Jak dobrać sukienkę do figury?

Kobiety pięknie wyglądają w perłach – z tym zgodzi się każdy. Jednak perły, najlepiej komponują się z sukienkami, jako dodatek do bluzek nie wyglądają już tak efektownie. Chcesz wyglądać oszałamiająco? Klucz do sukcesu to nie tylko modne dodatki, lecz także odpowiednie dopasowanie sukienki do figury. Sprawdź, w jakich kreacjach będziesz wyglądać najlepiej.

Czy do każdej figury można dopasować sukienkę?

Niektóre panie, zarówno z dużą nadwagą, jak i bardzo chude, unikają noszenia sukienek. Wychodzą często z założenia, że modne sukienki nie będą na nich się dobrze prezentowały. Warto walczyć z takim przekonaniem, bowiem do każdego typu kobiecej sylwetki, można wybrać krój kreacji podkreślający indywidualne atuty, a maskujący niedoskonałości. Zarówno zbyt mały biust, jak i ten nazbyt obfity, tłuszczyk gromadzący się w talii, jak i wystające kości obręczy barkowej – każdy rodzaj sylwetki ma pewne mankamenty.

Nie jest to jednak powód do tego, aby całe życie spędzić nosząc spodnie. Jeżeli chcesz się poczuć kobieco, masz dość dotychczasowego stylu ubierania się, to koniecznie sprawdź nasze propozycje! Z tego tekstu dowiesz się między innymi tego, jakie są główne typy kobiecych sylwetek, a także jak do nich dopasować odpowiedni krój sukienki.

Jak dopasować modne sukienki do typu sylwetki?

Zanim przejdziemy do dopasowywania sukienki do konkretnego rodzaju sylwetki, musimy zastanowić się, jakie są najczęściej spotykane typy kobiecej sylwetki.

Można w tym względzie wyróżnić między innymi:

  • klepsydrę,
  • gruszkę,
  • jabłko.

Nie brakuje również kobiet o sylwetce w kształcie prostokąta. Pierwsze, co musisz zapamiętać – to nie ma sylwetki lepszej czy gorszej. Każda jest nieco inna i każda posiada zalety, jak i pewne niedoskonałości. Dobierając modne sukienki do konkretnej sylwetki istotny będzie krój kreacji, a także rodzaj materiału, a nawet jego kolor.

Sukienki dla gruszki, jabłka i klepsydry – jakie wybrać?

Panie, o figurze typowej klepsydry mogą bez obaw sięgać zarówno po sukienki kopertowe, wąskie ołówkowe spódnice, jak i wszelkiego rodzaju kreacje dopasowane do ciała. Z kolei jeżeli Twój typ sylwetki to gruszka, wówczas zdecyduj się raczej na sukienki z odciętą górą czy fason nieco poszerzający ramiona. Jabłko to także typ sylwetki, który doskonale będzie wyglądał w sukience, oczywiście pod warunkiem, że zostanie ona odpowiednio dobrana. Jeżeli chcesz ukryć okrągły brzuszek, wybierz kreację odcinaną pod biustem. Ciekawym rozwiązaniem będą także sukienki w dwóch kolorach, dzięki którym uzyskasz ciekawe wrażenia optyczne.

5/5 - (4 votes)

Iluzjonista Mróz Remigiusz – kontynuacja Behawiorysty

Poprzedni

Piekarnia Rodzinna

Następny

Zobacz także

Więcej Ona