Camilla Läckberg "Srebrne skrzydła"
+1

Camilla Läckberg to urodzona w 1974 roku szwedzka autorka powieści kryminalnych, z wykształcenia ekonomistka. Spod jej pióra wyszła seria powieści kryminalnych o Fjällbace (miejscowość turystyczno-urlopowa na zachodnim wybrzeżu Szwecji) z Patrikiem Hedströmem i Eriką Falc – „Księżniczka z lodu”, „Kaznodzieja”, „Kamieniarz”, „Ofiara losu”, „Syrenka”, „Czarownica”. Jej najnowsze książki to „Złota klatka” i „Srebrne skrzydła” opowiadające o losach Faye.

Srebrne skrzydła – Camilla Läckberg

„Srebrne skrzydła” to druga i zapewne nie ostatnia książka, której główną bohaterką jest Faye – młoda kobieta sukcesu po wielu trudnych przejściach. Mieszka za granicą, skupia się na rozwoju kariery, uwolniła się z toksycznego związku a jej mąż siedzi w więzieniu. Prowadzi firmę kosmetyczną, która odnosi sukcesy i przygotowuje się na podbicie rynku amerykańskiego. Niestety nie wszystko układa się po jej myśli ponieważ ktoś zaczyna wykupować po cichu udziały firmy i chce przejąć kontrolę nad  „Revenge”.

Faye musi wrócić do Sztokholmu i ponownie zawalczyć o swoją firmę, swoich bliskich i spokojne życie. Na domiar złego jej mąż Jack ucieka z więzienia razem z osobą, która zamieniła dzieciństwo Faye w istne piekło. Z każdym rozdziałem poznajemy kolejne sekrety z jej mrocznej przeszłości i towarzyszymy w walce o jej własne marzenia.

Książkę czyta się bardzo szybko, napięcie towarzyszy czytelnikowi przez większość rozdziałów. Thriller jest lekko napisany, fabuła wciąga i podobnie jak w pierwszej części zakończenie zaskakuje. „Srebrne skrzydła” mają w sobie coś co nie pozwala się oderwać od książki do ostatniej strony, to opowieść o sile kobiet.  Po przeczytaniu drugiej części z niecierpliwością czekamy na kolejną, w której miejmy nadzieję znajdziemy odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy Faye upora się z demonami przeszłości?

Opinia/Ocena wg City Magazine: 7.5/10

  • Remigiusz Mróz „Iluzjonista ”
  • Thriller psychologiczny
  • Wydawnictwo: Czarna owca
  • Data wydania: 16.02.2020r.
+1

Licówki – recepta na idealny uśmiech

Poprzedni

Jak wybrać akcesoria do placu zabaw?

Następny

Zobacz także

Komentarze

Zostaw Swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Książki