Wyciskarka wolnoobrotowa

Z pewnością popularność wyciskarek wolnoobrotowych jest kwestią mody. Chodzi zarówno o wygląd designerskich nowoczesnych urządzeń, ale również o pewien styl życia dość mocno oparty na zdrowych nawykach żywieniowych. Promowanie picia własnoręcznie przygotowanych soków z owoców i warzyw stało się pewnego rodzaju modą lansowaną także przez media społecznościowe. I można ten trend krytykować, ale warto zwrócić uwagę, że taka dodatkowa porcja roślin w diecie wychodzi nam tylko na zdrowie. Jest doskonałym uzupełnieniem jadłospisu dla dzieci, osób starszych, tych aktywnych i tych pracujących intensywnie, tych odchudzających się i tych z problemami zdrowotnymi. W wielu domach oferowane przez Kuvings wyciskarki są wykorzystywane regularnie, a powstałe soki zachwycają smakiem, konsystencją i przede wszystkim bogactwem składników odżywczych.

Jak wybrać dobrą wyciskarkę?

W Kuvings wyciskarki są doskonale dopasowane do potrzeb użytkowników i stąd wynika tak duża ich różnorodność. Jednym z najważniejszych aspektów, jakie trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnego modelu, jest moc urządzenia. Im będzie ona wyższa, tym lepiej sprzęt będzie radzić sobie z twardymi owocami i warzywami oraz zieleniną. Warto również zwrócić uwagę na to, czy w funkcjach znajduje się bieg wsteczny. Innym niezwykle istotnym parametrem jest liczba obrotów na minutę. Im będzie ich mniej, tym lepiej, tym dokładniej będzie przetworzony produkt, a w efekcie w soku znajdzie się całe bogactwo składników odżywczych. Z drugiej strony, im mniej obrotów, tym czas obróbki będzie dłuższy. Ale po wyciskarki nie sięgają osoby, które się wiecznie spieszą.

Na funkcjonowanie urządzenia będzie wpływać także wielkość otworu. Marka Kuvings wyciskarki wyposaża w dość ergonomiczną przestrzeń, która pozwala wrzucać całe owoce lub warzywa lub ich duże fragmenty. A to niewątpliwie oszczędza czas.

Małe dużo może

W ofercie Kuvings wyciskarki mniejsze i większe wyróżniają się doskonałą jakością. Bardzo często wybór konkretnej propozycji będzie podyktowany potrzebami, przestrzenią, jaką dysponujemy oraz oczywiście tym, ile i jak często będziemy chcieli przygotowywać soki. Jeśli masz miejsce w kuchni, zdecyduj się na wyciskarkę poziomą, natomiast w mniejszych przestrzeniach sprawdzi się doskonale kompaktowy model poziomy. Zawsze jednak warto zdecydować się na urządzenie z metalu lub wysokiej jakości plastiku. W tym drugim wypadku musi być ono oznaczone logo „BPA free”. Chodzi przecież, by na każdym etapie dbać o zdrowie. Kuvings wyciskarki oferuje wymagającym klientom, którzy docenią zarówno świetny wygląd urządzenia, jak i jego techniczne możliwości.

Oceń ten post post

Generatory ozonu – proste w obsłudze i uniwersalne urządzenia

Poprzedni

Jak przygotować doskonałą gorącą czekoladę? Sprawdź nasze triki!

Następny

Zobacz także