Barwy szczęścia
Źródło: Materiały prasowe

Barwy Szczęścia to serial obyczajowy, który można oglądać na antenie telewizyjnej dwójki (TVP2). Emitowany jest od 2007 roku. Na swoim koncie ma wiele różnych nagród, w tym Telekamerę. Serial ten rywalizuje z innym – M jak Miłość – o miano najlepszego serialu telewizyjnego. Oglądalność stoi na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu jego popularność rośnie z każdym kolejnym rokiem. Opowiada o sytuacjach, które można odnieść do swojego życia, zarówno tych w mieście, jak i na wsi. Nie tylko ciekawi, ale również edukuje i relaksuje.

Barwy Szczęścia – obsada i bohaterowie

Jedną z najważniejszych informacji dla każdej osoby, która zabiera się za oglądanie seriali jest oczywiście to, kto w nich gra. Z racji tego przed rozpoczęciem oglądania dokładnie sprawdzana jest obsada serialu, a więc to, czy można ujrzeć tam swoich ulubionych aktorów i bohaterów.

Zobacz także >> Na dobre i na złe, czyli kilka słów o popularnym polskim serialu

Ma to ogromny wpływ na to, czy ludzie chętnie zasiadają przed telewizorami czy też jednak stawiają na jakieś inne rozwiązania. Jeśli chodzi o bohaterów i obsadę można wyróżnić wiele istotnych ról:

  • Katarzyna Górka (grana przez Katarzynę Glinkę) – na samym początku znana tego, iż wyjechała do Londynu w poszukiwaniu pracy. Była tam kelnerką, jednak postanowiła zmienić swoje życie i wrócić do Polski. Zajęła się prowadzeniem klubu fitness, jednak z czasem urodziła synka Ksawerego. Po zamknięciu swojego biznesu miała krótki epizod w Dubaju, jednak spotkało ją tam nieszczęście. W związku z tym na nowo wróciła do Polski i rozpoczęła tam kolejny etap swojego życia. Ma ojca Stefana i męża Łukasza,

 

  • Bożena oraz Bruno Stańscy (grani przez Lesława Żurka i Marietę Żukowską) – bardzo ciekawa para, która rozwija swoją miłość. Bożena jest córką Tomasza, natomiast Bruno jest synem Amelii. Tomasz wraz z Amelią są parą i tak się złożyło, że przybrane rodzeństwo zakochało się w sobie i postanowili zawrzeć związek małżeński. Bożena na początku pracowała w pralni, później była pracownicą ABW, a na końcu wraz z mężem postanowiła otworzyć dobrze prosperujący hotel,

 

  • Artur Chowański (grany przez Jacka Rozenka) – to dobrze znany serialowy biznesmen, który nie miał jednak łatwego życia. Na początku bardzo dobrze mu się powodzi i gromadzi na swoim koncie fortunę. Ma dwójkę dzieci – Ernesta oraz Mikę. Pobrał się z Martą Walawską (graną przez Katarzynę Zielińską-Jaworską), z którą wspólnie wychowywał jej córeczkę Ewę. Marta jednak zginęła, a Artur chciał zemścić się na jej zabójcy, przez co trafił do więzienia. Od tego momentu jego życie jest pełne upadków, ma też problemy ze zdrowiem,

 

  • Julia i Józek Sałatka (grani przez Katarzynę Sawczuk i Patryka Pniewskiego) – ciekawa para, która na początku nie miała się ku sobie, ponieważ Julita podrywała Darka. Z czasem jednak zaczęli coś do siebie czuć, a Julita urodziła dziecko. Jest masażystką, natomiast Józek ma wielki talent piłkarski i wróżona jest mu międzynarodowa kariera.

To tylko niektóre z ról, które są dobrze znane wszystkim osobom, które choć raz włączyły sobie w telewizji Barwy Szczęścia. Oprócz wspomnianych osób w serialu grają/grali tacy aktorzy jak: Marek Molak (w serialu występuje jako Hubert Pyrka), Izabela Zwierzyńska (Iwona Pyrka), Adrianna Biedrzyńska (Małgorzata Marczak), Anna Gornostaj (Anna Cieślak) czy też Ada Fijał (Iga Walawska).

Barwy Szczęścia – streszczenie

Serial może być oglądany nie tylko na TVP2, ale również na platformie internetowej VOD. Wystarczy mieć połączenie z siecią internetową i zdecydować się na odpalenie nowego odcinka, aby zapoznać się z losami swoich ulubionych bohaterów. Oglądanie serialu online jest ciekawym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które znajdują się w podróży lub też nie mają dostępu do telewizora. Odcinki można oglądać z pewnym wyprzedzeniem, co jest dobrą informacją dla wszystkich niecierpliwych osób.

Zobacz także >> M jak Miłość

Jeśli chodzi o streszczenie serialu, można w nim zauważyć wiele różnych wątków. Bohaterowie są jednak w pewien sposób ze sobą powiązani, ponieważ większość z nich mieszka na jednym osiedlu. Dużo miejsca poświęca się wątkowi rodziny Sałatka, ponieważ Józek jest utalentowanym i niepokornym piłkarzem, który chce być sprawiedliwy, a jednocześnie chce zrobić wielką karierę. Ma menadżera Darka Janickiego, który czuwa nad jego losem. Partnerem darka jest rozsądny i inteligentny Władek, który znajdzie rozwiązanie w każdej sytuacji.

W pewnym momencie sporo miejsca poświęcono również rodzinie Pyrków, w której przydarzyło się dużo nieciekawych rzeczy. Dzieci, które są już w większości dorosłe zostały pozostawione same sobie (po śmierci rodziców). Hubert miał wypadek, Klara robiła wielką karierę pisarską, jednak w pewnym momencie została zahamowana, a Iwona czy też Agata musiały mierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Cały czas pomagał im Marek – ojczym, który w pewnym momencie związał się z Iwoną, a ta urodziła mu dziecko.

Recenzja Barwy Szczęścia

Oceniając serial warto wziąć pod uwagę wszystkie jego podstawowe aspekty. Z pewnością ma wiele walorów i jest niezwykle wciągający, ponieważ pokazuje życie, takim jakim jest naprawdę. Nie brakuje wątków, które rozgrywają się w mieście, ale też na wsi. Są dziennikarze (Łukasz i Alicja), którzy rozwiązują różnorodne zagadki, dzięki czemu Barwy Szczęścia ukazują wiele różnych stron, do których można się osobiście odnieść. W serialu można wyróżnić przyjemną atmosferę między bohaterami oraz występowanie wzajemnej pomocy, a więc to co odbiorcy bardzo sobie cenią. Dzięki temu nie ma się wrażenia, że jest to sztuczne czy też nagrywane na potrzeby marketingowe.

Barwy szczęścia

Źródło: Materiały prasowe

Gdzie można zobaczyć serial Barwy Szczęścia VOD, Online, Netflix, CDA?

Barwy Szczęścia – Zwiastun

5/5 - (2 votes)

M jak Miłość – prawie 20 lat na ekranach

Poprzedni

Wyprawka szkolna – lista najpotrzebniejszych rzeczy

Następny

Zobacz także

Więcej Rozrywka