Karta podarunkowa w ręce kobiety

Nierzadko przygotowanie właściwego prezentu może stanowić poważny problem dla wielu ludzi we wszystkich kręgach społecznych. Często na przeszkodzie stoi brak znajomości zainteresowań bądź upodobań drugiej osoby. Kolejnym problemem zwykle jest znaczący brak czasu, który możemy poświęcić na wybór odpowiedniego podarunku. Niewykluczone również, że dana osoba już posiada przedmiot, który chcemy jej wręczyć.

Dlatego właśnie coraz powszechniejszym rozwiązaniem jest karta podarunkowa. Jakie jednak przynosi ze sobą korzyści i co szczególnie warto o niej wiedzieć? O tym więcej w naszym materiale.

Czym jest karta podarunkowa i jak działa?

Karta podarunkowa jest wariantem karty płatniczej wydawanej w formie plastikowej lub papierowej, najczęściej funkcjonującej na zasadzie aktualnego okaziciela. Oznacza to, że taką kartą może zapłacić dowolna osoba, która jest jej obecnym właścicielem. Takie rozwiązanie umożliwia na szybkie i bezpośrednie wykorzystanie środków bez konieczności identyfikacji danych. Na życzenie niektóre sieci sklepów oferują także personalizację karty do potrzeb konkretnej osoby w ramach zabezpieczenia lub upiększenia wyglądu przedmiotu np. o wygrawerowane życzenia. Należy również wspomnieć o terminie ważności takiej karty, która zazwyczaj wynosi 12 miesięcy od momentu jej zaopatrzenia.

Pomimo znacznie większej powszechności kart wywodzących się z konkretnych sklepów i lokali, wartymi rozpatrzenia są również karty podarunkowe wyznaczonych centrów handlowych.

Co wyróżnia kartę podarunkową galerii handlowej?

Znaczną zaletą takiej karty jest możliwość robienia nią zakupów na terenie całego centrum handlowego bez ograniczenia do wyłącznie jednej sieci sklepów lub salonów. Wobec tego wybór produktów i usług, które można zakupić przy pomocy takiej karty, znacząco wzrasta, dając wiele możliwości i swobody jej posiadaczowi. W przypadku standardowych kart podarunkowych osoba ma możliwość wykorzystania karty w dowolnym sklepie w całej Polsce zamiast pojedynczego centrum handlowego, niemniej ilość oferowanego asortymentu będzie znacząco ograniczona w porównaniu do galerii handlowej.

Nie wszystkie galerie handlowe w Polsce posiadają w ofercie własne karty podarunkowe, aczkolwiek coraz więcej takich placówek decyduje się na ich dystrybucję. Dobrym przykładem jest Galeria Bronowice w Krakowie, która pozwala na zakup swojej karty podarunkowej online oraz stacjonarnie w wyznaczonych punktach.

Prezent zakupiony kartą podarunkową

Cechy oraz zalety karty podarunkowej

Jest to wyjątkowo elastyczny i praktyczny pomysł na prezent, gdyż osoba obdarowana będzie miała możliwość zakupu przedmiotu dostosowanego do swoich potrzeb, który z pewnością przypadnie jej do gustu. Nie trzeba się więc martwić o trafność upominku, albowiem taki prezent jest zawsze uniwersalny niemalże dla każdej sytuacji i okoliczności. Decydując się na kartę podarunkową, oszczędzamy również czas na dobór właściwego prezentu. Nie musimy nawet znać upodobań drugiej osoby, aby wiedzieć, że będzie miała ona pożytek z naszego podarunku. Sprawia to, że nie tylko jest to prezent idealny dla naszych najbliższych, ale również dla osób, z którymi wyjątkowo nawiązujemy oficjalne stosunki np. w szkole lub biurze. Wygląd takich kart z reguły jest bardzo estetyczny i schludny, więc z pewnością wyśmienicie się sprawdzi jako prezent dla dosłownie każdego. Takie karty są również bardzo łatwe w zastosowaniu poprzez swoją ważność na okaziciela, zatem nawet dzieci i seniorzy bezproblemowo poradzą sobie z jej obsługą.

Przy zakupie takiej karty dla drugiej osoby, warto mieć na uwadze czy wspomniana osoba odwiedza daną sieć sklepów lub centrum handlowe na tyle często, żeby nie mieć problemu z jej wykorzystaniem. Jest to szczególnie ważne, gdyż takie karty podarunkowe mogą być wykorzystane tylko w sklepach stacjonarnych i nie posiadają opcji dokonywania płatności przez internet. To oznacza, że nie możemy wykorzystać karty podarunkowej do zdalnego zakupu przedmiotu i jego późniejszego odebrania w sklepie.

Karta podarunkowa jako prezent – czy warto?

Absolutnie. Jest to zdecydowanie jeden z najbardziej sprawdzonych prezentów na każdą okazję, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak trudno w dzisiejszych czasach jest przygotować prezent, który nie tylko będzie trafny, ale również nie będzie potencjalnym duplikatem przedmiotu już posiadanego przez daną osobę. Zasadniczo każdy obdarowany taką kartą będzie zadowolony z prezentu, gdyż nareszcie zakupi sobie wypatrywany przez siebie przedmiot i nie wyda przy tym tak dużej sumy pieniędzy. Jednocześnie można taką kartę doładować na praktycznie dowolną kwotę, zatem niekoniecznie musimy wydawać bardzo dużych ilości pieniędzy, aby móc kogoś uszczęśliwić swoim prezentem.

5/5 - (3 votes)

Gdzie sprawdzić samochód po VIN?

Poprzedni

Mezoterapia mikroigłowa: poznaj sekret młodej i jędrnej skóry

Następny

Zobacz także

Więcej Biznes