piosenki dla dzieci

Obecnie muzyka towarzyszy nam już praktycznie na każdym kroku. Nie tylko słuchamy jej w domu i podczas jazdy samochodem, ale również czekając w kolejce w sklepie, a nawet pracując w biurze. Nic więc dziwnego, że miłość do muzyki chcemy przekazać naszym dzieciom już od najmłodszych lat. Szukając piosenki dla dzieci należy jednak zwracać szczególną uwagę na treść i brzmienie kompozycji tak, aby były one w pełni dostosowane do potrzeb rozwijających się maluchów. Jakie piosenki dla dzieci warto więc puszczać najmłodszym?

Piosenki dla dzieci a rozwój malucha

Systematyczne puszczanie piosenek dla dzieci przede wszystkim znacząco wspomaga rozwój naszej pociechy. Kilkuletnie maluchy, które uwielbiają się bawić, biegać i skakać do rytmu wesołych melodii stymulują inteligencję przestrzenną, poprawiają sprawność oraz zwiększają świadomość własnego ciała. Dzięki poznawaniu nowych dźwięków rozwijają wyobraźnię oraz uczą się wrażliwości na świat.

Zobacz także >> Wyprawka dla noworodka

Dzieci lubią powtarzać tekst i poszczególne słowa, przez co rozszerzają swoje dotychczasowe słownictwo oraz uczą się znaczeń nowych wyrazów. Ponadto wiele edukacyjnych piosenek dedykowanych najmłodszym rozwija zdolności emocjonalne i poznawcze dziecka w równie efektywny sposób jak zajęcia w przedszkolu czy żłobku. Regularne włączanie maluchowi radosnych piosenek, nie tylko sprawi mu ogromną radość, ale także dostarczy doskonałych bodźców symulujących jego dalszy rozwój.

Przegląd popularnych piosenek dla dzieci z YouTube

Mimo, iż na rynku znajduje się wiele gotowych składanek na płytach CD z piosenkami przeznaczonymi dla maluchów to jednak nie trzeba od razu inwestować w tego typu produkcje. Dzieci szybko dorastają, ich słuch oraz świadomość się znacznie rozwijają, a proponowane wcześniej melodie nudzą.

Zobacz również >> Bajki dla dzieci – Czy (i kiedy) oglądanie bajek wspiera rozwój dzieci?

Warto więc skorzystać z utworów, które znajdują się w popularnych serwisach muzycznych. Piosenki dla dzieci z YouTube to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu można mieć stały dostęp do wielu różnorodnych i wartościowych melodii. Oto kilka piosenek, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym melomanom!

Piosenka o figurkach

Edukacyjna piosenka dla najmłodszych dzieci dotycząca podstawowych figur geometrycznych. Chwytliwy tekst, wesoła melodia oraz kolorowy teledysk animowany, jednocześnie uczą i zachęcają maluchy do wspólnego tańca. Z tekstu utworu dzieci nie tylko dowiadują się jakie kształty mają przedmioty, których używają w życiu codziennym, ale również poznają niezwykle sympatycznego Pana Kredę. To świetna propozycja dla dzieci łącząca muzykę i taniec z pożyteczną nauką.

Silny jak lew

Wyjątkowa rytmiczna piosenka dla dzieci z refrenem, który bardzo szybko wpada w ucho. Utwór opowiadający o zwierzętach i ich cechach charakterystycznych pozwala maluchowi zaznajomić się ze światem fauny. Doskonale uwrażliwia również na zwierzęta pokazując, że i one mają własne uczucia oraz emocje. Piosenka śpiewana przez rówieśnika dodatkowo pomaga wczuć się w radosny klimat melodii.

Przegoń wirusa

Zabawna piosenka dla dzieci, dzięki której maluchy mogą nauczyć się podstawowych zasad higieny. Rytmiczna melodia oraz prosty tekst sprawiają, że dziecku łatwo przyswoić informacje na temat wirusów i niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych, jakie ze sobą niosą.

Kocham Cię, Ti Amo, Je T’aime

Spokojna, delikatna kompozycja dla dzieci z melodią przypominającą hity z list przebojów. Efektywnie uczy miłości do mamy oraz pokazuje dziecku, że należy okazywać uczucia swoim najbliższym. Wplecione w tekst słówka obcojęzyczne dodatkowo zaznajamiają malucha z językami obcymi.

Piosenka o sprzątaniu

Wesoła piosenka o sprzątaniu to świetna propozycja, przy której dzieci uczą się jak powinno się właściwie wywiązywać z codziennych, domowych obowiązków. Ponadto pokazuje, że należy szanować swoich rodziców i doceniać ich codzienny wkład włożony w ich wychowanie. Lekko rockowa melodia z pewnością spodoba się starszym dzieciom, które nie chcą już słuchać piosenek przeznaczonych dla najmłodszych.

Zobacz również >> Kolorowanki do druku – Gdzie można znaleźć?

Muzyka dla dzieci powinna więc głównie cieszyć, a przy okazji skutecznie edukować. Proponowane piosenki nie tylko zachęcają do wspólnego śpiewu i tańca, ale również uczą właściwych postępowań i pozwalają zaznajomić się z otaczającym nas światem.

5/5 - (2 votes)

Smętarz dla zwierzaków 2019 – świetna gra aktorska.

Poprzedni

Yennefer pochodzi z Vengerbergu – Charakterystyka postaci

Następny

Zobacz także