Camilla Läckberg "Srebrne skrzydła"

Camilla Läckberg to urodzona w 1974 roku szwedzka autorka powieści kryminalnych, z wykształcenia ekonomistka. Spod jej pióra wyszła seria powieści kryminalnych o Fjällbace (miejscowość turystyczno-urlopowa na zachodnim wybrzeżu Szwecji) z Patrikiem Hedströmem i Eriką Falc – „Księżniczka z lodu”, „Kaznodzieja”, „Kamieniarz”, „Ofiara losu”, „Syrenka”, „Czarownica”. Jej najnowsze książki to „Złota klatka” i „Srebrne skrzydła” opowiadające o losach Faye.

Srebrne skrzydła – Camilla Läckberg

„Srebrne skrzydła” to druga i zapewne nie ostatnia książka, której główną bohaterką jest Faye – młoda kobieta sukcesu po wielu trudnych przejściach. Mieszka za granicą, skupia się na rozwoju kariery, uwolniła się z toksycznego związku a jej mąż siedzi w więzieniu. Prowadzi firmę kosmetyczną, która odnosi sukcesy i przygotowuje się na podbicie rynku amerykańskiego. Niestety nie wszystko układa się po jej myśli ponieważ ktoś zaczyna wykupować po cichu udziały firmy i chce przejąć kontrolę nad  „Revenge”.

Faye musi wrócić do Sztokholmu i ponownie zawalczyć o swoją firmę, swoich bliskich i spokojne życie. Na domiar złego jej mąż Jack ucieka z więzienia razem z osobą, która zamieniła dzieciństwo Faye w istne piekło. Z każdym rozdziałem poznajemy kolejne sekrety z jej mrocznej przeszłości i towarzyszymy w walce o jej własne marzenia.

Książkę czyta się bardzo szybko, napięcie towarzyszy czytelnikowi przez większość rozdziałów. Thriller jest lekko napisany, fabuła wciąga i podobnie jak w pierwszej części zakończenie zaskakuje. „Srebrne skrzydła” mają w sobie coś co nie pozwala się oderwać od książki do ostatniej strony, to opowieść o sile kobiet.  Po przeczytaniu drugiej części z niecierpliwością czekamy na kolejną, w której miejmy nadzieję znajdziemy odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy Faye upora się z demonami przeszłości?

Opinia/Ocena wg City Magazine: 7.5/10

  • Remigiusz Mróz „Iluzjonista ”
  • Thriller psychologiczny
  • Wydawnictwo: Czarna owca
  • Data wydania: 16.02.2020r.
5/5 - (2 votes)

Licówki – recepta na idealny uśmiech

Poprzedni

Jak wybrać akcesoria do placu zabaw?

Następny

Zobacz także

Więcej Książki