Prezent na roczek
Brian McGowan

Pierwsze urodziny to zawsze wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka oraz jego rodziców. Pojawia się pytanie jak te urodziny zorganizować, by na długo zostały w pamięci całej rodziny. Organizacja wyjątkowej uroczystości będzie zadaniem rodziców, natomiast po stronie zaproszonych gości będzie przygotowanie upominków, które tego dnia będzie można dać dziecku.

Prezent na roczek – nasze pomysły

Jak się jednak okazuje dość często wybór prezentu na roczek okazuje się dość trudnym zadaniem i wiele osób nie wie na co się zdecydować, dlatego chcemy to ułatwić. Liczymy na to, że dzięki nam łatwiej będzie wybrać prezent na roczek dla dziewczynki i prezent na roczek dla chłopca.

Prezent na roczek dla dziewczynki – co warto kupić?

Wybierając prezent na roczek dla dziewczynki warto przemyśleć sobie, co będzie wartościowe dla dziecka i będzie mogło mieć na nie pozytywny wpływ. Jest sporo takich propozycji dla dziewczynki, które będą dobrze się sprawdzały. Wybierając prezenty warto sprawdzić następujące propozycje na roczek

1. Różowy słoń Barbapapa

Prezenty na roczek powinny być dopasowane do wieku i umiejętności dziecka. Gumowe skoczki wykonane z certyfikowanych materiałów będą świetną propozycją. Początkowo dziecko może się na nich bujać, z czasem uczy się podskakiwać. Propozycja różowego słonika idealna dla dziewczynek.

2. Wielofunkcyjna kostka edukacyjna na kółkach

Dla dziecka, które rozpoczyna naukę chodzenia będzie świetną propozycją. Z jednej strony pchacz ułatwia naukę chodzenia, z drugiej kostka ma wiele dodatkowych innych edukacyjnych elementów ułatwiających dziecku poznawanie.

3. Drewniany kot Janod

W momencie, gdy dziecko nauczy się chodzić bardzo chętnie ciągnie za sobą różne przedmioty. Jeśli dostanie zabawkę, która będzie miała sznurek i koła, na których będzie można ją prowadzić na pewno dziecku przypadnie do gustu.

4. Klocki Mega Bloks

Skończony roczek to świetny moment na początek zabawy z klockami. Proponowane klocki w dużych rozmiarach są bardzo wygodne dla najmłodszych i niewątpliwie świetnie sprawdzą się w praktyce w trakcie zabawy.

5. Drewniane klocki w wózku IKEA

Proponowane klocki w wózku to świetne połączenie różnych funkcjonalności. Z jednej strony zabawka do układania w różnych formach, z drugiej wózek do ciągnięcia więc druga funkcjonalność. Poza tym również układanka, w której trzeba poszczególne elementy dopasować, by klocki w wózku się zmieściły.

6. Drewniana wieża edukacyjna Tidlo

Forma piramidy układanej z drewnianych klocków o różnej wielkości, która dodatkowo otrzymuje walory edukacyjne. Świetna propozycja dla dziecka ułatwiająca naukę kolorów, liczenia.

7. Sorter z dużą ilością kształtów – Melissa&Doug

Pierwszy rok życia to moment, gdy dziecko uczy się kształtów. Drewniany sorter z dużą ilością elementów to świetna propozycja, która w tym okresie doskonale się sprawdzi.

8. Wózek różowy Goki

Pierwsze lalki na pewno pojawią się w pokoju dziewczynki po pierwszych urodzinach więc wózek do nich niewątpliwie się przyda. Proponowany wózek będzie odpowiedni, ponieważ łatwo się go prowadzi i świetnie sprawdzi się w przypadku dziewczynek, które uczą się chodzić. zacznie również pełnić rolę pchacza.

9. Puzzle drewniane dwuelementowe – farma – Djeco

Ukończony pierwszy rok życia może być początkiem przygody z puzzlami. Na początek drewniane puzzle dwuelementowe na pewno doskonale się sprawdzą i pozwolą dziecku poznać na czym tak naprawdę polega układanie  puzzli.

10. Zestaw Małego Lekarza w walizce – Tildo

Zestaw, który nie ma małych elementów i ostrych zakończeń więc świetnie sprawdzi się w przypadku dzieci kończących pierwszy rok życia, a z czasem zainteresowanie taką zabawą na pewno będzie rosło.

11. Teddies huśtawka drewniana różowa

Każde dziecko chętnie korzysta z huśtawki na placu zabaw. Ta w kolorze różowym z oparciem będzie idealną propozycją dla każdej dziewczynki. To prezent, który na pewno przypadnie do gustu.

12 Clementoni stolik edukacyjny

Ukończony pierwszy rok życia to moment, gdy dziecko chce poznawać jak najwięcej. Zaczyna też stabilnie stać więc stoli edukacyjny z różnymi zabawami na pewno wzbudzi zainteresowanie.

Zobacz także >> Piosenki dla dzieci – efektywna nauka poprzez zabawę

W przypadku dzieci kończących pierwszy rok życia to zróżnicowanie w zakresie zabawek nie będzie tak znaczące w zależności od płci. Dlatego prezent na roczek dla chłopca to bardzo często podobne propozycje jak prezenty dla dziewczynki, jednak w nieco innej formie kolorystycznej.

