Jak znaleźć kurs języka obcego

Szkół językowych na rynku nie brakuje. Ilość kursów i metod nauki również może przytłaczać. Jak więc wybrać naprawdę satysfakcjonujące lekcje? W końcu to często niemały wydatek! Możesz zacząć od szukania opinii w sieci oraz poznania sposobów nauki języka.

Znajdź dobrą szkołę języków obcych

Poszukiwania dobrze jest rozpocząć od poszukiwania opinii na temat danej szkoły języków obcych. Warto spytać się znajomych i dopytać o szczegóły lekcji, ceny i opłaty. Nieocenione są też recenzje wystawiane w sieci. Wybieraj szkołę z jak najlepszymi opiniami, ale uważaj na podejrzanie wyglądające strony. Jeśli dopiero powstały, albo mają same bardzo krótkie i niezbyt konkretne opinie, lepiej mieć się na baczności.

Sprawdź też, jak wyglądają warunki uczenia w wybranej szkole. Kto uczy: nauczyciele a może native speakerzy? Ile osób będzie w grupie? Dobrze jest poznać koszty ewentualnych indywidualnych lekcji oraz dowiedzieć się, na co kładziony jest nacisk. Na mówienie, naukę gramatyki czy też na przygotowanie pod egzaminy? Jeśli masz mało czasu, sprawdź, czy szkoła oferuje angielski online. Nauka w ten sposób sprawia, że nie trzeba dojeżdżać na miejsce i można brać udział w zajęciach w dogodnych porach.

Przetestuj swój poziom wiedzy

Nim wybierze się konkretny poziom, dobrze jest sprawdzić swój poziom wiedzy. Oczywiście, jeśli to ma być pierwszy kontakt z językiem należy wybrać kurs A1, czyli ten najbardziej podstawowy. W innych przypadkach dobrze jest wykonać testy w warunkach domowych, a następnie poprosić specjalistów z wybranej szkoły o dodatkowe potwierdzenie. Zapisanie się na zbyt wysoki poziom utrudni nam naukę, ale będziesz również niezadowoleni ze zbyt łatwego kursu, który niczego nie uczy.

W przypadku języka angielskiego osoby, które ukończyły szkołę średnią będą prawdopodobnie na poziomie B1 lub B2. Testy na poziom angielskiego są też dobrym sposobem na regularne sprawdzanie swoich postępów. Dlatego też można wykonywać je regularnie, co jakiś czas, w trakcie samej nauki. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są najlepsze, odwiedź Lincoln.

5/5 - (2 votes)

Jak przygotować doskonałą gorącą czekoladę? Sprawdź nasze triki!

Poprzedni

Wagi do piekarni, czyli pełna precyzja i oszczędność używanych składników

Następny

Zobacz także

Więcej LifePower