Camilla Läckberg „Złota klatka”
+1

Camilla Lackberg to urodzona w 1974 roku szwedzka autorka powieści kryminalnych, absolwentka Szkoły Ekonomii i Prawa Handlowego przy Uniwersytecie w Göteborgu.  Głównym hobby autorki jest gotowanie.  Uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału, autorka serii o Fjällbacke – między innymi „Księżniczka z lodu”, „Kamieniarz”, „Kaznodzieja”. Powieści Camilli zostały przetłumaczone na 35 języków. „Złota klatka” to pierwszy tom cyklu Faye.

Camilla Läckberg „Złota klatka” – czy warto przeczytać?

Główną bohaterką thrillera jest Faye – kobieta, która z pozoru wiedzie idealne życie w apartamencie w najlepszej dzielnicy w Sztokholmie a przy swoim boku ma „kochającego” męża Jacka i córkę Julienne. Faye to piękna i inteligentna kobieta pochodząca z Fjällbacki, miejsca, z którym wiążą się jej mroczne wspomnienia z dzieciństwa, z którego uciekła do Sztokholmu i zmieniła całkowicie swoje życie łącznie z imieniem.

Kiedy poznała Jacka rzuciła dla niego studia ekonomiczne w Wyższej Szkole Handlowej po to, żeby jej przyszły mąż mógł skończyć swoje. Faye praktycznie sama stworzyła struktury firmy Jacka, która odniosła wielki sukces przyniosła im wielkie pieniądze i możliwość obracania się w gronie śmietanki towarzyskiej.

0a3c2a80 44cc 47cc a852 303a2265f6cb

Po urodzeniu córki całkowicie poświęciła się jej wychowaniu i spełnianiu zachcianek męża, który nie miała dla niej za grosz szacunku. Z dnia na dzień życie Faye sprowadzają ją do parteru, zostaje porzucona jak nikomu niepotrzebna rzecz – mąż ma romans z młodszą i ładniejszą, chce rozwodu, a podpisana w przeszłości intercyza pozostawia kobietę z niczym.

Zobacz także >> Behawiorysta Mróz Remigiusz – recenzja książki

Czy Faye podniesie się po tym wszystkim? Siła, którą ma w sobie pozwala jej wstać z kolan i zbudować nowe imperium. Napędza ją chęć zemsty, ze swoją smykałką do interesów otwiera firmę, która bardzo szybko odnosi sukces a przy okazji snuje plan jak zniszczy Jacka i odebrać mu wszystko co ma. „Złota klatka” to thriller psychologiczny ale ma w sobie dużo z powieści obyczajowej –przedstawia życie bogaczy, które z zewnątrz wygląda na idealne.

Wspaniale opisuje jak upokorzona i załamana kobieta zaczyna działać a jej zemsta ma na celu całkowity upadek byłego męża. Fabuła książki jest spójna, zakończenie zaskakujące, autorka pokazuje jak przeszłość może wpłynąć na obecne życie i wybory. Powieść jest wciągająca i nie pozwala oderwać się od lektury do samego końca.

Opinia/Ocena Camilla Läckberg „Złota klatka” wg City Magazine: 7/10

  • Thriller psychologiczny
  • Wydawnictwo: Czarna Owca
  • Data wydania: 11.04.2019
+1

Skarpetki jako prezent? To wciąż doskonały pomysł!

Poprzedni

Najmodniejsze kolczyki skrzydła

Następny

Zobacz także

Komentarze

Zostaw Swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Książki