Mała i duża łazienka biało czarna

Zestawienie bieli i czerni to ponadczasowa, elegancka opcja, która świetnie sprawdzi się w domowej dużej łazience, ale odpowiednio wprowadzona będzie cieszyć oko także na mniejszym metrażu łazienki. Jak urządzić łazienkę w czerni i bieli, aby wyglądało estetycznie i modnie?

Mała łazienka biało czarna

Mała łazienka biało czarna

Na niewielkim metrażu idealnie sprawdzi się retro cegła, która jest błyszcząca i lekka, gdyż zrobiona została z glazury. Biały kolor zdecydowanie powiększy wnętrze i ułatwi dopasowanie innych dodatków, ponieważ współgra praktycznie z każdym kolorem.

Urządzając małą łazienkę, warto przemyśleć rozmieszczenie wyposażenia wnętrza tak, aby pomieściło wszystkie niezbędne elementy. Również niezależnie od kolorystyki można niewielki metraż zaaranżować w taki sposób, aby optycznie wydawał się większy. Dlatego też, jeśli marzy nam się mała czarna łazienka, nie warto rezygnować z niej tylko ze względu na małe pomieszczenie.

Wybierając ciemne płytki, ceramikę czy armaturę

warto zadbać o odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. Doświetlona łazienka będzie wyglądać na przestronną i jasną. Wybierając czarne płytki, warto postawić na te z połyskiem, które świetnie odbijają światło. Doskonałym elementem, który dodatkowo powiększy wnętrze, jest duże lustro, np. w srebrnej ramie. Złociste i srebrzyste dodatki dodadzą aranżacji efektowności i elegancji, a dzięki odbijaniu światła optycznie powiększą metraż.

Urządzając małą łazienkę biało czarną, warto czerń umieścić na podłodze, natomiast biel na ścianach. Przeciwna opcja będzie zdecydowanie optycznie zmniejszać pomieszczenie. Dla odważnych osób ciekawym rozwiązaniem może okazać się połączenie czerni i bieli na ścianach, jednak wybierając taką opcję podłoga powinna być zaaranżowana na biało.

W przypadku bardzo małych łazienek warto zastosować czerń w postaci wydzielenia stref lub podkreślenia elementów dekoracyjnych. W takim pomieszczeniu powinna jednak dominować biel. Detale w kolorze czerni wyglądają gustownie i nowocześnie. Doskonale prezentują się lampy, czarne ramy mebli czy oprawy luster.

Duża łazienka biało czarna

Duża łazienka biało czarna

Posiadając duży metraż w łazience, tak naprawdę mamy całkowitą dowolność w jej aranżacji. W zależności od preferencji, można postawić na duże, matowe lub błyszczące płytki na podłodze w czerni lub ułożyć je w szachownicę. To sprawi, że łazienka nabierze ostrego, geometrycznego wyrazu. Kontrastu i lekkości dla czerni nada tafla szkła, służąca jako ściana prysznica czy duże lustra.

W dużej łazience czerń można w całości wykorzystać na ścianach. Aby jednak nie stworzyć przytłaczającego klimatu, na podłodze warto zastosować samą biel lub postawić na inne elementy wyposażenia w białym kolorze, tj. umywalka, toaleta, wanna. 

Duża czarno biała łazienka tworzy specyficzny, wręcz ascetyczny charakter pomieszczenia. Te kolory stanowią wdzięczną bazę, jednak można równie dobrze ograniczyć się jedynie do nich. Można jednak wprowadzić trzeci kolor, np. dodatki w kolorze drewna, które ocieplą wnętrze. Warto wprowadzić je do aranżacji w postaci szafek, półek czy obudowy wanny. Zamiast drewna naturalnego można użyć drewnopodobnych płytek, które dużo lepiej radzą sobie z wilgocią. 

Łazienka biało czarna odznacza się prostotą i elegancją.

Z jednej strony nowoczesna, a z drugiej jest nawiązaniem do klasycznego połączenia kolorystycznego. Oprócz tego monochromatyczne wnętrze daje duże możliwości aranżacyjne. Bardzo łatwo można wprowadzić do tego rodzaju wnętrza inne akcenty kolorystyczne, a paleta barw jest w zasadzie nieograniczona.

4.7/5 - (18 votes)

Jak zabrać się za wykrycie zdrady u partnera?

Poprzedni

HDR co to jest High Dynamic Range?

Następny

Zobacz także