Obudowa komputera gamingowa

Wybór obudowy komputera może być żmudnym zadaniem. Po zakończeniu wybierania odpowiedniego rozmiaru, musisz przyjrzeć się innym cechom i ogólnemu wyglądowi. Nie tylko musi pasować do Twojej konfiguracji gier wizualnie, ale musi również umożliwić Ci zainstalowanie wszystkich urządzeń wewnętrznych w sposób szybki i wygodny.

Rozmiar obudowy

Rozmiar obudowy komputera decyduje o tym, co można, a czego nie można zainstalować w systemie. Oczywiście, aby dobrać odpowiedni rozmiar, musisz wiedzieć, ile miejsca potrzebujesz, jaki sprzęt chcesz zainstalować, jaki system chłodzenia chcesz zastosować itd. Chociaż niektóre obudowy mogą wyglądać świetnie na pierwszy rzut oka, mogą okazać się złym pomysłem dla tych, którzy chcą używać wydajnego sprzętu. Dobry przepływ powietrza jest niezbędny w każdym komputerze, zwłaszcza w komputerach do gier, które często wykorzystują swój sprzęt do granic możliwości. Ograniczony przepływ powietrza prowadzi do przegrzania.

Wentylatory i karta graficzna

Upewnij się, że w obudowie jest wystarczająco dużo miejsca na zainstalowanie dodatkowych wentylatorów, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zawsze dobrze jest mieć możliwość poprawienia przepływu powietrza w obudowie w przyszłości. Chociaż obecnie jest to coraz mniejszy problem, ponieważ karty graficzne stają się coraz krótsze, a obudowy mają więcej miejsca na nie, nadal istnieje możliwość, że Twoja karta graficzna jest zbyt długa, aby zmieścić się w zakupionej obudowie. Na szczęście istnieje prosty sposób, aby sprawdzić, czy będzie to problemem. Na stronie ze specyfikacją każdej obudowy znajduje się specyfikacja określająca maksymalną długość karty graficznej obsługiwaną przez daną obudowę.

Estetyka ma znaczenie

Obudowa z doskonałym zarządzaniem kablami sprawi, że Twoja obudowa będzie schludniejsza i łatwiejsza w zarządzaniu. Nie tylko Twoje wnętrze będzie wyglądało pięknie i czysto, ale także ułatwi Ci to późniejszą instalację i modyfikację. Dedykowane sekcje do chowania i prowadzenia kabli oraz zdejmowana tylna płyta obudowy to dobre wskaźniki obudowy z przyzwoitymi funkcjami zarządzania kablami. Luźne kable wystające z zasilacza prawdopodobnie sfrustrowały każdą osobę, która samodzielnie składała komputer. Osłony w obudowach pomagają ukryć luźne kable, jak i sam zasilacz w schludnej obudowie. Jest to niezbędny element, jeśli zależy Ci na schludności i czystej konstrukcji, szczególnie jeśli planujesz używać niemodularnych zasilaczy.

Efekty specjalne

Obudowa z panelem bocznym z hartowanego szkła wygląda przepięknie. Efekty świetlne dodadzą Twojemu komputerowi trochę blasku. Tak, wiemy, że oświetlenie nie każdemu przypadnie do gustu. Niektórzy uważają je za zbyt głośne lub irytujące. Jednak dla zdecydowanej większości, oświetlenie dodaje bardzo korzystnej atmosfery do ich stacji do gier lub pracy. Obudowa komputerowa z wbudowanym, konfigurowalnym oświetleniem daje Ci elastyczność, której potrzebujesz, aby dopasować je do otoczenia i nastroju.  Czy potrzebujesz określonych portów USB lub audio na panelu przednim swojej obudowy? Sprawdź, jakie opcje łączności obsługuje panel przedni Twojej obudowy.

Więcej na temat gamingowej obudowy komputera dowiesz się tutaj https://www.gram.pl/artykul/obudowa-komputera-gamingowa-jaka-wybrac

5/5 - (1 vote)

Jakie sukienki na wesele będą modne w nadchodzącym sezonie?

Poprzedni

Torebki damskie – czym kierować się przy wyborze?

Następny

Zobacz także

Więcej Technologie