Podróżniczy know how

Jak powszechnie wiadomo, wygląd w sytuacjach biznesowych jest niezwykle ważny. Warto wiedzieć jak ubrać się, żeby sprawić dobre wrażenie, ale też jak przygotować się do podróży biznesowej.

Podstawy biznesowego ubioru

Każdy biznesmen i pracownik biura powinien zainwestować w garnitur. Granatowy i szary komplet to klasyka, która zawsze sprawdza się dobrze. Najlepiej celować w ciemne odcienie tych kolorów, żeby w każdym miejscu oraz sytuacji prezentować się z klasą. Należy też zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są spodnie i marynarka. Tkanina powinna być dobrej jakości, aby ubrania służyły długo oraz wyglądały nienagannie. Idealnym rozwiązaniem jest zakup dwóch garniturów, które będzie można nosić na zmianę. W razie dłuższej podróży biznesowej warto mieć coś eleganckiego w zapasie, gdyż nigdy nie wiemy, co może się wydarzyć po drodze.

Koszule

Są one niezbędnym elementem ubioru biznesowego. Dobrze zaopatrzyć się w kilka porządnych jakościowo koszul, żeby służyły odpowiednio na co dzień. Prezentowanie się w świeżej odzieży każdego dnia jest bardzo istotne, gdyż wpływa na odbiór przez innych oraz pewność siebie. Udając się nawet w jednodniową podróż należy spakować dodatkową koszulę. Jest to bardzo ważne, ponieważ możemy przypadkiem zabrudzić materiał jedzeniem, lub nawet zahaczyć i rozedrzeć. Wiele osób narzeka na pozbywanie się plam z jasnego materiału, ale pranie białych koszul nie musi być trudne. Wystarczy zaznajomić się z podstawowymi zasadami, dzięki którym cała sprawa będzie łatwiejsza do okiełznania. Odpowiednie ułożenie w praniu, dobrze dobrane środki piorące i właściwa temperatura mogą już wiele zmienić. Dzięki temu koszule będą prezentować się nienagannie przez długi czas.

Jak dobrać obuwie i dodatki?

Pozostałe części stylizacji biznesowej są również bardzo istotne i nie należy ich lekceważyć. Ważne, żeby dopasować buty, skarpetki oraz krawaty do założeń formalnego dress code’u. Nawet jeden mały szczegół może zniweczyć wszystkie starania w kwestii reszty ubioru. Na co więc zwrócić uwagę przy doborze mniejszych, a jednak ważnych części garderoby?

Buty i skarpetki dla biznesmena

Obuwie zakładane do garnituru i koszuli powinno być wykonane z dobrej jakości skóry. Nie należy nosić żadnych sandałów, mokasyn itp., gdyż zepsują wrażenie klasy oraz elegancji. Buty muszą być kolorystycznie dopasowane do paska od spodni i zegarka, żeby wszystko ze sobą współgrało. Skarpetki są obowiązkowym elementem w stroju biznesmena. Nigdy nie powinno się zakładać obuwia na gołe stopy. Czasami, garnitur można zestawić nawet z trampkami, by dodać stylizacji więcej luzu.

Krawat jako must have formalnej stylizacji

Krawat jest elementem wymaganym w formalnym stylu biznesowym i warto zastanowić się nad jego doborem. Jest widoczny na tle garnituru i koszuli, stanowi nawet w pewnym sensie wizytówkę. Często zauważamy najpierw krawat, a dopiero następnie całą resztę. Tutaj kolorystycznie można pozwolić sobie na więcej, ale ten dodatek nie powinien być zbyt jaskrawy. Dopuszczalne są proste wzory (np. paski poprzeczne i pionowe), lub małe tłoczenia. Stonowane kolory ubioru mają służyć jako stworzenie eleganckiej otoczki do autoprezentacji i należy o tym zapamiętać.

Warto zastanowić się nad biznesowymi rozmowami w dzisiejszych czasach. Pandemiczne realia nakazują nam zasłanianie twarzy, zatem prezentacja poprzez ubiór nabiera jeszcze większego znaczenia. Weźmy więc sobie do serca dobry gust i przedstawiajmy swoją osobę w najbardziej korzystnym świetle.

5/5 - (3 votes)

Pracownik ambasadorem marki – na czym polega ta rola?

Poprzedni

Kiedy warto sprzedać swoje auto do skupu?

Następny

Zobacz także

Więcej Biznes