Najlepsze atrakcje Zakopanego. Co zarezerwować jeszcze przed wyjazdem?

Przejażdżka widokowa, pierwsza przygoda z quadem, a może całodniowa wycieczka? Wśród najpopularniejszych atrakcji Zakopanego są quady. Z każdym sezonem chętnych na poznawanie Tatr z pozycji czterokołowego pojazdu przybywa.

Zakopane słynie z wielu rzeczy, między innymi z niezwykłych widoków i dużej gościnności. Świetnym sposobem na poznawanie Tatr od innej strony są właśnie wycieczki quadami. Zorganizowane, z przewodnikiem i szkoleniem przed wycieczką. Jak zarezerwować przejażdżkę?

Od godzinnych przejażdżek do całodniowej przygody

Oferta firm wypożyczających quady w Zakopanem obejmuje wycieczki różnego rodzaju. Od krótkich, godzinnych, przez dłuższe dwu i trzygodzinne, po całodniowe – połączone z innymi atrakcjami. Pierwsza propozycja to świetny sposób na sprawdzenie, czy quad to jest to, co sprawia nam przyjemność. To możliwość poznania quadu bliżej, lekcja przygody, dobrej zabawy i nowe umiejętności.

Dłuższe wycieczki również są dla początkujących i oczywiście dla tych, którzy już mają doświadczenie. Poza tym quady Zakopane można połączyć z inną atrakcją, jak choćby z pieczeniem kiełbasek na górskiej polanie. Dla żądnych wrażeń i adrenaliny na najwyższym poziomie specjalna oferta quadów połączona z Raftingiem po Dunajcu.

Jak wybrać wycieczkę?

Zakopane choć nie jest duże pod względem liczby mieszkańców, to jeśli chodzi o atrakcje, oferuje ich bardzo dużo. Podobnie z ofertą wypożyczalni quadów bądź wycieczkami na nich. Wybierając wypożyczalnię, firmę przede wszystkim warto sprawdzić:

  • jaki ma staż na rynku – jak długo zajmuje się organizacją wycieczek,
  • jakie doświadczenie mają przewodnicy,
  • co wchodzi w cenę wycieczki (czy jest to również paliwo do quadu, kask),
  • jakimi quadami dysponuje wypożyczalnia,
  • jakie ma opinie wśród turystów.

Najlepiej postawić na doświadczoną firmę, która oferuje wycieczki na nowoczesnych, bezpiecznych i wygodnych quadach. Najpopularniejsze pojazdy terenowe to Yamaha i Can Am. Przygotowane do górskich szlaków, proste w obsłudze, wygodne i bezpieczne dla początkujących oraz doświadczonych z quadami.

W renomowanych wypożyczalniach quadów w Zakopanem trudno jest dostać miejsce na wycieczkę w sezonie letnim. Dlatego pomyśl o tym wcześniej i zarezerwuj quada z wyprzedzeniem. Jeśli masz już termin wyjazdu, wycieczkę zamówisz online.

Jazda quadami po górskich szlakach to niezwykła przygoda, spojrzenie na Tatry z zupełnie innej strony i dobra zabawa. Jednak by tak było, stawiaj na sprawdzone wypożyczalnie, które oferują nowoczesne czterokołowce.

5/5 - (2 votes)

Co wpływa na mniejsze plony zboża?

Poprzedni

Depresja u osób starszych

Następny

Zobacz także

Więcej Podróże