Fryzjer dla dzieci

Niektóre dzieci obawiają się fryzjerów, inne kochają siadać na fotelu w profesjonalnym salonie. To zależy od charakteru malucha. Jednak najważniejsze, że trafiają do salonu! Bo do fryzjera dziecięcego po prostu trzeba chodzić. Dlaczego?

Nauka od małego

Wielu rodziców decyduje się na samodzielne obcinanie włosów swojemu dziecku. W pierwszych latach jest to zrozumiałe – zwłaszcza u dziewczynek, które najczęściej mają długie włosy i nie potrzebują częstych odwiedzin u fryzjera. Jednak z czasem ta potrzeba się pojawia, a dzieci nie reagują na fryzjerów zbyt dobrze. Dlaczego? Przede wszystkim nie wszyscy rodzice korzystają z usług dziecięcego fryzjera. Dla malucha obce środowisko i brak wiedzy na temat tego, co dzieje się wokół niego, może być stresujący. W przypadku strzyżenia dziecięcego wygląda to inaczej. Fryzjer cały czas mówi do dziecka, tłumacząc wszystko, co robi i uspokajając – zmienia obcinanie włosów w formę zabawy. To tworzy zupełnie inny świat, który nie generuje stresu i pozwala na oswojenie się z nową sytuacją. Fryzjerów dziecięcych znajdziesz w wielu miastach. Najlepiej szukać ich za pomocą aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid.

Pokaż dziecku, co jest dla niego dobre

Maluchy uczą się przez naśladownictwo, ale również poprzez nowe doświadczenia. Dlatego każda wizyta w nowym miejscu może pomóc im lepiej zrozumieć otaczający je świat. Tak dzieje się również w przypadku odwiedzin u dziecięcego fryzjera. Czego dziecko uczy się u profesjonalisty? Przede wszystkim tego, że fryzjer to nic strasznego! Nie trzeba się go bać, bo nie zrobi nam nic złego. Ale to nie wszystko. Fryzjer jest również osobą, do której należy się zgłosić, by zadbać o siebie. Uczenie dziecka istotności zadbania o swoje dobre samopoczucie i komfort są bardzo ważne. To pomaga dorosłym już ludziom zrozumieć, że szukanie takich przyziemnych przyjemności nie jest niczym nieodpowiednim, a dbanie o siebie to naturalna potrzeba. Pamiętaj, by uczyć dziecka również szacunku do fryzjera. To zawód, który – jak każdy inny – wymaga nauki, zaangażowania i wiedzy.

Zrezygnowanie z wizyty u dziecięcego fryzjera może być kuszące. Jednak czy Ty też odmawiasz sobie tej przyjemności? Dziecko również zasługuje na odpowiednią opiekę i pielęgnację. Znajdź odpowiedniego specjalistę za pomocą aplikacji: https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394

5/5 - (1 vote)

Jakie kosmetyki do opalania wybrać?

Poprzedni

Black tie – jaki zegarek założyć, by nie popełnić gafy?

Następny

Zobacz także