Romantyczna kolacja

Chcesz spędzić udany wieczór z ukochanym lub ukochaną osobą? Bez problemu zorganizujesz nawet spontaniczną randkę, dzięki czemu nie tylko sprawisz miłą niespodziankę, ale również na przygotowania poświęcisz jedynie 30 minut. Z pewnością Ci się to uda, gdy skorzystasz z naszych porad.

Najważniejsze zasady organizacji romantycznej kolacji

Przygotuj smaczne przekąski

Jednym z najważniejszych elementów każdej romantycznej kolacji jest jedzenie. Możesz postawić na klasykę, która zawsze się sprawdza np. spaghetti lub zdecydować się na coś bardziej wykwintnego typu owoce morza – szczególnie krewetki są uznawane za naturalny afrodyzjak. Oczywiście nie może też zabraknąć ulubionego wina. Poza tym ogranicz się do szybkich dań – najlepiej jednogarnkowych, a z łatwością zrobisz je nawet w 20 minut.

Jeśli zabrakło Ci jakichś składników, nie masz w domu butelki dobrego wina lub chcesz podać jeszcze deser, to skorzystaj z internetowego sklepu spożywczego w Krakowie, Warszawie lub innym większym polskim mieście.. Dzięki temu naprawdę uda Ci się przygotować kolację w 30 minut. Wystarczy, że zdecydujesz się na opcję z najszybszą dostawą, a w oczekiwaniu na kuriera przyrządzisz bazę do dania i zajmiesz się realizacją innych zadań.

Posprzątaj mieszkanie

Oczywiście dom lub mieszkanie nie muszą lśnić czystością. Po prostu zadbaj o względny porządek w miejscu, gdzie chcesz podać kolację. Możesz też przestawić stół, żeby znajdował się w centralnej części pomieszczenia. Poza tym ustaw krzesła dla dwóch osób i przygotuj naczynia. Z pewnością przydadzą Ci się talerze, sztućce, szklanki oraz kieliszki. Na stole nie może też zabraknąć serwetek. Zorganizowanie takiej przestrzeni zajmie Ci dosłownie kilka minut.

Przygotuj ulubioną muzykę lub włącz ciekawy film

Koniecznie znajdź kilka minut na włączenie ulubionej muzyki, która będzie grać w tle. Najlepiej sprawdzą się dość spokojne dźwięki. Możesz też skorzystać z gotowych playlist, a wtedy w naprawdę ekspresowym tempie przygotujesz muzykę.

Masz ochotę na mniej standardową randkę, a może od dawna Ty i Twój ukochany lub ukochana macie ochotę obejrzeć jakiś film? W takim razie przygotuj kanapę i włącz telewizor. Taki wieczór również może być bardzo łatwy do zorganizowania, a przede wszystkim przyjemny i relaksujący.

Zadbaj o romantyczny nastrój

Czekasz, aż potrawa zrobi się do końca, a może nadal oczekujesz na kuriera z dostawą? Dobrze wykorzystaj ten czas. Najlepiej zadbaj wtedy pomieszczenie do kolacji i stwórz romantyczny klimat. Połóż ulubiony obrus, przygaś nieco światło, a do tego zapal świece. Koniecznie wybierz naturalne wersje z sojowym woskiem. Zwróć też uwagę na działanie olejków eterycznych i intensywność tych zapachów. Doskonale sprawdzi się olejek ylang-ylang, który podnosi poziom endorfin, jest dość delikatny, a przede wszystkim działa jak naturalny afrodyzjak.

Na sam koniec pamiętaj o tym, żeby wyłączyć dźwięk w telefonie. Dzięki temu natarczywe powiadomienia nie zepsują romantycznego wieczoru we dwoje. Znajdź też chwilę na przygotowanie stroju dopasowanego do charakteru kolacji, wykonaj szybki makijaż i zajmij się nałożeniem potrawy.

5/5 - (1 vote)

Błędy, które utrudniają Ci znalezienie pracy

Poprzedni

Nieśmiertelne połączenia modowe – to się nigdy nie znudzi!

Następny

Zobacz także

Więcej On