Iluzjonista Mróz Remigiusz

Autor „Iluzjonisty” to zapewne znany większości polskich czytelników Remigiusz Mróz – urodzony w 1987 roku polski pisarz i prawnik, laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za „Kasację”, autor serii o Joannie Chyłce oraz książek z komisarzem  Wiktorem Forstem.

Iluzjonista Mróz Remigiusz – kontynuacja Behawiorysty

Iluzjonista Mróz Remigiusza, to kontynuacja głośnej powieści „Behawiorysta”, której opis znajdziecie tutaj. Podobnie jak w poprzedniej części głównym bohaterem jest Gerard Edling – opolski specjalista od kinezyki, wydalony ze służby prokurator. Książka rozpoczyna się odnalezieniem na jednym z opolskich kąpielisk ciała kobiety, która na piersi ma wypalony znak zapytania. I tutaj wkracza główny bohater, który ponad 30 lat temu w 1988 roku prowadził śledztwo pewnego mordercy.

82c89522 4a00 43e5 9769 105dbd906e85

 

Ten ścigany w czasach PRL zwyrodnialec również wypalał na skórze swoich ofiar znak zapytania. Czy jest to ten sam sprawca? Wydawałoby się to niemożliwe ponieważ podczas poprzedniego śledztwa Iluzjonista (tak został nazwany morderca z 1988 roku) został schwytany i skazany. W takim razie czy jest to naśladowca? A może podczas poprzedniego śledztwa schwytana została nie ta osoba? Dodatkowo akta z poprzedniej sprawy jakby wyparowały a świadkowie znikają w tajemniczych okolicznościach.

„Iluzjonista” to rewelacyjna powieść, która zabiera nas w podróż do czasów PRL. Autor bardzo sprawnie przeplata wątki teraźniejsze wydarzeniami z przeszłości. W thrillerze pojawia się nowa postać – Gośka Rosa – dziennikarka, była kochanka Edlinga sprzed 30 lat, która podobnie jak podczas poprzedniego śledztwa, zostaje wciągnięta w poszukiwania mordercy. „Iluzjonista” odkrywa kolejne fakty i sekrety z życia Gerarda, pozwala czytelnikom lepiej go poznać a niektórym nawet polubić.

Zobacz także >> „Żmijowisko” – Bestsellerowy thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza

Dowiadujemy  się dlaczego został specjalistą od komunikacji niewerbalnej jak również poznajemy kilka faktów z jego życia prywatnego.  Książka pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji, wciąga praktycznie od pierwszego rozdziału i standardowo, jak to u Mroza, do końca nie można wytypować kto jest tytułowym Iluzjonistą. Autor ciekawie ukazał w „Iluzjoniście” realia poprzedniej epoki i tak zwane związane z nią „zamiatanie pod dywan”.

Opinia/Ocena wg City Magazine: 7/10

  • Remigiusz Mróz „Iluzjonista ”
  • Bestsellerowy thriller
  • Wydawnictwo: Filia
  • Data wydania: 30-10-2019

 

5/5 - (3 votes)

Kevin sam w domu – kultowy film Wigilijny

Poprzedni

Jak dobrać sukienkę do figury?

Następny

Zobacz także

Więcej Rozrywka