wyprawka szkolna

Początek roku szkolnego jest wyzwaniem nie tylko dla uczniów, ale również dla rodziców. Szczególnie Ci, którzy dopiero rozpoczynają szkolną przygodę, stoją przed nie lada wyzwaniem. Jednym z jego kluczowych elementów jest zakupienie małemu uczniowi najpotrzebniejszych do szkoły przyborów i akcesoriów, czyli wyprawka szkolna. Sklepy kusza nas ofertami kolorowych długopis, niezbędnych piórników i innych przyborów, ale jak wybrać spośród nich te, które rzeczywiście przydadzą się w szkole? Pomocna będzie w tym zadaniu bez wątpienia lista artykułów szkolnych, bez których nasz uczeń obejść się nie może.

Wyprawka szkolna – warto sporządzić listę

Dla niektórych sporządzenie listy wyprawki szkolnej może wydawać się stratą czasu. Przecież można pójść do sklepu, zobaczyć co jest dostępne na półkach i wybrać to, co będzie niezbędne. Zadanie wydaje się proste, dopóki nie zetkniemy się z ogromnym asortymentem, który kusi nas już od wejścia swoim hasłem „Wyprawka szkolna”.

Wyprawka szkolna – gotowa lista

Gotowa lista uchroni nas przed niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy i pomoże skupić się na poszukiwanych przedmiotach. Wyprawka do szkoły stanowi szczególne wyzwanie dla rodziców pierwszoklasisty, którzy po raz stykają się z zakupem tego typu artykułów. Wiele szkół jasno precyzuje, co uczeń powinien posiadać, jednakże nie jest to powszechna praktyka. Co w takim razie stanowi najważniejsze elementy wyprawki do szkoły podstawowej?

Lista niezbędnych artykułów szkolnych dla pierwszoklasisty

  1. Plecak
  2. Zeszyty
  3. Przybory do pisania, malowania, nożyczki i kleje
  4. Teczka, farby, bloki, plastelinę
  5. Odzież sportowa

 

Plecak

Pierwszy rok w szkole jest bardzo ważnym momentem dla każdego dziecka. Przyjemne wydarzenia z tego okresu mają ogromny wpływ na dalsze lata nauki. W trakcie nauki przez cały czas małemu uczniowi będą towarzyszyć przedmioty zakupione na początku roku. Powinny one stanowić część miłych doświadczeń, dzięki którym nauka będzie kojarzyła się z przyjemnością.

Kompletowanie wyprawki szkolnej warto rozpocząć od wyboru plecaka. Powinien być bezpieczny, funkcjonalny, wygodny i atrakcyjny dla dziecka. Na rynku dostępnych jest mnóstwo artykułów, jednak nie każdy z nich nadaje się dla pierwszoklasisty. Budowa plecaka powinna umożliwiać równomierne rozłożenie ciężaru na plecach. Tył powinien być usztywniany, a w środku muszą znajdować się przegródki, umożliwiające podzielenie wszystkich akcesoriów.


Zobacz także >> Kolorowanki do druku – Gdzie można znaleźć?

Ważnym elementem są również szelki – muszą posiadać dobry system regulacji długości oraz być odpowiednio szerokie, aby uniemożliwiać przesuwanie się plecaka w trakcie jego noszenia. Obowiązkowo dobry plecak do szkoły powinien posiadać odblaski, które zwiększają bezpieczeństwo ucznia w drodze do i ze szkoły. Na rynku pojawiły się również plecaki z przegródką termiczną, która powoduje, że nasze drugie śniadanie zostanie dłużej świeże.

Zeszyty

Po wyborze plecaka przychodzi czas na zgromadzenie jego wyposażenia. Mały uczeń musi mieć zeszyty – zazwyczaj dla pierwszoklasisty są one w cienkie linie, dodatkowo do muzyki. Przed ich zakupem warto jednak upewnić się, czy szkoła nie przedstawiła szczegółowych wytycznych co do ich rodzaju.


Przybory do pisania, malowania, nożyczki i kleje

Kolejnym elementem są przybory do pisania, malowania, nożyczki i kleje. W sklepach można znaleźć gotowe piórniki z wyposażeniem, jednak nie warto decydować się na takie rozwiązanie. Zazwyczaj poszczególne przybory są kiepskiej jakości i w żaden sposób nie umilą dziecku nauki w szkole podstawowej. Zamiast tego lepiej jest kupić ołówek, kredki, pióro, mazaki, gumkę i temperówkę osobno, aby mieć pewność, że dziecko nie będzie miało problemów z korzystaniem z nich.


Teczka, farby, bloki, plastelinę

Wyprawka do szkoły zawiera również teczkę, farby, bloki, plastelinę oraz inne artykuły przeznaczone na zajęcia plastyczne. Nie można również zapominać o śniadaniówce i bidonie – dziecko musi pamiętać o drugim śniadaniu!


Odzież sportowa

Przy kompletowaniu wyprawki szkolnej trzeba również pamiętać o zajęciach sportowych. W szkołach podczas lekcji wychowania fizycznego uczniowie zazwyczaj ubierają granatowe spodenki, białą koszulkę i obuwie sportowe z jasną podeszwą. Powinny one być wygodne oraz dostosowane do potrzeb dziecka. Mały uczeń musi także posiadać obuwie zmienne, które będzie zakładał po przyjściu do szkoły.


Zobacz także >> Piosenki dla dzieci – efektywna nauka poprzez zabawę

Wszystkie te elementy stanowią wyłącznie podstawową listę niezbędnych artykułów szkolnych. To. od zależy, co jeszcze będziemy chcieli kupić dla pierwszoklasisty, nie warto jednak kupować artykułów, które dziecku się nie przydadzą. Warto postawić na dobrą jakość, ponieważ takich z takich przedmiotów dziecko będzie korzystało z przyjemnością.

5/5 - (21 votes)

Barwy Szczęścia – 13 lat na naszych ekranach

Poprzedni

Pudło nie nudno – który wariant wybrać?

Następny

Zobacz także