Jaką konsolę do gier wybrać
+1

Na pytanie o ulubioną formę rozrywki zdecydowana większość ludzi odpowie, że jest nią oglądanie seriali i filmów, czy to w telewizji, czy też w kinie. Duża część ludzi jednak coraz chętniej skłania się ku graniu w gry. To stanowi idealną formę relaksu, a ilość obecnie dostępnych gier jest w stanie zawsze dobrać coś do swoich potrzeb i sprawić, by się przy nich nie nudzić.

Istnieją gry przygodowe, w których weźmiemy udział w interaktywnym filmie, nie tylko wczuwając się w losy bohatera, ale i kierując jego poczynaniami i wytyczając mu ścieżkę. Są produkcje wyścigowe, w których odnajdą się wielbiciele czterech czy dwóch kółek – są też takie towarzyskie, do grania w towarzystwie całej rodziny. Jaką konsolę do gier wybrać, aby czerpać pełnię ich możliwości?

Topowe konsole obecne na rynku

W chwili obecnej o uwagę klienta walczą trzy koncerny: Microsoft, Sony i Nintendo. Każdy z nich oferuje sprzęt szyty na miarę nieco innego gracza i każdy posiada swoje wady oraz zalety. Jeżeli rzeczą podstawową dla nas jest cena, nie musimy tutaj się martwić – każda z opcji ulokowana jest na bardzo podobnym progu finansowym, z uwagi na co zawsze mamy pełnię wyboru. Warto jednak mieć przy tym na uwadze nie tylko koszt zakupu samego sprzętu, ale i cenę wydawanych na niego gier.

Zobacz również >> PlayStation 4 – Polecane tytuły gier na 2020

Ta druga zależy również od rynku wtórnego, a zatem od tego, ile gier używanych na daną konsolę istnieje na rynku i jak dobry jest dostęp do nich. Liczy się także popularność danej konsoli wśród naszych znajomych – jak bowiem wiadomo, grami w wersjach pudełkowych możemy się w dowolny sposób wymieniać, co z kolei sprawia, że nie mamy konieczności kupowania każdej z pozycji, w które zagramy.

Jaką konsolę do gier wybrać? Zalety każdej z nich

Jeżeli już mamy rozeznanie w tym, jakie konsole mamy na rynku i co cechuje każdą z nich, ale też jaki sprzęt posiadają nasi znajomi (albo też dzieci naszych znajomych, jeśli konsolę kupujemy dla naszego dzieciaka), powinniśmy rozważyć zalety każdej z konsol.

Zalety PlayStation 4 

  • największy rynek wtórny – PS4 jest najpopularniejsze w Polsce – w związku z tym z łatwością można dostać grę używaną, często znacznie tańszą;
  • największa ilość exclusive’ów – PS4 posiada najwięcej wysokobudżetowych tytułów wydanych wyłącznie na niego i niedostępnych nigdzie indziej;
  • szeroka paleta akcesoriów i dodatków – od padów, przez słuchawki, na gumkach analogowych i podstawkach kończąc.

Zalety Xboksa One

  • świetna subskrypcja – Xbox Game Pass to usługa, która jest “growym Netflixem” – płacimy raz i otrzymujemy dostęp do setek gier w ramach abonamentu; czegoś takiego nie ma u konkurencji; 
  • duża ilość exclusive’ów – Xbox słynie z kilku serii, których nie znajdziemy nigdzie indziej; mowa przede wszystkim o wyścigach Forza i Forza Horizon, serii strzelanek Gears of War czy Halo, ale też o grach dla dzieci pokroju Disney Rush.
  • kompatybilność wsteczna – na konsoli Xbox One działają wybrane tytuły z wcześniejszych konsol marki Xbox – są one świetne i zróżnicowane, ale i tańsze.

Zalety Nintendo Switcha

  • największy wybór gier rodzinnych – na Switchu w większość gier zagramy w kilka osób, co czyni go świetną opcją dla całej rodziny (albo na imprezy!);
  • najbardziej znane serie gier – na Switchu znajdziemy takie legendarne serie, jak Mario, The Legend of Zelda czy Pokemon, których nie uświadczymy nigdzie indziej;
  • najoryginalniejsza i najciekawsza konsola – sam design konsoli jest nietypowy, bo umożliwia grę przy telewizorze (czyli w klasyczny sposób), ale też… poza nim, w trybie przenośnym.
+1

Funkcjonowanie rodziny w obliczu pandemii koronawirusa

Poprzedni

Aktywność fizyczna, presja społeczeństwa czy przyjemność?

Następny

Zobacz także

Komentarze

Zostaw Swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Technologie