Kasacja Remigiusz Mróz
+1

Remigiusz Mróz to urodzony w 1987 roku w Opolu prawnik i pisarz, absolwent Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, od 2015 roku doktor nauk prawnych. Według badań był najpopularniejszym pisarzem w Polsce w roku 2019, otrzymał podwójną nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego za książki „Kasacja” oraz „Zaginięcie”. Jest autorem serii książek z Joanną Chyłką oraz Komisarzem Forstem. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak „Behawiorysta”, „Iluzjonista”, „Lot 202”  trylogia „W kręgach władzy”.

Kasacja Remigiusz Mróz – to thriller prawniczy

„Kasacja” to pierwsza część cyklu z mecenas Joanną Chyłką w roli głównej. Na początku powieści poznajemy główną bohaterkę oraz Kordiana Oryńskiego – aplikanta, który będzie towarzyszył pani mecenas we wszystkich sprawach i częściach cyklu. „Kasacja” od samego początku wciąga nas w bezwzględny prawniczy świat. Pierwszą sprawą, z którą mierzy się Joanna wspólnie z Kordianem jest obrona biznesmena Piotra Langera oskarżonego o okrutne morderstwo dwóch osób. Prawnicy pracują w znanej warszawskiej kancelarii „Żelazny & McVay”, Chyłka zostaje patronką Kordiana, któremu w pierwszym dniu znajomości daje ksywkę Zordon – nota bene zostaje ona dobrze przyjęta przez samego Kordiana ale również resztę pracowników kancelarii. Sprawa jest na tyle trudna, że Piotr Langer spędził 10 dni ze zwłokami zamordowanych osób w zamkniętym mieszkaniu, nie zaprzecza że dokonał zbrodni ale również nie przyznaje się do winy.

„Kasacja” jak większość powieści Mroza wciąga od pierwszych przeczytanych stron.

Chyłka to bardzo wyrazista postać z ciętym językiem, świetna, nie przebierająca w środkach prawniczka, przeklinająca, nie stroniąca od papierosów i alkoholu.  Dialogi między Chyłką a Zordonem są wręcz komediowe, a riposty Joanny zawsze trafione w punkt. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, prawnicze zwroty i paragrafy nie przerażają. Zakończenie powieści zaskakujące i niespodziewane, podobnie jak zachowanie oskarżonego Piotra Langera. Książka pozwala poznać świat prawniczy, polubić wyrazistą główną bohaterkę i zachęca do przeczytania kolejnych części.

Opinia/Ocena wg City Magazine: 7/10

  • Thriller prawniczy, kryminał
  • Wydawnictwo: Czarna Strona
  • Data wydania: 01.01.2015 r.
+1

Wagi do piekarni, czyli pełna precyzja i oszczędność używanych składników

Poprzedni

Kiedy prawnik musi mieć kasę fiskalną?

Następny

Zobacz także

Komentarze

Zostaw Swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Książki