór, który chcesz spędzić na kanapie.

Lekkie komedie romantyczne

Osoby spragnione lżejszej rozrywki z pewnością docenią odprężające komedie romantyczne. Wśród godnych polecenia tytułów można wymienić „Zakazany owoc”. Obsada tej komedii robi wrażenie – grają tu takie gwiazdy jak Ben Stiller czy Edward Norton. Opowiada o romansie sprzed lat, który niespodziewanie odżywa na nowo, jednak główni bohaterowie zdecydowanie nie są na to przygotowani. To film pełen subtelnej satyry i zabawnych gagów, które w połączeniu z wątkiem romantycznym stanowią idealną propozycję na lato.

Miłośnicy komedii romantycznych docenią także „Zaginione miasto” z Sandrą Bullock i Channingiem Tatum. To lekka, zabawna opowieść o rodzącym się uczuciu. Dużym walorem filmu jest także wątek przygodowy – para głównych bohaterów została uwikłana w intrygę związaną z poszukiwaniem skarbów i musi zawalczyć o przetrwanie w niebezpiecznej dżungli. To pozycja, którą warto nadrobić w letnie, gorące wieczory.

Seriale obyczajowe i kostiumowe

Dużą popularnością cieszą się ostatnio także produkcje historyczne i romantyczne. Potrafią sprawić, że widz angażuje się w losy bohaterów i jest ciekawy, co spotka ich w kolejnych odcinkach.  Jedną z najpopularniejszych propozycji tego typu jest „Ród smoka”, czyli prequel „Gry o tron”. Serial wciąga wielowątkową fabułą i skomplikowaną intrygą. To jedna z tych propozycji, które nie pozwalają przerwać oglądania i całkowicie angażują widza.

Pozycją wartą polecenia jest także „Biały lotos”. To serial, który opowiada o losach gości ekskluzywnego hotelu – ich miłościach, grzechach i problemach. Mimo dramatycznych wydarzeń serial jest utrzymany w prześmiewczym, groteskowym tonie, co sprawia, że jest to raczej lekka rozrywka i satyra na próżność i podziały klasowe – w sam raz na lato.

Oceń ten post post

Jadalnia na tarasie – wybieramy zastawę na letnie przysmaki

Poprzedni

Czy odbieranie telefonów od nieznanych numerów jest bezpieczne?

Następny

Zobacz także

Więcej Rozrywka