Wyrwa - Thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza
Materiały prasowe
1+

„Wyrwa” to najnowsza powieść polskiego pisarza i dziennikarza Wojciecha Chmielarza – autora „Żmijowiska” oraz  serii powieści z Komisarzem Mortką w roli głównej.  Podobnie jak w poprzednich książkach pisarza, ta pozycja również trzyma w napięciu do samego końca a jej finał jest zaskakujący. Głównym bohaterem „Wyrwy” jest Maciej Tomski – mąż, ojciec dwóch córek, przeciętny Polak z kredytem hipotecznym na głowie i etatem w korporacji.

Wyrwa – Thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza

Maciek niespodziewanie dostaje telefon z mrągowskiej policji, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym. W pierwszej chwili mężczyzna nie przyjmuje tego do wiadomości ponieważ Janina powinna być w tym czasie na planie filmowym w okolicach Krakowa a nie na Mazurach. Kiedy śmierć kobiety zostaje potwierdzona, Maćka czeka bardzo trudna rozmowa, musi powiedzieć Basi i Iwonie, że ich mama nie żyje.

Mimo tego, że jego życie rozsypało się na drobne kawałeczki, musi być silny dla swoich córek

bo to ich poczucie bezpieczeństwa zostanie raz na zawsze zniszczone i będą potrzebowały miesięcy albo nawet lat żeby uporać się z traumą. I do tego wszystkiego dochodzi pytanie czy jego żona prowadziła podwójne życie? Kim jest mężczyzna, który pojawił się na jej pogrzebie?

Czytaj również >>  Podpalacz – Recenzja powieści Wojciecha Chmielarza

Te kłębiące się w głowie pytania nie dają mu spokoju, pragnie poznać prawdę za wszelką cenę, mimo konsekwencji, które może ona za sobą nieść. Zostawia córki pod opieką najbliższej przyjaciółki żony i wyrusza na Mazury w poszukiwaniu prawdy. W małej dziurze zabitej dechami pod Mrągowem dowiaduje się, że tym nieznajomym mężczyzną z pogrzebu jest znany aktor Wojnar, i że on również bardzo kochał jego żonę.


„Wyrwa” jest powieścią o dwóch mężczyznach

którzy kochali niby tę samą kobietę ale jednak każdy z nich znał ją z całkiem innej strony – dla męża była Janiną, a dla kochanka Niną. Autor porusza w powieści ważne społeczne tematy, pisze o rozpadzie związku, zdradzie, samotnym rodzicielstwie i molestowaniu kobiet.

Czytaj również >> „Żmijowisko” – Bestsellerowy thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza

Pokazuje jak codzienna rutyna, wysoki kredyt na mieszkanie i mało satysfakcjonująca praca, zmieniają relacje między bliskimi sobie osobami, jak to wszystko zmienia nas w sfrustrowanych homo sapiens.  „Wyrwa” opowiada o czymś mrocznym i zagmatwanym, czymś co dzieje się w głowie człowieka, którego życie w jednej chwili zmienia się o 180 stopni. Autor stara się odpowiedzieć na pytanie czy jesteśmy w stanie poznać najbliższą nam osobę jak własną kieszeń i czy najgorsza prawda jest lepsza niż piękne kłamstwo. Kolejna powieść Chmielarz, którą warto przeczytać.

Opinia/Ocena wg City Magazine: 6/10

  • Wojciech Chmielarz  „Wyrwa”
  • Thriller psychologiczny
  • Wydawnictwo: Marginesy
  • Data wydania:  06.05.2020
1+

Akumulatory do fotowoltaiki – Nowoczesne i ekologiczne

Poprzedni

Mieszkanie na wynajem w górach

Następny

Zobacz także

Komentarze

Zostaw Swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Książki