ubezpieczenie turystyczne
+2

Ubezpieczenie turystyczne jest podstawą! Nie ma znaczenia, jak długo ma trwać podróż i gdzie dokładnie się wybieramy – brak ubezpieczenia może narazić nas na poniesienie ogromnych kosztów finansowych. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jakich sytuacjach okaże się ono niezastąpione!

Nie bój się ceny!

Warto zacząć od kwestii, która z pewnością szczególnie mocno interesuje podróżujące osoby, czyli od ceny ubezpieczenia. Z pewnością wykupienie polisy wiąże się z mniejszym kosztem niż opłacenie ewentualnego leczenia. Ceny polis zaczynają się bowiem od kilku złotych za dzień. Ostateczny koszt polisy jest oczywiście związany z kierunkiem podróży i zakresem ubezpieczenia, a także kwotą gwarancyjną, można jednak przyjąć, że “sensowne” ubezpieczenie na tygodniowy urlop nie będzie kosztowało więcej niż 100 zł. Jeżeli szukasz wskazówki, jak je znaleźć – polecamy serwis ubezpieczenieturysty.pl. Znajdziesz na nim wszystkie, które mogą Ci się przydać w poszukiwaniu idealnej polisy dla siebie.

Czas na konkrety! Kiedy przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne?

Choroba lub kontuzja

Jesteśmy tylko ludźmi – choroba może przydarzyć nam się zawsze, bez względu na to gdzie akurat jesteśmy. Tak samo sprawa wygląda w przypadku kontuzji, zwłaszcza gdy wypoczynek wiąże się z aktywnością fizyczną. Dzięki polisie nie poniesiesz kosztów hospitalizacji czy badań lekarskich, których ceny w niektórych krajach (nawet w Europie) mogą przyprawiać o zawrót głowy. W przypadku wypadku np. w górach, na szlaku turystycznym lub podczas jazdy na nartach, ubezpieczenie pokryje także koszt zorganizowanej akcji ratunkowej.

Zagubienie bagażu

Wybierając polisę, która obejmuje swoim zakresem również Twój bagaż, możesz liczyć na pomoc w razie kłopotów z tymże. Niezależnie od tego, czy zostanie on skradziony, zgubiony czy może zniszczony, otrzymasz stosowną pomoc. Może to mieć ogromne znaczenie dla osób, które zabierają ze sobą w podróż kosztowny sprzęt sportowy lub elektronikę.

Rezygnacja z podróży

Sytuacja pandemiczna sprawiła, że musimy liczyć się z koniecznością ewentualnego odwołania podróży. W każdej chwili możemy bowiem trafić na kwarantannę lub zachorować na COVID-19.Ubezpieczenie, które obejmuje również koszty rezygnacji z podróży, pozwoli nam odzyskać przynajmniej część zainwestowanych dotychczas pieniędzy.

+2

Skuteczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Poprzedni

Jakie drewno do łazienki?

Następny

Zobacz także

Komentarze

Zostaw Swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Podróże