Technologia

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tematem skąd wzięły się wszystkie udogodnienia, które aktualnie posiadamy? To zapytanie miałoby obszerną odpowiedź stricte techniczną. Dzisiaj więc skupimy się głównie na tym co technologia nam daje oraz gdzie w największym stopni możemy zauważyć jej wpływ na naszą codzienność. Poświęćmy szczególną uwagę wyróżnionym przez nas udogodnieniom. Sprawdźcie czy wcześniej zwracaliście na nie uwagę? 

SZYBKO I BEZPIECZNIE 

Wielu z nas nie docenia właśnie tych udogodnień, które mogłyby wydawać się wręcz standardem. Jednak cofając się zaledwie kilkanaście lat wstecz zauważymy jak filar dotyczący finansów i płatności diametralnie się zmienił. Abyśmy wszyscy mogli sobie uzmysłowić jak technologia zmieniła nasze życie przejrzymy się bliżej udogodnieniu jakim jest płatność zbliżeniowa. Czy jest ktoś z nas kto nigdy wcześniej nie korzystał z tej funkcji karty płatniczej?

Stały się one tak wygodne i spopularyzowane, że aktualnie są one standardem. Jeśli jesteśmy już przy temacie zakupów powinniśmy docenić również sprawnie działający system zakupów online. Wcześniej nie do pomyślenia było aby ktoś wykonywał za nas zakupy spożywcze z dostawą pod same drzwi. Doceniajmy więc te niewielkie, a zarazem niezwykle istotne technologie, które wpływają na jakość naszego życia oraz oszczędność drogocennego czasu. 

A TO WSZYSTKO BEZ WYCHODZENIA Z DOMU! 

Technologie niepodważalnie ułatwiają nam wykonywanie codziennych czynności. Mają one również znaczący wpływ na poszerzanie naszych horyzontów znacznie dalej niż było to możliwe wcześniej. Dzięki takim aplikacjom jak między innymi ZOOM wiele zawodów mogło przenieść się do wirtualnego świata, co wpływa korzystnie na utrzymanie niskiej stopy bezrobocia w kraju.

Wcześniej wspomniana aplikacja umożliwia prowadzenie nie tylko nauczania online, ale i również treningów personalnych, czy kursów gotowania. Oferta rośnie w miarę zapotrzebowania. Tak więc czy niebawem znacznie większa część naszego życia przeniesie się do wirtualnego świata?

TWORZYMY INTELIGENTNE MIASTA

Ochrona środowiska i dbałość o oszczędność dóbr naturalnych planety wysuwa się ostatnio na pierwszy plan. Wszystko to ze względu na coraz to bardziej odczuwalne skutki globalnego ocielenia. Tak więc w trosce o naturę i wygodę powstały właśnie inteligentne miasta. 

Mianem takiego miasteczka określamy placówki, które wykorzystują technologie informacyjno-komunikacyjne w celu poprawy jakości i wydajności usług miejskich. Między innymi mamy na myśli: oszczędność energii oraz udoskonalony transport usług komunalnych w celu zmniejszenia zużycia zasobów. Ciekawostką jest, że w takich miasteczkach znajdują się małe pulpity, które informują nas o ilości zużytej energii i wody. To wszystko ma na celu nie tylko oszczędność na tle ekologicznym, ale i również finansowym. 

Technologia otacza nas z każdej strony, a zatrzymanie jej postępu jest wręcz niemożliwe. Wśród ludzi znajdziemy zapewne wielu tradycjonalistów, którzy nie będą chcieli podążać za technologicznymi nowinkami. Jednak nie ma co się oszukiwać, że to właśnie postęp wpływa na nasz standard życia.

Wyobraźmy sobie sytuację w której to na jeden dzień zostaje zabrane nam wszystko to co dotychczas znaliśmy i posiadaliśmy. Jak szybko wielu przeciwników wycofałoby się ze swojego wcześniej obranego stanowiska? Możemy tylko spekulować na temat odpowiedzi jaką moglibyśmy usłyszeć. Mimo wszystko bezdyskusyjnie śmiemy twierdzić, że wcześniej wspomniana osoba zmieniłaby swoje zdanie. Podążajmy więc z duchem czasu, a nie za jego duchem!

4.8/5 - (11 votes)

Analiza skóry dzięki zaawansowanej technologii

Poprzedni

Powiedzenia polskie – jak powstają przysłowia, których używamy na co dzień?

Następny

Zobacz także

Więcej Technologie