najlepszy ekspres do kawy

Kochasz zapach świeżo parzonej kawy o poranku? Chcesz poczuć się we własnej kuchni niczym w gustownej kawiarence w centrum miasta? W takim razie zainwestuj w wysokiej jakości ekspres do kawy. Na rynku dostępne są różne typy ekspresów, dlatego wybór tego jedynego nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Sprawdź krótki poradnik  i dowiedz się, w jaki sposób wybrać najlepszy ekspres ciśnieniowy.

W dzisiejszych czasach ekspresy do kawy stają się wręcz niezbędnym wyposażeniem każdej domowej kuchni. Oczywiście najtańsze urządzenia możesz kupić już w cenach poniżej 1500 złotych, ale te nie dorównują jakością parzonej kawy do tej z profesjonalnych ekspresów widocznych w knajpach. Obecnie w sklepach ze sprzętem RTV i AGD znajdziesz różne typy ekspresów: przelewowe, ciśnieniowe i przelewowo-ciśnieniowe. Ten krótki poradnik pomoże Ci dokonać ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego modelu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ekspresu do kawy?

Zanim wybierzesz ostatecznie ekspres do kawy, koniecznie weź pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim sprawdź:

 

  • renomę danej marki,
  • cenę urządzenia,
  • dodatkowe funkcje i akcesoria w zestawie,
  • parametry techniczne.

 

Jeśli chodzi o ekspresy automatyczne stosowane w domach oraz firmach, najlepiej wybierz takie, które cechują się jak największym ciśnieniem oraz mocą pracy. Dzięki temu kawa będzie odpowiednio mocna i aromatyczna. Przy zakupie ekspresu automatycznego ważne jest to, aby ten był wyposażony w wydajny młynek do kawy. Można powiedzieć, że to podstawa jeśli chodzi o automatyzację procesu parzenia kawy. Tylko kiedy uwzględnisz tych kilka podstawowych kwestii, będziesz w stanie zamówić najlepszy z możliwych ekspresów do kawy.

Ciśnienie i moc grzałki w ekspresach do kawy – o tym warto wiedzieć!

Ciśnienie parzenia kawy to istotna sprawa. Wybieraj tylko takie modele, które mają jak największe ciśnienie. Te podstawowe najczęściej pracują z ciśnieniem 12 bar, natomiast wyroby z wyższej półki charakteryzują się już ciśnieniem na poziomie aż 19-20 bar. Te dane dotyczą zarówno ręcznych (kolbowych), jak i automatycznych ekspresów. Pamiętaj! Im wyższe ciśnienie, tym bardziej aromatyczna i smakowita kawa.

 

To samo można powiedzieć o mocy grzałki, w jaką wyposażone są wszystkie ekspresy do kawy na rynku. Ten parametr mierzy się w watach (W). Im wyższa moc urządzenia, tym więcej aromatów zostanie wydobytych ze świeżo zmielonych ziaren kawy. Średnia moc grzałki dla standardowego ekspresu to około 1000 W, choć najlepsze modele przekraczają nawet wartość 2000 W.

 

Oczywiście przed zakupem ekspresu do kawy dla siebie, warto też zwrócić uwagę na pojemność zbiornika na wodę, typ podgrzewacza (przelewowy lub niewielki bojler), a także dostęp do funkcji spieniania mleka. Podsumowując – najlepszy ekspres do kawy to taki, który nie tylko parzy aromatyczną kawę, ale i jest łatwy w użytkowaniu. Cena w tym przypadku powinna odgrywać drugorzędne znaczenie. Liczy się głównie jakość wykonania, funkcje oraz moc i ciśnienie sprzętu.

Oceń ten post post

Jak zmienia się zdolność kredytowa w czasach wysokiej inflacji?

Poprzedni

Kiedy wymienić wyświetlacz w iPhone?

Następny

Zobacz także