Wyrwa - Thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza
Materiały prasowe

„Wyrwa” to najnowsza powieść polskiego pisarza i dziennikarza Wojciecha Chmielarza – autora „Żmijowiska” oraz  serii powieści z Komisarzem Mortką w roli głównej.  Podobnie jak w poprzednich książkach pisarza, ta pozycja również trzyma w napięciu do samego końca a jej finał jest zaskakujący. Głównym bohaterem „Wyrwy” jest Maciej Tomski – mąż, ojciec dwóch córek, przeciętny Polak z kredytem hipotecznym na głowie i etatem w korporacji.

Wyrwa – Thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza

Maciek niespodziewanie dostaje telefon z mrągowskiej policji, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym. W pierwszej chwili mężczyzna nie przyjmuje tego do wiadomości ponieważ Janina powinna być w tym czasie na planie filmowym w okolicach Krakowa a nie na Mazurach. Kiedy śmierć kobiety zostaje potwierdzona, Maćka czeka bardzo trudna rozmowa, musi powiedzieć Basi i Iwonie, że ich mama nie żyje.

Mimo tego, że jego życie rozsypało się na drobne kawałeczki, musi być silny dla swoich córek

 

82c89522 4a00 43e5 9769 105dbd906e85

 

bo to ich poczucie bezpieczeństwa zostanie raz na zawsze zniszczone i będą potrzebowały miesięcy albo nawet lat żeby uporać się z traumą. I do tego wszystkiego dochodzi pytanie czy jego żona prowadziła podwójne życie? Kim jest mężczyzna, który pojawił się na jej pogrzebie?

Czytaj również >>  Podpalacz – Recenzja powieści Wojciecha Chmielarza

Te kłębiące się w głowie pytania nie dają mu spokoju, pragnie poznać prawdę za wszelką cenę, mimo konsekwencji, które może ona za sobą nieść. Zostawia córki pod opieką najbliższej przyjaciółki żony i wyrusza na Mazury w poszukiwaniu prawdy. W małej dziurze zabitej dechami pod Mrągowem dowiaduje się, że tym nieznajomym mężczyzną z pogrzebu jest znany aktor Wojnar, i że on również bardzo kochał jego żonę.


„Wyrwa” jest powieścią o dwóch mężczyznach

którzy kochali niby tę samą kobietę ale jednak każdy z nich znał ją z całkiem innej strony – dla męża była Janiną, a dla kochanka Niną. Autor porusza w powieści ważne społeczne tematy, pisze o rozpadzie związku, zdradzie, samotnym rodzicielstwie i molestowaniu kobiet.

Czytaj również >> „Żmijowisko” – Bestsellerowy thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza

Pokazuje jak codzienna rutyna, wysoki kredyt na mieszkanie i mało satysfakcjonująca praca, zmieniają relacje między bliskimi sobie osobami, jak to wszystko zmienia nas w sfrustrowanych homo sapiens.  „Wyrwa” opowiada o czymś mrocznym i zagmatwanym, czymś co dzieje się w głowie człowieka, którego życie w jednej chwili zmienia się o 180 stopni. Autor stara się odpowiedzieć na pytanie czy jesteśmy w stanie poznać najbliższą nam osobę jak własną kieszeń i czy najgorsza prawda jest lepsza niż piękne kłamstwo. Kolejna powieść Chmielarz, którą warto przeczytać.

Opinia/Ocena wg City Magazine: 6/10

  • Wojciech Chmielarz  „Wyrwa”
  • Thriller psychologiczny
  • Wydawnictwo: Marginesy
  • Data wydania:  06.05.2020
5/5 - (8 votes)

Akumulatory do fotowoltaiki – Nowoczesne i ekologiczne

Poprzedni

Mieszkanie na wynajem w górach

Następny

Zobacz także

Więcej Książki