Pierwsze promienie słońca zapraszają Cię do wyjścia na zewnątrz? Jeśli otworzyłeś już sezon tarasowy i spotkania z przyjaciółmi oraz posiłki z rodziną odbywają się pod chmurką, czas przyjrzeć się domowej zastawie. Czy nadaje się ona do serwowania ciast z owocami, lekkich kolorowych sałatek i grillowanych steków? Wybieramy najlepsze talerze obiadowe i deserowe, miski oraz szkło do jadalni na świeżym powietrzu.

Jedzenie w plenerze – gdy jadalnia przenosi się na taras

Nie trzeba wcale nie ogromnego domu z ogrodem, żeby nacieszyć się jedzeniem w plenerze. A to smakuje wyjątkowo! Posiłki pod chmurką to także okazja do spotkań z rodziną czy znajomymi, a wspólne biesiadowanie oznacza miło spędzony czas. Obiad można przecież podać na tarasie, albo umówić się na piknik w plenerze. W parkach i okolicach lasów pojawia się coraz więcej wiat i ławek w sam raz na ucztowanie. Pozostaje tylko odpowiednio się do niego przygotować.

Na czym podać obiad?

Do serwowania obiadu najlepiej sprawdzą się talerze obiadowe i deserowe na sałatkę lub deser. Najlepiej rozłożyć nakrycia na stole, a potrawy podać osobno w półmiskach. Jeśli nie masz takich półmisków, to wcale nie znaczy, że od razu musisz je kupić. Na desce można postawić garnki z mięsem, ziemniakami, półmisek z sałatką. Taka opcja też się dobrze prezentuje, zwłaszcza jeśli masz ładne, emaliowane garnki.

W małych miseczkach czy kokilkach można osobno podać surówki – będzie to estetycznie wyglądało. Dodatki do dań głównych, np. frytki z ziemniaków, batatów czy inne pieczone warzywa można umieścić w małych koszyczkach.

Talerzyki deserowe – gdy jemy mało lub serwujemy deser

Jak sama nazwa wskazuje, to idealnie talerze do ciast i innych deserów. Często są inne niż te z zastawy obiadowej, ale za to można je kupić w komplecie z filiżankami na kawę czy herbatę. Warto mieć komplet takich talerzy, bo są one często wykorzystywane – także podczas biesiad plenerowych. Ciasto i owoce najlepiej podać na paterze z kloszem, który stanowi ochronę przed wścibskimi owadami.

Jaki kształt talerza wybrać?

Podczas zakupu warto zastanowić się nad praktycznością naczyń. Kwadratowe talerze czy te z nieregularnymi kształtami co prawda wyglądają świetnie, ale mogą być problematyczne przy zmywaniu. Mogą się nie mieścić zwłaszcza do wąskiej zmywarki, albo zajmować sporo miejsca w niewielkiej szafce. Jeśli nie jesteś więc fanem mycia naczyń ręcznie, to zdecyduj się na bardziej klasyczne rozwiązania.

Kupując talerze obiadowe i deserowe, coraz chętniej łączymy też różne wzory, faktury i kolory. Każdy element w innej stylistyce też ma swój urok. Zwłaszcza, gdy jemy w otoczeniu pięknej przyrody.

904a4cq2j3fvub7

Najważniejszy wspólny czas

Pamiętaj, że nie wszystko musi być idealnie. Masz dwa talerze nie do kompletu? Zabrakło Ci takich samych szklanek? To nic. Udekoruj stół kolorowymi serwetkami, postaw wazon świeżych kwiatów. Każdy z zaproszonych z pewnością doceni wspólne chwilę i smak dań, którymi będziecie się wspólnie cieszyć.

5/5 - (1 vote)

Damskie trampki – obuwie, które warto mieć w szafie!

Poprzedni

Filmy i seriale do nadrobienia w wakacje

Następny

Zobacz także

Więcej Ogród