Szybka zmiana aranżacji pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy to takie miejsce w domu, które najczęściej potrzebuje zmian i małych renowacji. Pociechy rosną szybko, z biegiem lat zmieniają im się zainteresowania oraz gusta. Rodzice często nie zauważają, kiedy mała księżniczka, która jeszcze do niedawna bawiła się lalkami, zaczęła używać kosmetyków i interesować się chłopakami. Teraz jej różowy, cukierkowy pokój i tapeta w jednorożce nie pasują do jej nowego wizerunku i nastolatka stanowczo domaga się remontu pokoju.

Szybka zmiana aranżacji pokoju dziecięcego

Szybka zmiana aranżacji pokoju dziecięcego

Wiadomo, że całkowity remont pokoju, nawet tego dziecięcego to spory wydatek. Biorąc pod uwagę, jak szybko zmieniają się upodobania dzieci, warto podejść do odświeżenia pokoju z głową i nie dać się do końca ponieść wizji dziecka. Na początek warto pozbyć się typowo dziecięcych dodatków i zamienić je na gadżety, które bardziej pasują do stylu nastolatka. Dobrze jest pomyśleć o funkcjonalnym biurku i dobrze wyprofilowanym krześle, które przez lata będą służyły nastolatkowi do nauki. Warto również sprawdzić, czy dotychczasowe łóżko również nie jest już za małe lub zbyt dziecinne i nie wymaga wymiany.

Zobacz także >> Kolorowanki do druku – Gdzie można znaleźć?

W końcu młody człowiek powinien porządnie wypocząć, by mieć energię na każdy dzień. Kiedy wszystkie niezbędne meble i sprzęty są już kupione, czas pomyśleć o wyborze koloru ścian. Powinien być on dość neutralny, tak by pasował do ewentualnych zmian aranżacji w niedalekiej przyszłości. W końcu wiadomo, jak szybko nastolatki zmieniają zdanie. Warto zrezygnować również z tradycyjnych tapet. ich położenie jest dość czasochłonne, więc szkoda będzie pracy, kiedy dziecko za jakiś czas stwierdzi, że znowu potrzebuje zmiany.

Ozdobne naklejki na ściany

Dobra alternatywą dla tradycyjnej tapety mogą być naklejki, czyli  bardzo popularne w ostatnim czasie fototapety. Można je idealnie dopasować do wnętrza, wybierając dowolny, wzór obrazek lub korzystając z własnoręcznie zrobionego zdjęcia. Położenie naklejki na ścianie jest bardzo proste i nie zabiera wiele czasu. Podobnie jest z jej zdjęciem. Wystarczy kupić odpowiedni klej i za chwilę można cieszyć się odnowionym wnętrzem. Wysokiej jakości fototapety z dowolnie wybraną można zamówić w https://g3druk.pl/product/naklejki-na-sciane-meble-plytki-kafelki-3d-dla-dzieci-poznan i odebrać po kilku dniach.

Później wystarczy już tylko odmalować ściany, przykleić naklejkę, wstawić nowe meble i w razie potrzeby dokupić jakieś ozdoby i gadżety, które będą podkreślały indywidualny wystrój wnętrza. Tak odmienione i odświeżone pomieszczenie na pewno sprawi radość każdemu, nawet bardzo wybrednemu nastolatkowi.

5/5 - (3 votes)

Armatura GRB Mixers – odpowiednie wyposażenie własnego wnętrza

Poprzedni

Zegarek męski do 800 zł – zobacz najlepsze propozycje!

Następny

Zobacz także