Bieganie jako forma aktywności fizycznej

Wystarczy tylko spojrzeć na społeczeństwo, by zauważyć, jak wiele osób zmaga się z nadwagą, a często otyłością. Niestety nadprogramowe kilogramy zwiększają ryzyko wielu chorób, ale też sprawiają, że samopoczucie jest gorsze, bo choć panuje trend body positive, to niestety osoby z nadwagą, szczególnie kobiety są nagminnie wyśmiewane i krytykowane. Jeżeli chcecie zachęcić bliską Wam osobę do aktywności fizycznej, to absolutnie nie należy uderzać w jej wygląd, lecz zastosować nasze rady. Czas najwyższy je poznać.

Aktywność jest ważna – dla zdrowia fizycznego

Każdy z nas jest piękny i to niezależnie od tego, jaki ma kolor skóry, czy ile waży i o tym trzeba pamiętać. Jednak trzeba też pamiętać, jak ważne jest zdrowie, stąd też w myśli zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, warto postawić na prewencję. Oczywiście żadna dieta czy ruch nie wyleczą z chorób, ale zmniejszą ryzyko ich powstania, dlatego tak ważny jest aktywny i zdrowy styl życia. Otóż osoby mało aktywne zdecydowanie częściej zmagają się z choroba kardiologicznymi, ale też kręgosłupa, narzekają także na rwę kulszową, która wywołuje naprawdę duże bóle. Niestety w ich przypadku zwiększa się też ryzyko zachorowania na nowotwory. Taki argument powinien trafić nawet do osób najbardziej opornych.

Coś nieistotnego, ale dla niektórych bardzo ważnego

Czasami można odnieść wrażenie, że coś dziwnego dzieje się ze społeczeństwem. Idolami nie zostają dobrzy piosenkarze, czy sportowcy, lecz patocelebryci, którzy zwyczajnie nic sobą nie reprezentują. Ale cóż poradzić… Do pewnych osób zapewne nie dotrze argument, że trzeba o siebie dbać dla własnego zdrowia, ale może dotrze ten, że bycie aktywnym jest zwyczajnie modne. Choć może nie jest to dobry powód, ale jednak lepiej zacząć być aktywnym, choćby dlatego, że jest to modne, niż spędzać sporo czasu oglądając tv i zajadając chipsy.

Daj dobry przykład

Jazda na rowerze

Prawda jest taka, że czasami słowa nie wystarczą i potrzebne jest właściwe działanie, dzięki temu można uzyskać najlepszy efekt. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że leniuchowi trzeba dać dobry przykład. Nie wystarczy tylko zachęcać czy motywować, lecz konieczne jest samodzielne wprowadzenie go w świat aktywności. Na pewno warto zainwestować w rowery romet, bo jazda na nich jest czystą przyjemnością, ale też pozwala się zrelaksować oraz co ważne nie jest też wcale trudna. Na samym początku warto wybierać proste trasy, a następnie zwiększać dystanse, aż „leniuch” złapie bakcyla, choć prawda jest taka, że może nastąpić to bardzo szybko. Dodatkowo można wspólnie wybierać się na spacery, choćby po parku czy po lesie. Ale jest także możliwość innej aktywności fizycznej. Polecamy Wam jazdę na rolkach czy wrotkach, tym bardziej że w Polsce jest sporo tras rowerowych, po których możecie jeździć. Swoją drogą jazdy na wrotkach bardzo szybko można się nauczyć. Ale przypominamy też jak ważne jest bezpieczeństwo, dlatego konieczne jest noszenie kasku oraz ochraniaczy, co także dotyczy rowerzystów, nawet tych doświadczonych. Do tego nie można zapominać o nawodnieniu, stąd bidon z wodą czy napojem izotonicznym jest obowiązkowy. Nie można także zapominać, że na samym początku kondycja osób nieaktywnych nie będzie dobra, ale nie można ich krytykować, lecz trzeba chwalić i motywować.

Coś o zdrowiu psychicznym

Z roku na rok rośnie liczba osób zmagających się z depresją, czy innymi chorobami natury psychicznej, które mogą mieć różne podłoże i przyczyny. Oczywiście prawda jest taka, że nadmiar stresu na nikogo dobrze nie wpływa, ale jednak jest to cena życia w XXI wieku. Jednocześnie ruchem nie wyleczy się chorób duszy, ale jednak ruch potrafi odstresować, a to oznacza, że jeżeli z Waszym zdrowiem jest wszystko ok, to koniecznie należy robić wszystko, aby ten stan rzeczy utrzymać i na pewno aktywność fizyczna bardzo dobrze wpływa na samopoczucie, ale niestety nadal nie leczy.

Nigdy nie można naśmiewać się z wyglądu innych. Akceptacja siebie i innych jest niezbędna i wydaje się czymś oczywistym, choć wiele osób o tym zapomina. Należy pamiętać, że nieważne jak kto wygląda i ile waży, lecz liczy się, jakim jest człowiekiem.

5/5 - (1 vote)

Torebki damskie handmade – jaka jest ich jakość i czy warto je kupić?

Poprzedni

Czym różnią się opony klasy premium od opon klasy ekonomicznej?

Następny

Zobacz także