Aparthotel a hotel

Na rynku nieruchomości, mimo pandemii koronawirusa, nie widać dużej zapaści. Wiele osób nadal chętnie inwestuje swoje pieniądze w mieszkania, apartamenty, a nawet większe budynki wielorodzinne. Oczywiście zyski z wynajmu może nie są tak oszałamiające, jak jeszcze rok temu, ale z pewnością w przyszłym roku inwestorzy mocno sobie odbiją straty, które i tak są niewielkie.

Ostatnimi czasy bardzo dużym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć aparthotele, które skutecznie opanowują rynek nieruchomości. Stają się świetną alternatywą dl tradycyjnych hoteli, ponieważ mają znacznie więcej zalet, w tym także tych z ekonomicznego punktu widzenia. Czym są aparthotele i czym się różnią od standardowych noclegów?

Co to jest aparthotel?

Aparthotele zyskały swoją popularność głównie dlatego, że są tanie i oferują większą swobodę, niż tradycyjne hotele. Przykładem może być duża rodzina, która podczas wspólnych wakacji musi zazwyczaj decydować się na wynajem dwóch pokoi hotelowych. To rodzi oczywiście dodatkowe koszty, których można uniknąć. Wynajmując aparthotel, wszyscy wczasowicze mogą mieszkać razem podczas pobytu w kurorcie, a zapewniają im to dwie sypialnie i salon z aneksem kuchennym.

Aparthotele są więc świetną alternatywą i pokrótce zostało opisane, czym one są tak właściwie. Nazwa aparthotel składa się z dwóch angielskich słów – apartament i hotel. Oznacza to, że decydując się na wynajem takiej nieruchomości, goście otrzymują w pełni wyposażone mieszkanie, ale nie muszą podpisywać umowy najmu. Część hoteli apartamentowych ma zbliżoną infrastrukturę do tradycyjnych baz noclegowych. Może się w nich znajdować portiernia, restauracja, strefa fit, a nawet room service.

Co różni aparthotel od hotelu?

Dla osób, które cenią sobie prywatność, wynajem apartamentu będzie świetną propozycją. Wielu gości skutecznie unika hoteli, tylko z tego względu, że na korytarzu spotyka się innych klientów obiektu noclegowego, a pokojówka puka do samego rana w drzwi, zapraszając na śniadanie. Spędzając urlop w apartamencie hotelowym, nie ma wyznaczonej pory śniadaniowej, dzięki czemu można samodzielnie przygotować sobie ulubione dania w pełni wyposażonej kuchni. Jeśli jednak goście nie mają na to ochoty, to obsługa aparthotelu bez problemu wskaże najlepsze restauracje w okolicy.

W porównaniu do hotelu apartamenty to małe mieszkania, a nie jeden pokój. Każdy ma do swojej dyspozycji przestrzeń, na którą składa się sypialnia, salon z aneksem kuchennym i łazienka, a także balkon. W zależności od wielkości apartamentu może być w nim oczywiście więcej sypialni. W ogólnodostępnych pokojach do dyspozycji gości są siłownie czy też sale z grami. Obsługa apartamentów oferuje także codzienną wymianę ręczników oraz serwis sprzątający, jeśli klienci aparthotelu sobie tego zażyczą.

Czy inwestowanie w aparthotel jest bardziej opłacalne niż w tradycyjny hotel?

Biorąc pod uwagę udogodnienia, jakie oferuje hotel apartamentowy, zdecydowanie lepszą inwestycją będą apartamenty niż tradycyjny hotel. Ponadto zainteresowanie tego typu noclegami stale rośnie i wielce prawdopodobne jest to, że niedługo to właśnie aparthotele będą cieszyć się największym oblężeniem gości. Kolejnym ich atutem jest to, że klienci nie tylko mają więcej prywatności i swobody, ale także mają dostęp do wszystkich usług, które są również w tradycyjnych hotelach. Więcej o inwestycjach w aparthotele można przeczytać na stronie https://republikawnetrz.pl/blog/hotel-czy-aparthotel-poznaj-plusy-i-minusy-obu-rozwiazan/.

5/5 - (2 votes)

Dekoracje we wnętrzach – z jakiej przyczyny są tak istotne?

Poprzedni

Kurtka czy kamizelka? Co lepiej sprawdzi się tej zimy?

Następny

Zobacz także

Więcej Podróże