Blefaroplastyka – co musimy wiedzieć przed takim zabiegiem?

Blefaroplastyka to nazwa zabiegu, który większość z nas kojarzy jako plastykę powiek. Wraz z wiekiem często widzimy, iż skóra w tym miejscu staje się cienka i wiotka – co nie do końca nam odpowiada. Nie czujemy się ze sobą dobrze i w skrajnych przypadkach możemy mieć nawet problemy z widzeniem – opadająca powieka będzie utrudniała nam codzienne życie. Nie musimy się z tym męczyć, jeśli jesteśmy gotowi przejść zabieg chirurgiczny, który naprawi ten problem. Jeśli Ty wiesz, że na pewno interesuje Cię blefaroplastyka Warszawa to miejsce, gdzie możesz przejść taką operacje.

Nie powinniśmy jednak zapominać tutaj o tym, że blefaroplastyka polega na nacięciu skóry powiek i pozbyciu się jej nadmiaru – po czymś takim będziemy potrzebowali chwili czasu na to, aby dojść do siebie. Warto więc wziąć sobie wolne w pracy i tak zaplanować czas, aby móc odpoczywać i dochodzić do siebie w spokoju. Siniaki i obrzęki znikną w przeciągu 14 dni.

Przyczyny opadania powiek – wskazania do zabiegu

Tak naprawdę nie potrzebujemy mieć żadnego konkretnego powodu do zapisania się na blefaroplastykę. Warto jednak wiedzieć, kiedy taki problem może się faktycznie pojawić i dlaczego nam się to przytrafiło. Wina często leży w genetyce – jeśli podobny problem miała inna osoba w naszej rodzinie to my także niestety możemy się tego spodziewać. Duże znaczenie może mieć też anatomia naszej twarzy i różnego rodzaju uszkodzenia nerwów. Nasz lekarz na pewno powie nam, co u nas jest konkretnie przyczyną.

Najczęściej chodzi tutaj po prostu o zwiotczenie skóry, które jest efektem upływających lat życia. Nasza skóra przez długi czas narażona jest na czynniki środowiskowe i zaczyna po prostu wyglądać inaczej. Po to jednak właśnie powstała blefaroplastyka – nie musimy się na to godzić, jeśli tego nie chcemy.

Okres po przeprowadzeniu blefaroplastyki

Sam zabieg nie należy do wyjątkowo skomplikowanych, więc raczej nie zdarzają się tutaj żadne problemy. Pacjent jest poddany znieczuleniu miejscowemu i zwykle jest w stanie opuścić szpital tego samego dnia. Otrzymuje on jednak jednocześnie listę zaleceń, których koniecznie trzeba przestrzegać – w przeciwnym wypadku pojawią się nieprzyjemne skutki uboczne i efekt końcowy będzie słabszy.

Po blefaroplastyce możemy zacząć stosować specjalny preparat, którego zadaniem będzie przyspieszenie procesu gojenia się ran. Na pewno w tym czasie warto ograniczyć wysiłek fizyczny – lepiej dać sobie czas na odpoczynek. Pomimo, iż na ostateczne efekty czekamy nawet pół roku – zwykle dosyć szybko zaczynamy widzieć zmiany i jesteśmy z nich zadowoleni. Sprawdź ofertę https://projektskora.pl/.

 

Oceń ten post post

Jak wybrać kosiarkę do trawy?

Poprzedni

Teleporada – udogodnienie czy dodatkowy problem?

Następny

Zobacz także