Krem na dzień ze śluzem ślimaka

Rynek kosmetyków oferuje naprawdę ciekawe, często mocno nietypowe produkty, które jednak wykazują się rewelacyjnymi skutkami działania. Dobrym tego przykładem jest krem na dzień ze śluzem ślimaka. Wielu osobom używanie takiego produktu może się źle kojarzyć, lecz jak się okazuje, krem ten jest naprawdę wart polecenia. Co więc powinno się o nim wiedzieć i dlaczego konkretnie należy sobie taki krem zakupić?

Jak powstaje krem ze śluzu ślimaka?

Na samym początku warto od razu wyjaśnić kwestię, która zapewne nurtuje wiele osób, czyli jak powstaje taki krem. Czy w przypadku produkcji tego rodzaju kremu krzywdzone są ślimaki?

Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że do produkcji tego kremu wykorzystywany jest tylko jeden rodzaj ślimaków, czyli ślimak ogrodowy Helix aspersa Muller. Pozytywne właściwości jego śluzu znane są od setek lat i wykorzystywany jest on dosłownie na całym świecie. Śluz od ślimaków pobierany jest w sposób całkowicie nieinwazyjny, ponieważ zestresowane ślimaki mogą wydzielać groźne toksyny, które zamiast pomóc, stanowić mogą zagrożenie. Oczywiście cała procedura pobierania śluzu realizowana jest przez specjalne hodowle.

Jakie właściwości ma śluz ślimaka?

Kolejną sprawą, o której koniecznie trzeba się dowiedzieć, to jakie konkretnie właściwości ma śluz ślimaka. Jak się okazuje, doceniony on został w pierwszej kolejności przez pracowników pracujących na fermach ślimaków. Szybko zauważono, że ich dłonie charakteryzują się niebywałą gładkością, a także delikatnością. Ich rany szybko się goiły, dłonie były rozjaśnione i bardzo miłe w dotyku.
Dziś już wiemy, że śluz ślimaka ma naprawdę ciekawe właściwości zdrowotne. Przede wszystkim wyrównuje on koloryt skóry, dzięki czemu usuwane są z jej powierzchni różnego rodzaju przebarwienia. Co więcej, śluz jest w stanie łagodzić oparzenia, wygładza skórę, ma działanie antyoksydacyjne, a co najważniejsze znacznie przyspiesza regenerację skóry. Dodatkowo zauważyć trzeba, że przyspiesza gojenie się ran, a także niweluje obecne na skórze stany zapalne.

Jaki jest skład śluzu ślimaka?

Jeśli chce się zacząć stosowanie takiego kremu, którego podstawą jest śluz ślimaka, warto się dowiedzieć, dlaczego jest on tak dobroczynny dla ciała. Innymi słowy, jaki jest jego skład i jakie są jego najważniejsze substancje?
Nie da się ukryć, że bardzo ważną substancją zawartą w kremie ze śluzem ślimaka jest kwas glikolowy. Ma on bardzo silne działanie opóźniające procesy starzenia się skóry, lecz również przyczynia się do zmniejszenia ilości wydzielanego przez skórę sebum. Ponadto usuwa stary naskórek, regeneruje skórę i oczyszcza jej pory.
Kolejnym bardzo ważnym składnikiem jest kolagen, a także elastyna. Są to krytycznie ważne dla skóry składniki, które odpowiadają za jej elastyczność, a także jędrność. Z wiekiem ilość kolagenu w skórze maleje, co powoduje pogorszenie się jej wyglądu.
Oczywiście śluz ze ślimaka to również ogromne ilości różnych witamin i mikroelementów. Warto tu w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na duże ilości witaminy A, E, oraz C, które odżywiają skórę i zapewniają jej poprawne funkcjonowanie. Warto pamiętać, że regularne nawilżanie twarzy (nie tylko kosmetykami ze śluzem ślimaka) pozytywnie wpłynie na stan skóry teraz jak również w przyszłości. Zachęcamy do zapoznania się z produktami nawilżającymi od Vis Plantis. W ofercie: krem nawadniający do twarzy

5/5 - (2 votes)

Wernisaż obrazów Andrzeja Fogtta na początku czerwca!

Poprzedni

Zegarki Fossil – marka ceniona na całym świecie

Następny

Zobacz także

Więcej Ona