Ręczniki dla alergika na krześle

Zmagasz się z alergią? Zastanawiasz się, jak ograniczyć jej objawy w domu? Zwróć uwagę na tekstylia, z którymi stykasz się każdego dnia. Chcesz dowiedzieć się, jaki ręcznik dla alergika wybrać, by znacznie poprawić komfort życia? Zapraszam Cię do dalszej części!

Alergia i jej objawy

Alergia to dolegliwość, na którą cierpi co trzecia osoba na świecie. Polega na niewłaściwej reakcji organizmu, a dokładnie układu odpornościowego, na różnego rodzaju substancje – alergeny. W kontakcie z nimi, w organizmie pojawia się tzn. reakcja alergiczna, której objawami są m.in. kaszel, katar, łzawiące oczy, drapanie w gardle czy zmiany na skórze. Ludzki organizm traktuje bowiem te substancje jako zagrożenie i za wszelką cenę próbuje usunąć je z organizmu wprowadzając go w stan zapalny.

Alergia jest w stanie skutecznie obniżyć jakość życia. Utrudnia codzienne funkcjonowanie, a w ciężkich przypadkach może stanowić zagrożenie dla życia. Dlatego osoby, które zmagają się z alergią powinny za wszelką cenę ograniczać kontakt z alergenami oraz szczególnie dbać o swoje zdrowie. A jak wszyscy wiemy, zdrowie jest najważniejsze.

Rodzaje alergenów

Objawy alergii uzależnione są od rodzaju alergenu. Wyróżnia się alergie m.in. na:

  • pyłki roślin,
  • sierść zwierząt,
  • pokarmy,
  • materiały.

Jedną z najbardziej popularnych alergii, której objawy pojawiają się w domu, jest alergia na kurz, a dokładniej roztocza. To mikroskopijne pajęczaki, żywiące się ludzkim naskórkiem, żerują najczęściej w pościeli, materacach łóżek i prześcieradłach. Kolejnym zagrożeniem są pleśń i grzyby, które mogą rozwijać się na ręcznikach. Nieodpowiednie materiały i niewłaściwe suszenie przyczyniają się do namnażania bakterii, które w kontakcie z ludzką skórą powodować mogą reakcje alergiczne i problemy ze zdrowiem. Dlatego tak ważny jest właściwy dobór tekstyliów, szczególnie przez alergików.

Ręcznik dla alergika – na co zwrócić uwagę?

Specyficzne warunki panujące w łazienkach sprzyjają rozwojowi bakterii. Aby ograniczyć niebezpieczeństwo należy zadbać o właściwą wentylację pomieszczenia, a także zrezygnować z ręczników wykonanych ze sztucznych materiałów słabej jakości. Najlepiej zdecydować się na ręczniki wykonane z naturalnych materiałów.

Ręcznik bawełniany

Bawełna to naturalna tkanina, która charakteryzuje się doskonałą przepuszczalnością powietrza. Jest miękka, chłonie wodę i zapewnia wysoki komfort i wygodę. Ręczniki wykonane z wysokiej jakości bawełny są także wytrzymałe – nawet częste pranie nie jest w stanie zmienić ich wyglądu i właściwości. Wysoka higroskopijność ręcznika sprawia, że doskonale osusza on skórę.

Ręcznik bambusowy

Ręcznik bambusowy to obecnie jedna z najlepszych opcji dla alergików. Tkanina charakteryzuje się miękkością, delikatnością i wysokim stopniem higroskopijności. Oznacza to, że doskonale chłonie wodę i szybko wysycha minimalizując ryzyko rozwoju bakterii, grzybów i pleśni. Ogromnym plusem, który jest szczególnie istotny dla alergików, jest fakt, iż ręczniki bambusowe są hipoalergiczne. Pozbawione chemicznych środków i pestycydów, są bezpieczne dla skóry. Bambus, z którego wytwarzana jest tkanina, wykazuje również działanie antybakteryjne.

Chcąc ograniczyć występowanie objawów alergii w domu, a także poprawić swój komfort życia, warto zwracać większą uwagę na otaczające przedmioty. Wybierając ręczniki czy pościel z naturalnych materiałów zapewniasz sobie bezpieczeństwo i najwyższy poziom komfortu. Wysokiej jakości tekstylia dla alergików w uroczych, modnych kolorach i różnych rozmiarach dostępne są m.in. w sklepie internetowym HOP Sklep.

5/5 - (3 votes)

Zielone ściany z roślin do Twoich wnętrz

Poprzedni

Beczka na wino – czemu warto się w nią wyposażyć i co warto wiedzieć przed zakupem?

Następny

Zobacz także