Teleporada – udogodnienie czy dodatkowy problem?

Od pewnego wieku zaczynamy na wszystko patrzeć w konkretny sposób – chcemy, aby było nam wygodnie i abyśmy mogli czuć się w swoim życiu bezpiecznie. Nie zależy nam na nowoczesnych rozwiązaniach – wolimy to, co dobrze znamy i co się już u nas sprawdza. To właśnie dlatego teleporada od samego początku nie wywołała u wszystkich pacjentów pozytywnych reakcji. Ludzie starsi zaczęli zwyczajnie obawiać się tego, iż ich opieka lekarska na tym ucierpi.

Jak to możliwe? Wydawało nam się, że być może teleporada z czasem zastąpi wizyty stacjonarne i nie będziemy już mieli możliwości bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Szybko jednak wytłumaczono pacjentom, iż do takiej sytuacji z całą pewnością nigdy nie dojdzie. Teleporada to udogodnienie – w dodatku takie, z którego możemy korzystać, ale jednocześnie nie musimy wcale tego robić.

Na czym to dokładnie polega?

Teleporada to nic innego, jak tylko możliwość telefonicznego porozumiewania się z naszym lekarzem – może być to internista, ginekolog, dermatolog. Pewnie wiele osób nie może sobie teraz wyobrazić, w jaki sposób ginekolog miałby nam pomóc przez telefon – ale czasami tak właśnie jest. Niekoniecznie musimy jechać do przychodni tylko po to, aby ginekolog wystawił nam kolejną receptę na tabletki antykoncepcyjne. Bez większych problemów poprosimy o to na odległość – a kod do e-recepty trafi na nasz telefon w kilka minut.

Nie wymaga to od nas brania sobie wolnego dnia w pracy, nie musimy nigdzie jechać – wszystko załatwiamy przez telefon. A jeśli wiemy, że chcemy zobaczyć się z lekarzem osobiście to po prostu prosimy o umówienie nas na taką wizytę – na pewno nikt nam tego nie odmówi. Teleporada to udogodnienie – a nie utrudnienie naszego życia i leczenia. Sprawdź usługę na stronie https://l4.pl.

Więcej zalet niż wad

Ludzie czasami narzekają na to, że nie posiadają telefonu lub zwyczajnie nie lubią z niego korzystać – są to głównie osoby starsze. Można to oczywiście zrozumieć. Jeśli tylko chcemy to możemy przyjść do gabinetu z każdym problemem. Teleporada jest opcją o tyle wygodną, iż trwa ona tylko chwilę – możemy więc o wiele łatwiej umówić się na taką rozmowę jeszcze tego samego dnia. Wizyta stacjonarna, w szczególności u specjalisty, może być dostępna dopiero za kilka dni lub tygodni.

Czasami teleporada to też najprostszy sposób na to, aby dowiedzieć się, czy faktycznie mamy się czym martwić – jeśli lekarza zaniepokoją nasze objawy to może nam on od razu wystawić e-skierowanie i możemy jechać prosto na badania. Oszczędzamy w ten sposób sporo czasu i szybko przechodzimy do działania.

5/5 - (1 vote)

Blefaroplastyka – co musimy wiedzieć przed takim zabiegiem?

Poprzedni

Obawy przed wykonywaniem badań prenatalnych

Następny

Zobacz także