Rodzaje ubranek niemowlęcych

Ubranka niemowlęce naprawdę mogą przyprawić o zawrót głowy. Intrygujące nazwy niejedną młodą mamę wprowadziły już w zakłopotanie. Przyjrzyjmy się dzisiaj tym najbardziej popularnym rodzajom dziecięcych ubranek i zastanówmy się, które z nich przydadzą się w ciągu pierwszych dni i tygodni życia maluszka.

Śpioszki dla niemowląt

Jednym z najpopularniejszych rodzajów dziecięcych ubranek są śpiochy. Wbrew nazwie, nie służą one jedynie do spania, ale są stosowane także w ciągu dnia. Śpiochy niemowlęce posiadają napy na ramionach, co ułatwia ich ubieranie. Najczęściej łączy się je z kaftanikiem bądź z body. Śpiochy występują w rozmiarach od 56 do nawet 74.

Pajacyki dla malucha

Kolejnym popularnym rodzajem niemowlęcych ubrań są pajacyki. Pajacyki, podobnie jak śpioszki, nadają się nie tylko do spania, ale tez do codziennych aktywności. Jest to ubranie jednoczęściowe, niezwykle wygodne, występujące w rozmiarach od 56 do nawet 92.

Kaftanik

Często stosowanym rodzajem dziecięcego ubranka są kaftaniki. Jest to rodzaj rozpinanej bluzki z długim rękawem. Używamy ich w połączeniu ze śpiochami. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na to, by stworzone były z bawełny.

Półśpioszki

Oprócz śpiochów, popularne są także półśpiochy, czyli rodzaj bawełnianych, wygodnych legginsów z komfortowym ściągaczem w pasie. Takie ubranko nie krępuje ruchów, pozwala na swobodną zabawę każdego dnia.

Body dla niemowlaka

Nie sposób zapomnieć o części niemowlęcej garderoby, która cieszy się największą chyba popularnością. Chodzi oczywiści o body, zwane także bodziakami. Body dla niemowlaka rozpina się w kroku i na ramieniu, występuje w rozmiarach od 86 do nawet 110, dlatego może być stosowane nie tylko przez niemowlęta, ale także później, przez znacznie większe dzieci. Body są wygodne, bo doskonale trzymają pieluszkę, zapobiegając jej przesuwaniu się.

Rodzajów ubranek niemowlęcych jest o wiele więcej. Te wymienione wyżej są ubrankami podstawowymi, które powinny znaleźć się w niemowlęcej wyprawce już tuż po porodzie. Przy ich zakupie zwracajmy uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Zawsze najlepiej jest stawiać na bawełnę, która dla skóry maluszka jest najbezpieczniejsza.

Najnowsze modele odzieży dla niemowląt znaleźć można na stronie abc-bobasa.pl – https://abc-bobasa.pl/ubranka-dla-noworodka-i-niemowlaka-170. Oferowane są tam wyłącznie produkty odzieżowe cenionych polskich producentów, takich jak Pinokio, Nicol, Eevi.

5/5 - (2 votes)

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Poprzedni

Kevin sam w domu – kultowy film Wigilijny

Następny

Zobacz także