Cytaty o przyjaźni

Cytaty o przyjaźni towarzyszą ludziom na każdym kroku. Dzięki nim można zrozumieć istotę przyjaźni oraz przekazać bliskim osobom swoje uczucia i emocje. Posługiwanie się takimi cytatami z uwzględnieniem ich autorów oznacza również pełną świadomość swojego postępowania, dzięki czemu wyraża się wszystko to, co ma się głęboko w sercu.

Czasami dobrze dobrany cytat jest w stanie wyrazić więcej niż tysiące zbędnych słów. Warto więc zaznajomić się z najbardziej znanymi cytatami na temat przyjaźni, których można użyć przy każdej nadarzającej się okazji.

Cytaty o przyjaźni – które z nich są najbardziej aktualne?

Po sieci krąży wiele cytatów o przyjaźni, które są bardzo aktualne i można użyć ich nie tylko w życiu codziennym, ale też w pracy, na podwórku czy też w szkole. Korzystają z nich osoby dorosłe, młodzież, ale też ludzie starsi. To nie tylko cytat, ale też swego rodzaju nauka, przekazywana kolejnym pokoleniom.

Cytat i przyjaźni

Dzięki takim cytatom można przekazać innym osobom pewnego rodzaju prawdy życiowe i wykazać, iż dana osoba zajmuje szczególne miejsce w sercu osoby, która zdecydowała się na wypowiedzenie wybranego cytatu.

Oto najbardziej aktualne cytaty o przyjaźni, na które można się powołać w dowolnym momencie:

 

Nie ma rzeczy bardziej oczywistej niż przyjaźń, dopóki trwa

To cytat Romy Ligockiej, który mówi o tym, że przyjaźń dotyka praktycznie każdego i jest zjawiskiem powszechnie panującym. Trudno się od niego oderwać, ponieważ każdy darzy kogoś przyjaźnią, chociaż zdarzają się takie sytuacje, w których przyjaźń się kończy. Ludzie mogą na sobie polegać, ale jedynie do czasu, a więc do momentu, aż nie zawiodą siebie nawzajem, np. będą nielojalnym lub też nieuczciwym,

Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga

Autorem tego cytatu jest Thomas Fuller. To bardzo ważny cytat, ponieważ jasno wskazuje, iż najważniejszym przyjacielem w życiu człowieka jest osoba, która jest w stanie pomóc i wesprzeć dobrym słowem lub czynem, a nie tylko współczuciem. Współczuć może każdy, lecz tylko prawdziwy przyjaciel znajdzie rozwiązanie w trudnej sytuacji i nie zostawi bliskiej osoby samej sobie,

 

Dobrych przyjaciół trudno znaleźć, a jeszcze trudniej zapomnieć

John Green nie mógł ująć tego lepiej, ponieważ prawdziwego przyjaciela często szuka się latami, a jeśli już się przytrafi, wtedy trudno będzie o nim zapomnieć i poradzić sobie bez niego w trudnych sytuacjach życiowych. Najważniejsze jest to, aby polegać na prawdziwych i wiernych przyjaciołach, za którymi będzie się tęskniło nawet wtedy, gdy wyjadą na kilka dni do innego miasta. Jeśli straci się takiego przyjaciela, wtedy odczuje się sporą pustkę,

 

Przyjaźń to nie tylko wspaniały prezent, lecz także ustawiczna praca

Autor to Ernest Zacharias. Jest w tym naprawdę dużo racji, ponieważ nad przyjaźnią trzeba pracować, aby ją pielęgnować i doskonalić. Jeśli zostanie zaniedbana, wtedy też bardzo szybko może się rozpaść i przyjaciele odejdą w zupełnie inne strony, nie dogadując się między sobą,

 

Przyjaźń z całym światem zaczyna się od przyjaźni z najbliższym otoczeniem

Aldona Różanek mówi o tym, że warto zwrócić uwagę na siebie samych oraz na najbliższe otoczenie, ponieważ to najważniejszy krok na drodze do znalezienia prawdziwej przyjaźni.

Jak widać aktualnych cytatów na temat przyjaźni trochę jest, wiec z pewnością warto wcielić je w swoje życie i powiedzieć o nich swoim dobrym przyjaciołom, aby zrozumieli jak bardzo są ważni i jak wiele się im zawdzięcza.

W czym pomagają cytaty o przyjaźni?

