Zejście na plażę w Międzyzdrojach

Największą atrakcją Międzyzdrojów jest bez wątpienia czysta piaszczysta plaża, uważana za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Co jednak tu robić, gdy pogoda nie dopisuje, a temperatura wody w morzu nie sprzyja kąpielom? W Międzyzdrojach nie brakuje innych atrakcji, a morze po jesiennym sztormie też ma swój urok!

Z tekstu dowiesz się:

  • co robić w Międzyzdrojach po sezonie,
  • jakie atrakcje warto odwiedzić w Międzyzdrojach.

Międzyzdroje znajdują się na wyspie Wolin. Od wschodu i południa graniczą z terenami Wolińskiego Parku Krajobrazowego. Zajmują powierzchnię jedynie 4,5 km2, mogą się jednak pochwalić bardzo rozbudowaną infrastrukturą turystyczną i szeroką bazą noclegową.

Sprawdź apartamenty Międzyzdroje i przekonaj się, jak pięknie i spokojnie jest nad morzem jesienią!

Co robić w Międzyzdrojach po sezonie?

Międzyzdroje mają status miejscowości uzdrowiskowej. Przez cały rok można się tu poddawać zabiegom leczniczym lub pić wysokozmineralizowaną wodę, polecaną głównie osobom zmagającym się z reumatyzmem, chorobami krążenia czy dolegliwościami ze strony układu oddechowego.

Jakie atrakcje warto odwiedzić w Międzyzdrojach?

W Międzyzdrojach na turystów czeka o wiele więcej atrakcji niż tylko morze i słoneczna plaża. Wśród nich należy wymienić:

  • Molo – wchodzi w morze na niemal 400 m i stanowi świetne miejsce do spacerów – także w sezonie jesiennym. Odgrywa jednocześnie rolę przystani dla statków wycieczkowych.
  • Muzeum Figur Woskowych – można tu spotkać m.in. Baracka Obamę, Bogusława Lindę czy Shreka. Muzeum znajduje się w samym centrum Międzyzdrojów.
  • Promenada Gwiazd – to miejsce, w którym aktorzy, reżyserzy i inne osoby związane z branżą filmową zostawiają swoje odciski dłoni. Zaszczytu tego dostąpili już m.in. Cezary Pazura, Janusz Gajos, Katarzyna Figura czy Marek Kondrat. Jest to chyba najczęściej odwiedzane – obok molo – miejsce w Międzyzdrojach.
  • Zagroda Pokazowa Żubrów – znajduje się w sercu Wolińskiego Parku Narodowego, około 2 km od centrum Międzyzdrojów. Ze specjalnych platform widokowych można podziwiać majestatyczne żubry, które mają do swojej dyspozycji wybieg o powierzchni około 20 ha.
  • Bałtycki Park Miniatur – znajdują się tu repliki zabytków i latarni morskich z 9 krajów nadbałtyckich oraz makieta miniaturowych kolejek. Ekspozycja obejmuje m.in. miniaturę pałacu w Jełgawie (Łotwa), Soboru Zmartwychwstania Pańskiego (Rosja), Zamku Kalmarskiego (Szwecja) czy Katedry w Helsinkach (Finlandia).
  • Kawcza Góra – to popularny punkt widokowy, z którego można podziwiać nie tylko morze, ale też plaże w Międzyzdrojach i porty po niemieckiej stronie granicy. Znajduje się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, około 600 m od zabudowań miasta.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Sun & Snow, oferującą apartamenty nad morzem i w innych regionach kraju. Wszystkie obiekty są w pełni dostosowane do aktualnych wymogów sanitarnych. Po każdym pobycie apartamenty są wietrzone i dezynfekowane, a personel stosuje się do restrykcyjnych wytycznych, obejmujących m.in. utrzymywanie dystansu.

5/5 - (2 votes)

Jak wybrać komputer stacjonarny dla ucznia?

Poprzedni

Biustonosze push up – dlaczego są ratunkiem dla małych piersi?

Następny

Zobacz także

Więcej Podróże