Camilla Läckberg „Złota klatka”

Camilla Lackberg to urodzona w 1974 roku szwedzka autorka powieści kryminalnych, absolwentka Szkoły Ekonomii i Prawa Handlowego przy Uniwersytecie w Göteborgu.  Głównym hobby autorki jest gotowanie.  Uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału, autorka serii o Fjällbacke – między innymi „Księżniczka z lodu”, „Kamieniarz”, „Kaznodzieja”. Powieści Camilli zostały przetłumaczone na 35 języków. „Złota klatka” to pierwszy tom cyklu Faye.

Camilla Läckberg „Złota klatka” – czy warto przeczytać?

Główną bohaterką thrillera jest Faye – kobieta, która z pozoru wiedzie idealne życie w apartamencie w najlepszej dzielnicy w Sztokholmie a przy swoim boku ma „kochającego” męża Jacka i córkę Julienne. Faye to piękna i inteligentna kobieta pochodząca z Fjällbacki, miejsca, z którym wiążą się jej mroczne wspomnienia z dzieciństwa, z którego uciekła do Sztokholmu i zmieniła całkowicie swoje życie łącznie z imieniem.

Kiedy poznała Jacka rzuciła dla niego studia ekonomiczne w Wyższej Szkole Handlowej po to, żeby jej przyszły mąż mógł skończyć swoje. Faye praktycznie sama stworzyła struktury firmy Jacka, która odniosła wielki sukces przyniosła im wielkie pieniądze i możliwość obracania się w gronie śmietanki towarzyskiej.

0a3c2a80 44cc 47cc a852 303a2265f6cb

Po urodzeniu córki całkowicie poświęciła się jej wychowaniu i spełnianiu zachcianek męża, który nie miała dla niej za grosz szacunku. Z dnia na dzień życie Faye sprowadzają ją do parteru, zostaje porzucona jak nikomu niepotrzebna rzecz – mąż ma romans z młodszą i ładniejszą, chce rozwodu, a podpisana w przeszłości intercyza pozostawia kobietę z niczym.

Zobacz także >> Behawiorysta Mróz Remigiusz – recenzja książki

Czy Faye podniesie się po tym wszystkim? Siła, którą ma w sobie pozwala jej wstać z kolan i zbudować nowe imperium. Napędza ją chęć zemsty, ze swoją smykałką do interesów otwiera firmę, która bardzo szybko odnosi sukces a przy okazji snuje plan jak zniszczy Jacka i odebrać mu wszystko co ma. „Złota klatka” to thriller psychologiczny ale ma w sobie dużo z powieści obyczajowej –przedstawia życie bogaczy, które z zewnątrz wygląda na idealne.

Wspaniale opisuje jak upokorzona i załamana kobieta zaczyna działać a jej zemsta ma na celu całkowity upadek byłego męża. Fabuła książki jest spójna, zakończenie zaskakujące, autorka pokazuje jak przeszłość może wpłynąć na obecne życie i wybory. Powieść jest wciągająca i nie pozwala oderwać się od lektury do samego końca.

Opinia/Ocena Camilla Läckberg „Złota klatka” wg City Magazine: 7/10

  • Thriller psychologiczny
  • Wydawnictwo: Czarna Owca
  • Data wydania: 11.04.2019
5/5 - (1 vote)

Skarpetki jako prezent? To wciąż doskonały pomysł!

Poprzedni

Najmodniejsze kolczyki skrzydła

Następny

Zobacz także

Więcej Książki