Cytaty o przyjaźni pomagają otworzyć się przed innymi osobami, nawiązuje się w ten sposób bliższe relacje z innymi osobami, a ponadto swobodniej wyraża się wszystkie swoje uczucia. Czasami ludzie nie są zbyt śmiali i nie potrafią ubrać w ładne słowa swoich uczuć, wtedy też warto posłużyć się którymś z powyższych cytatów, a bliska osoba z pewnością bardzo to doceni i być może odpłaci się zainteresowanym tym samym. Każdy powinien popracować jednak nad swoimi cytatami, które będzie można później przekazywać pozostałym pokoleniom.

Zobacz również >> Cytaty o życiu, autorstwa ludzi nauki

Cytaty o fałszywej przyjaźni

Cytaty o przyjaźni dzielą się jednak na te pozytywne, jak i negatywne. Każda osoba ma w swoim kręgu znajomych osobę, która przynajmniej raz okazała się fałszywa lub też nielojalna. W związku z tym warto zapoznać się z cytatami o fałszywej przyjaźni, aby móc zrozumieć istotę takiego zachowania. Oto najbardziej aktualne cytaty o fałszywej przyjaźni, które można odnieść do swojego życia:

Przyjaciel wszystkich nie jest przyjacielem nikogo

Autorem tego cytatu jest Arystoteles i mimo tego, że ma on wiele lat, jest jak najbardziej współczesny. Jeśli ktoś jest przyjacielem wszystkich osób można mieć pewność, że nie będzie do końca szczerą osobą i powiernikiem naszych sekretów. Przyjaciela ma się na wyłączność, można powierzyć mu swoją tajemnicę i mieć przy tym pewność, że ta nie ujrzy światła dziennego. Przyjaźnienie się z wszystkimi wokół jest niemożliwe, ponieważ prędzej czy później przerodzi się to w fałsz.

Nie masz nic do stracenia. Gdy tracisz fałszywych przyjaciół, nie tracisz nic

Cytat autorstwa Joan Jett. Bardzo ważna sentencja, która mówi o tym, iż nie należy się martwić utratą fałszywych przyjaciół, ponieważ w życiu przeciętnego człowieka, nie odgrywają oni żadnej roli. Ich utrata powinna jedynie cieszyć, ponieważ w ten sposób człowiek może się uwolnić od toksycznych osób, które sprowadzały go na złą drogę. Fałszywi przyjaciele mogą w życiu bardzo namieszać, a nie wniosą do niego niczego pozytywnego. Warto o tym pamiętać na każdym kroku.

Kłam ze mną; Nie okłamuj mnie

Lukhman Pambra

Przyjaciele powinni nadawać na tych samych falach i nie okłamywać siebie nawzajem. Obierają taką samą strategię, stoją za sobą murem i mogą wspólnie skłamać w słusznej sprawie, ale nigdy nie mówią sobie nieprawy, ponieważ ta mogłaby zniszczyć ich przyjaźń. Ważne jest to, aby na swojego przyjaciela móc liczyć w każdej sytuacji. Dzięki temu człowiek czuje się w towarzystwie takiej osoby całkowicie spokojny i bezpieczny.

Fałszywi ludzie zawsze myślą, że inni są fałszywi

Tomichan Matheikal

Ciekawy cytat, w którym jest dużo prawdy, ponieważ fałszywi przyjaciele zawsze będą uważać, że wina nie leży po ich stronie i to inne osoby są fałszywe oraz nielojalne. „Odwracanie kota ogonem” jest w ich przypadku codziennością, jednak warto być wyczulonym na tym punkcie, aby nie przegapić prawdziwego przyjaciela, kosztem tego fałszywego.

Fałszywy przyjaciel jest wrogiem w przebraniu

Ellen J.Barrier

Takich przyjaciół warto unikać za wszelką cenę, a niestety jest ich bardzo dużo. Fałszywi przyjaciele są największymi wrogami, ponieważ wiedzą o nas praktycznie wszystko i mogą to wykorzystać. Niekiedy zdarza się tak, że to właśnie oni wbijają nam „nóż w plecy”. Ważne jest więc to, aby przyjaciół dobierać cierpliwie i przemyślanie.

Jak widać cytatów o fałszywej przyjaźni nie brakuje. Pokazują, iż takie rzeczy dzieją się od lat i trzeba mieć nad nimi kontrolę. Dzięki temu jednak człowiek może stać się bardziej wyczulony i nie nawiązywać zbyt szybkich i łatwych przyjaźni, które mogą zakończyć się katastrofą.

4.8/5 - (26 votes)

PlayStation 4 – Polecane tytuły gier na 2020

Poprzedni

Cytaty o życiu, autorstwa ludzi nauki

Następny

Zobacz także

Więcej LifePower