Rok szkolny 2023
Artykuł Sponsorowany

Roku szkolny 2023 już za pasem, dlatego w tym artykule przyjrzymy się elementom wyprawki, które stanowią niezbędnik każdego ucznia i jego rodziców. Na co w szczególności warto zwrócić uwagę, robiąc zakupy do szkoły? Odpowiadamy!

Piórnik, tornister, a może cały zestaw?

Podstawowym atrybutem każdego ucznia są piórnik i plecak. Nie zawsze jest tak, że muszą być one kupowane w parze, wraz z nadchodzącym nowym rokiem szkolnym. Czasem zdarza się jednak tak, że obydwa te przedmioty są dość wysłużone i muszą ustąpić miejsca tym nowym. Czy lepiej zdecydować się na oddzielny zakup piórnika i tornistra, czy może lepiej nabyć je w zestawie?

Rozwiązaniem dla części osób okażą się gotowe komplety, w których skład wchodzą piórniki z wyposażeniem czy worki na buty. Takie zestawy zwykle mają okazyjną, nieco niższą cenę niż każdy z tym akcesoriów osobno. Ponadto wszystkie te elementy będą utrzymane jednym stylu i podobnej kolorystyce, co przypadnie do gustu każdemu dziecku. Poza tym na rynku można znaleźć również tornistry szkolne zestawy.

Butelka filtrująca

Mimo że nie jest to przedmiot bezpośrednio związany z edukacją, to powinien znaleźć się w wyprawce każdego ucznia. Picie odpowiedniej ilości wody jest bardzo ważne, a niedobór płynów w codziennej diecie może skutkować problemami z koncentracją. Złe samopoczucie nie sprzyja chęci poznawania nowych rzeczy poprzez naukę. Dlatego warto wyposażyć dziecko w stałe źródło pitnej wody. Dlaczego butelka filtrująca jest najlepszym wyborem?

Warto sięgnąć po butelkę z filtrem z kilku prostych powodów. Pierwszym z nich jest oszczędność pieniędzy. Zakup takiego akcesorium to jednorazowy koszt, do którego dochodzi cena filtra, który wymienia się średnio raz w miesiącu. Przeliczając to na liczbę butelek wody, jakie trzeba kupić dziecku, aby zapewnić mu odpowiedni poziom nawodnienia, szybko dojedziemy do tego, że butelka filtrująca kosztuje znacznie mniej. Ponadto pokażemy dziecku, jak w łatwy sposób ograniczyć produkcję plastiku.

Magnetyczny plan zajęć

Jest to kolejne rozwiązanie, które ułatwia organizację roku szkolnego zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Magnetyczny planer można powiesić na lodówce, dzięki czemu będzie on łatwo dostępny dla wszystkich domowników. Po takiej małej tablicy możemy pisać ścieralnym markerem, dzięki czemu jest ona wielokrotnego użytku. Jako że plan lekcji jest stosunkowo stały i zmienia się raz w semestrze, taka tablica sprawdzi się lepiej do zapisywania ruchomych obowiązków lub zajęć, tak aby o nich nie zapomnieć.

Kolorowe lunchboxy

Atrakcyjnie wyglądające pudełko na drugie śniadanie zadowoli zarówno rodzica, jak i dziecko. Uczeń z pewnością doceni walory estetyczne takiego lunch boxa, co może zachęcić go do korzystania z niego i jedzenia regularnych posiłków. Rodzice niejadków odetchną z kolei z ulgą, ponieważ nie będą musieli zastanawiać się, co zrobić z kolejną niezjedzoną kanapką. Takie pudełka umożliwiają serwowanie zróżnicowanych posiłków, w których skład wchodzą owoce, orzechy czy wrapy z warzywami.

Oceń ten post post

Czym jest reportaż?

Poprzedni

Studia pierwszego stopnia – wszystko, co warto wiedzieć na temat ich wyboru

Następny

Zobacz także