Jak zdrowo żyć

Większość z nas uważa się za osoby zapracowane. Oczywiście pracując ponad etat naprawdę trudno znaleźć chwilę dla siebie, nie wspominając już o znalezieniu go na zdrowy styl życia. Trudno też nie zauważyć, że coraz więcej osób zmaga się już nie tylko z nadwaga, ale i otyłością, a od tego już tylko krok do chorób przewlekłych. A jednak ze zdrowego stylu życia nie można rezygnować. Dlatego też w dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam 5 rad dzięki, którym można zdrowo żyć nawet będąc bardzo zapracowanym.

Rada nr 1: zdrowe jedzenie to podstawa

zdrowe jedzenie

 

Każdy powinien pamiętać o tym, jak ważna jest zbilansowana dieta. Ale bądźmy szczerzy, wielu z nas trudno znaleźć czas na relaks czy wypoczynek, zatem nie ma się już czasu na gotowanie zdrowych posiłków. Najłatwiej zakupić jedzenie śmieciowe, a niestety regularne spożywanie fast foodów zazwyczaj kończy się otyłością i problemami jelitowymi. Jednocześnie trudno jest znaleźć czas, aby gotować, bo wolną chwilę wolimy poświęcić na oglądanie tv czy krótką drzemkę. Na szczęście jest wyjście z tej sytuacji, bo doskonałym wyborem jest dieta pudełkowa. Białystok, Warszawa czy Katowice – w każdym rejonie Polski możecie znaleźć dobrą firmę cateringową. Dieta pudełkowa jest odpowiednio zbilansowana, a samo jedzenie pyszne. Zatem dlaczego nie spróbować? Tym bardziej że ceny wcale nie są nader wysokie.

Rada nr 2: zamień samochód na rower

Aktywności fizyczna jest niezbędna nie tylko dla zachowania kondycji, ale i zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Dlatego też absolutne nie można z niej zrezygnować. Dlatego też proponujemy Wam zamianę samochodu na rower. Owszem pewnie ktoś powie, że nie ma dobrej kondycji, ale to także nie przeszkoda, bo można wybrać rower elektryczny i korzystać ze wspomagania. Swoją drogą w ten sposób zrobicie także coś dobrego dla środowiska i swojego portfela, bo zaoszczędzicie. Oczywiście musimy tutaj wspomnieć, że wielu z nas spędza sporo czasu w korkach, a na rowerze owe korki można szybko i łatwo ominąć.

Rada nr 3: drobne zmiany, a spore efekty

Czasami małe zmiany także mogą przynosić spore efekty. Wbrew pozorom nie trzeba nawet bardzo się starać, bo wystarczy tylko wyrobić w sobie dobre nawyki i potem wszystko będzie przychodziło zdecydowanie łatwiej. Na pewno do dobrych nawyków można zaliczyć zamianę windy na schody, a więc zamiast jeździć windą, zdecydowanie lepiej chodzić po schodach. W ten sposób nie tylko sprawiacie, że Wasza kondycja jest lepsza, ale i modelujecie ciało.

Rada nr 4: czas dla siebie

Nie tylko zdrowie fizyczne jest ważne, bo tak samo ważne jest zdrowie psychiczne. A bardzo dobrze na nie wpływa właśnie ruch. Oczywiście nie ma co się łudzić, że depresję wyleczy się intensywnym treningiem, ale będąc aktywnym zmniejsza się ryzyko zachorowania na tę ciężką chorobę. Swoją drogą aktywność fizyczna w wielu przypadkach zmniejsza objawy somatyczne nerwicy. Dlatego tak duże znaczenie ma to, jak spędzacie czas. Ale poza aktywnościami należy też znaleźć chwilę dla siebie i zwyczajnie zadbać o relaks. Nawet 30 minut można dobrze wykorzystać, choćby biorąc ciepłą kąpiel z olejkami eterycznymi. Można także wybrać się na basen czy nawet do spa. Ważne, aby robić to, co pozwala Wam się odprężyć i dobrze poczuć, nawet jeżeli jest to oglądanie seriali. Ważne, że macie chwilę dla siebie.

Rada nr 5: ogranicz stres

„Ogranicz stres” – łatwo się mówi, a gorzej robi. Tak zapewne myśli większość z Was i jest to truizm. Życie we współczesnym świecie jest pełne stresu, ale niestety też sprzyja stresowi, choć czy można powiedzieć, że inne pokolenia miały łatwiej? Jasne, że nie. Oczywiście życie w 100% bez stresu jest nierealne, jednak należy bezwzględnie go ograniczyć, szukając dla siebie takich rozwiązań dzięki, którym jest to możliwe. Dodatkowo aktywność fizyczna pozwala bardzo dobrze się odstresować i odprężyć. Zatem znowu zastanówcie się, co pozwala wam się zrelaksować i jeżeli jest to zdrowe dla Was, zastosujcie to.

Trzeba żyć aktywnie i dobrze się odżywiać. Tylko wtedy zmniejsza się ryzyko wielu chorób, także tylko tych psychicznych. Zatem koniecznie skorzystajcie z naszych rad i pamiętajcie, aby zawsze znaleźć czas dla siebie.

5/5 - (2 votes)

Dzbanek z filtrem? Przykład na to, że funkcjonalne sprzęty mogą być estetyczne. Dowiedz się, co możesz zyskać i już dziś postaw na innowację w swoim domu!

Poprzedni

Sucha skóra – jak sobie z nią radzić?

Następny

Zobacz także