Prezent na roczek dla chłopca – jakie zabawki będą odpowiednie?

Wybierając prezent na roczek dla chłopca, należy w pierwszej kolejności zastanowić się jakie prezenty będą pozytywnie wpływać na rozwój dziecka. Odpowiednie prezenty na roczek będą przede wszystkim takimi, które mogą wpływać pozytywnie na rozwój dziecka. Chłopiec najczęściej nie będzie wykazywał jeszcze zainteresowań związanych z płcią, a roczek będzie tą chwilą, w której dla chłopca ważne będzie poznawanie wszystkiego co go otacza i to właśnie te zabawki będą cieszyły się największą popularnością. Wybierając coś na roczek dla chłopca możecie zapoznać się z naszymi propozycjami.

1. Janod Wózek warsztatowy

To połączenie, w którym chłopiec otrzymuje jeździk, który będzie pomocny w trakcie nauki chodzenia, a do tego również zabawkowy warsztat, z ktorym będzie mógł wykonywać swoje pierwsze zabawy w mechanika.

2. Jeździk metalowy nr 1 biały – Vilac

Jeździk w formie retro wyścigówki na pewno będzie doskonała propozycją dla chłopca. Z jednej strony świetna stylistyka, z drugiej również prezent na bardzo dobrym poziomie, wykonany z dobrych materiałów.

3. JaBaDaBaDo, drewniany pociąg z klockami niebieski

Zainteresowanie pociągami prędzej czy później pojawia się u każdego chłopca, dlatego ten świetny pociąg klockami będzie połączeniem zabawy w maszynistę z możliwością układania drewnianych klocków i samodzielnego konfigurowania pociągu.

4. Janod, samochód drewniany laweta do ciągnięcia,

Świetna propozycja zabawki dla chłopca, zainteresowanie samochodami to coś zupełnie normalnego, a tutaj drewniany zestaw z lawetą i kilkoma mniejszymi samochodami będzie inspiracją do wielu zabaw.

5. Little Dutch, Wieża kartonowa zoo 10el.

Kartonowa wieża ze zwierzętami to świetne połączenie zabawy w układanie z dodatkową zabawą w poznawanie zwierzaków. To również świetny sposób na naukę przez zabawę.

6. Little Dutch, Klocki Błękit

Układanie klocków to zawsze taka zabawa, która właściwie się nie kończy, dlatego zestaw drewnianych klocków na pewno będzie świetną propozycją. Chłopiec będzie miał na długi czas inspirującą zabawę.

7. Co robi Pucio?

Seria książek z Puciem na pewno będzie świetną propozycją dla chłopców. Zaczynając od małej książeczki uczącej podstawowych czynności przez kolejne książeczki z serii, które ułatwiają naukę mówienia, potem uczą odpowiadania.

8. Janod, Puzzle sensoryczne 20 elementów Zwierzęta domowe

Proponowane puzzle sensoryczne będą świetną propozycją dla chłopców, działają na różne zmysły więc w przypadku rocznego dziecka będzie to zabawka rzeczywiście na wielu płaszczyznach inspirująca.

9. Klocki Lego Duplo

Lego to zabawka ponadczasowa, zestaw Lego Duplo, większej odmiany klocków znanego producenta to świetna propozycja dla małych dzieci, ponieważ klocki pozbawione są małych elementów. Duży zestaw z różnymi klockami to świetny pomysł na inspirującą zabawę, która wpływa pozytywnie na wyobraźnię.

10. Janod, Sorter figur geometrycznych

Małe dziecko poznaje przez dotyk, dlatego sorter umożliwiający dopasowywanie klocków w różnych kształtach do otworów to świetna propozycja, która pozwoli dziecku zmysł dotyku rozwijać. Dodatkowo kolorowe klocki na pewno beda skutecznie zachęcać do zabawy.

11. Janod, Pętla edukacyjna Królik i spółka

Pętla edukacyjna to zabawka, która może wciągnąć dziecko na więcej czasu niż przeciętny produkt dla niemowlaków, dlatego tak się wyróżnia. Przeprowadzenie zwierzaków przez poplątane druty może wydawać się dla rodziców błahe, dla rocznego dziecka jest jak wielkie wyzwanie.

12. Djeco, Drewniany ślimak do ciągania z dźwiękiem

Gdy dziecko skończy pierwszy rok życia i nauczy się chodzić często ciągnie za sobą różne zabawki. Drewniany ślimak do ciągnięcia, który dodatkowo będzie wydawał dźwięki na pewno będzie świetną propozycja jako prezent na roczek i doskonale się sprawdzi.

Zobacz także >> Bajki dla dzieci – Czy (i kiedy) oglądanie bajek wspiera rozwój dzieci?

Oceń ten post post

Kawa – statystyki, liczby – 30 ciekawych faktów o kawie!

Poprzedni

Serial Zniewolona na VOD – Sprawdź gdzie zobaczyć online

Następny

Zobacz także