Cytaty o przyjaźni
3+

Cytaty o przyjaźni towarzyszą ludziom na każdym kroku. Dzięki nim można zrozumieć istotę przyjaźni oraz przekazać bliskim osobom swoje uczucia i emocje. Posługiwanie się takimi cytatami z uwzględnieniem ich autorów oznacza również pełną świadomość swojego postępowania, dzięki czemu wyraża się wszystko to, co ma się głęboko w sercu.

Czasami dobrze dobrany cytat jest w stanie wyrazić więcej niż tysiące zbędnych słów. Warto więc zaznajomić się z najbardziej znanymi cytatami na temat przyjaźni, których można użyć przy każdej nadarzającej się okazji.

Cytaty o przyjaźni – które z nich są najbardziej aktualne?

Po sieci krąży wiele cytatów o przyjaźni, które są bardzo aktualne i można użyć ich nie tylko w życiu codziennym, ale też w pracy, na podwórku czy też w szkole. Korzystają z nich osoby dorosłe, młodzież, ale też ludzie starsi. To nie tylko cytat, ale też swego rodzaju nauka, przekazywana kolejnym pokoleniom.

Cytat i przyjaźni

Dzięki takim cytatom można przekazać innym osobom pewnego rodzaju prawdy życiowe i wykazać, iż dana osoba zajmuje szczególne miejsce w sercu osoby, która zdecydowała się na wypowiedzenie wybranego cytatu. 

Oto najbardziej aktualne cytaty o przyjaźni, na które można się powołać w dowolnym momencie:

 

Nie ma rzeczy bardziej oczywistej niż przyjaźń, dopóki trwa

To cytat Romy Ligockiej, który mówi o tym, że przyjaźń dotyka praktycznie każdego i jest zjawiskiem powszechnie panującym. Trudno się od niego oderwać, ponieważ każdy darzy kogoś przyjaźnią, chociaż zdarzają się takie sytuacje, w których przyjaźń się kończy. Ludzie mogą na sobie polegać, ale jedynie do czasu, a więc do momentu, aż nie zawiodą siebie nawzajem, np. będą nielojalnym lub też nieuczciwym,

Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga

Autorem tego cytatu jest Thomas Fuller. To bardzo ważny cytat, ponieważ jasno wskazuje, iż najważniejszym przyjacielem w życiu człowieka jest osoba, która jest w stanie pomóc i wesprzeć dobrym słowem lub czynem, a nie tylko współczuciem. Współczuć może każdy, lecz tylko prawdziwy przyjaciel znajdzie rozwiązanie w trudnej sytuacji i nie zostawi bliskiej osoby samej sobie,

 

Dobrych przyjaciół trudno znaleźć, a jeszcze trudniej zapomnieć

John Green nie mógł ująć tego lepiej, ponieważ prawdziwego przyjaciela często szuka się latami, a jeśli już się przytrafi, wtedy trudno będzie o nim zapomnieć i poradzić sobie bez niego w trudnych sytuacjach życiowych. Najważniejsze jest to, aby polegać na prawdziwych i wiernych przyjaciołach, za którymi będzie się tęskniło nawet wtedy, gdy wyjadą na kilka dni do innego miasta. Jeśli straci się takiego przyjaciela, wtedy odczuje się sporą pustkę,

 

Przyjaźń to nie tylko wspaniały prezent, lecz także ustawiczna praca

Autor to Ernest Zacharias. Jest w tym naprawdę dużo racji, ponieważ nad przyjaźnią trzeba pracować, aby ją pielęgnować i doskonalić. Jeśli zostanie zaniedbana, wtedy też bardzo szybko może się rozpaść i przyjaciele odejdą w zupełnie inne strony, nie dogadując się między sobą,

 

Przyjaźń z całym światem zaczyna się od przyjaźni z najbliższym otoczeniem

Aldona Różanek mówi o tym, że warto zwrócić uwagę na siebie samych oraz na najbliższe otoczenie, ponieważ to najważniejszy krok na drodze do znalezienia prawdziwej przyjaźni.

Jak widać aktualnych cytatów na temat przyjaźni trochę jest, wiec z pewnością warto wcielić je w swoje życie i powiedzieć o nich swoim dobrym przyjaciołom, aby zrozumieli jak bardzo są ważni i jak wiele się im zawdzięcza.

W czym pomagają cytaty o przyjaźni?

Cytaty o przyjaźni pomagają otworzyć się przed innymi osobami, nawiązuje się w ten sposób bliższe relacje z innymi osobami, a ponadto swobodniej wyraża się wszystkie swoje uczucia. Czasami ludzie nie są zbyt śmiali i nie potrafią ubrać w ładne słowa swoich uczuć, wtedy też warto posłużyć się którymś z powyższych cytatów, a bliska osoba z pewnością bardzo to doceni i być może odpłaci się zainteresowanym tym samym. Każdy powinien popracować jednak nad swoimi cytatami, które będzie można później przekazywać pozostałym pokoleniom. 

Zobacz również >> Cytaty o życiu, autorstwa ludzi nauki

3+

PlayStation 4 – Polecane tytuły gier na 2020

Poprzedni

Cytaty o życiu, autorstwa ludzi nauki

Następny

Zobacz także

Komentarze

Zostaw Swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej LifePower