Serial Zniewolona zobacz na VOD i online
Materiały prasowe TVP

Serial Zniewolona jest nowością w polskiej telewizji, w wersji ukraińskiego serialu kostiumowego. Akcja rozgrywa się w roku 1859, a emisja Zniewolonej w telewizji rozpoczęła się w roku 2019. Bohaterką tego wyjątkowego tworu jest Katierina Wierbickaja, która walczy ze wszystkich sił o odzyskanie wolności, jednak na swojej drodze napotyka liczne przeszkody, którym musi podołać.

Serial Zniewolona na VOD

Niestety nie ma zbyt wielu sprzymierzeńców, dlatego to zadanie jest trudne do zrealizowania. To młoda, piękna i bardzo inteligentna kobieta, która walczy z różnymi przeciwnościami losu. Chrzestną Katieriny jest Anna Czerwińska, która wychowała ją na kobietę błękitnej krwi.

Zobacz także >> Na dobre i na złe, czyli kilka słów o popularnym polskim serialu

Dzięki temu młoda bohaterka umie rozmawiać w językach obcych, maluje czy też grać na pianinie. Jest wszechstronnie uzdolniona, jednak nie wszyscy wokół to doceniają. Wszystkie odcinki tego wyjątkowego serialu można bezproblemowo oglądać na platformie VOD.

Zniewolona obsada oraz bohaterowie

Główna bohaterka serialu Zniewolona została już wspomniana. Katierinę Wierbickają gra Katerina Kowalczuk. Oprócz niej na pierwszym planie pojawiają się jeszcze inne postacie, a konkretniej Anna Czerwińska (Julia Aug), Piotr Czerwiński (Stanisłav Bokłan) i Aleksiej Kosacz (Aleksiej Jarowenko).

Szybko okazuje się, iż Katierina, która posiada wiele różnych talentów wcale nie może być z tego powodu dumna, gdyż w niczym jej nie pomagają, a wręcz przeciwnie zaczynają przeszkadzać. Serial jest bardzo naturalny, nie ma w nim sztuczności, pokazuje losy bohaterów, które można odnieść do swojego życia. Takie sceny odbywały się w dawnych latach i niewola ludzka była wtedy czymś często spotykanym, jednak nie za bardzo na to reagowano.

Zobacz także >> M jak miłość

Wszyscy wiedzą, że Katierina jest „własnością” Piotra Czerwińskiego i nikt nie ma zamiaru się temu sprzeciwiać, ponieważ może go za to spotkać kara. Każde złe zachowanie ze strony głównej bohaterki rozsierdza Piotra od środka, co można zauważyć praktycznie w każdym odcinku, który emitowany jest na antenie TVP1. Obsada wskazuje jednak na to, że jest to bardzo ciekawy serial, który wypada obejrzeć, aby zapoznać się z istotą poddaństwa oraz ludzi, którzy musieli sobie w takiej sytuacji radzić.

Zniewolona na TVP VOD – krótkie streszczenie

Na antenie TVP można śledzić każdy odcinek tego serialu, dzięki któremu widzowie zapoznają się z losami swoich ulubionych bohaterów. Oglądalność na terenie Polski jest bardzo duża, podobnie jak na Ukrainie, jednak tamtejsi widzowie zaczęli narzekać na to, iż bohaterowie zbyt często używają w wypowiedziach literackiego języka rosyjskiego, zamiast ukraińskiego.

Jeśli chodzi o streszczenie tego serialu, cała akcja opiera się na śledzeniu losów Katieriny, które nie są łatwe. Dziewczyna walczy ze wszystkich sił o to, aby wreszcie stać się wolną i niezależną. Nie godzi się na swój los, jednak nie ma dostatecznego wsparcia z zewnątrz. Piotr nie za bardzo daje jej pożyć, a jej dziwne zachowania wcale mu nie odpowiadają. Wolałby, aby była posłuszna i nie miała swojego zdania.

Tak jednak nie jest, ponieważ Katierina doskonale wie, że nie jest zwykłą wieśniaczką i chce zmienić swoje życie. Na platformie VOD można oglądać losy Katieriny i sprawdzać regularnie, czy jej próba walki o wolność zakończy się powodzeniem, czy też jednak może plany spełzną na niczym. Sytuacje, które można znaleźć w serialu obejmują czasy przed reformą uwłaszczeniową. Chłopi nie posiadają żadnej wolności osobistej i muszą służyć swoim panom, dzięki czemu nie dzieje się im żadna krzywda.

Serial Zniewolona – nasza ocena

Ogólna ocena serialu jest jak najbardziej pozytywna, ponieważ przedstawia bardzo naturalne losy ukraińskich chłopów w XIX wieku. W związku z tym widzowie zapoznają się nie tylko z losami Katieriny, ale też przedstawicieli płci męskiej, których w tym serialu nie brakuje. W ten sposób każda osoba może dowiedzieć się czegoś więcej, niż tylko pobieżnych informacji, które można było wyciągnąć na lekcjach historii.

Serial Zniewolona edukuje, ale też pokazuje świat z zupełnie innej strony. Dzięki temu można odnieść się do minionych czasów i zastanowić się nad tym, jak wyglądałoby ludzkie życie, gdyby reforma uwłaszczeniowa nie weszła w życie. Można też prześledzić swoje losy i przeanalizować to, jak dana osoba zachowałaby się w sytuacji, gdyby znalazła się na miejscu Katieriny.

Ta młoda dziewczyna umiała sobie poradzić z wieloma wyzwaniami, dlatego ten serial jest tak chętnie oglądany zarówno przez osoby starsze, jak i te zdecydowanie młodsze. Widzowie kibicują Katierinie i wspierają ją z całego serca, aby wyszła na prostą i przestała być poddaną.

Zobacz także >> Barwy Szczęścia – 13 lat na naszych ekranach

Niestety jej życie nie jest usłane różami, dlatego też zanim tak się stanie musi przejść bardzo długą i krętą drogą, która niekoniecznie musi zakończyć się wielkim sukcesem. Życie na Ukrainie w XIX wieku nie było dla niektórych kolorowe, więc warto zapoznać się z historią przedstawioną w serialu i zgłębić swoją wiedzę w tym zakresie, aby móc przekazywać ją dalej, następnym pokoleniom.

Gdzie można zobaczyć serial Zniewolona VOD, Online, Netflix, CDA, TVP?

  • Netflix >> brak
  • TVP >> tutaj
  • CDA >> brak
  • Online >> tutaj
  • VOD >> tutaj
  • Player >> tutaj
  • YouTube >> tutaj

Zwiastun serialu Zniewolona

5/5 - (15 votes)

Prezent na roczek – jakie pomysły warto wykorzystać

Poprzedni

Na dobre i na złe, czyli kilka słów o popularnym polskim serialu

Następny

Zobacz także

Więcej Seriale