ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne jest podstawą! Nie ma znaczenia, jak długo ma trwać podróż i gdzie dokładnie się wybieramy – brak ubezpieczenia może narazić nas na poniesienie ogromnych kosztów finansowych. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jakich sytuacjach okaże się ono niezastąpione!

Nie bój się ceny!

Warto zacząć od kwestii, która z pewnością szczególnie mocno interesuje podróżujące osoby, czyli od ceny ubezpieczenia. Z pewnością wykupienie polisy wiąże się z mniejszym kosztem niż opłacenie ewentualnego leczenia. Ceny polis zaczynają się bowiem od kilku złotych za dzień. Ostateczny koszt polisy jest oczywiście związany z kierunkiem podróży i zakresem ubezpieczenia, a także kwotą gwarancyjną, można jednak przyjąć, że „sensowne” ubezpieczenie na tygodniowy urlop nie będzie kosztowało więcej niż 100 zł. Jeżeli szukasz wskazówki, jak je znaleźć – polecamy serwis ubezpieczenieturysty.pl. Znajdziesz na nim wszystkie, które mogą Ci się przydać w poszukiwaniu idealnej polisy dla siebie.

Czas na konkrety! Kiedy przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne?

Choroba lub kontuzja

Jesteśmy tylko ludźmi – choroba może przydarzyć nam się zawsze, bez względu na to gdzie akurat jesteśmy. Tak samo sprawa wygląda w przypadku kontuzji, zwłaszcza gdy wypoczynek wiąże się z aktywnością fizyczną. Dzięki polisie nie poniesiesz kosztów hospitalizacji czy badań lekarskich, których ceny w niektórych krajach (nawet w Europie) mogą przyprawiać o zawrót głowy. W przypadku wypadku np. w górach, na szlaku turystycznym lub podczas jazdy na nartach, ubezpieczenie pokryje także koszt zorganizowanej akcji ratunkowej.

Zobacz także >> Wyjątkowy dom do wynajęcia na wakacje

Zagubienie bagażu

Wybierając polisę, która obejmuje swoim zakresem również Twój bagaż, możesz liczyć na pomoc w razie kłopotów z tymże. Niezależnie od tego, czy zostanie on skradziony, zgubiony czy może zniszczony, otrzymasz stosowną pomoc. Może to mieć ogromne znaczenie dla osób, które zabierają ze sobą w podróż kosztowny sprzęt sportowy lub elektronikę.

Rezygnacja z podróży

Sytuacja pandemiczna sprawiła, że musimy liczyć się z koniecznością ewentualnego odwołania podróży. W każdej chwili możemy bowiem trafić na kwarantannę lub zachorować na COVID-19.Ubezpieczenie, które obejmuje również koszty rezygnacji z podróży, pozwoli nam odzyskać przynajmniej część zainwestowanych dotychczas pieniędzy.

4.9/5 - (16 votes)

Skuteczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Poprzedni

Jakie drewno do łazienki?

Następny

Zobacz także

Więcej Podróże