Laptop gamingowy na stole

Dobry laptop powinien się dziś znajdować na wyposażeniu każdego domu. Zwłaszcza w dobie przenoszenia wielu aktywności w sferę online. Laptop jest mobilny, może go używać kilka osób w różnych celach: do pracy, nauki, udzielania korepetycji czy odbywania lekcji online, a w końcu do typowo rozrywkowych celów, jak granie w gry. To ostatnie może budzić wątpliwości, bo czy laptop sprosta oczekiwaniom gracza? Okazuje się, że tak! Opowiemy o tym szerzej w poniższym artykule.

Czy laptopy sprostają potrzebom gracza?

Pamiętajmy, że laptop laptopowi nierówny. Są to urządzenia o szerokim spektrum zastosowań. Niektóre laptopy rekomenduje się do pisania, inne do nauki, do obróbki materiałów foto czy video, a jeszcze inne wyposażone są w wyjątkowo wydajne podzespoły, które mają sprostać potrzebom zapalonych graczy. Kwestią kluczową są więc parametry takiego laptopa. Warto wiedzieć, że producenci nieustannie pracują nad ulepszeniem laptopów właśnie pod kątem grania w gry. Mocne i wydajne podzespoły naprawdę nie odbiegają niczym od komputerów stacjonarnych. Z roku na rok na rynek wypuszczane są coraz to lepsze laptopy gamingowe, dlatego warto śledzić nowinki technologiczne w tej dziedzinie.

Laptopy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przy zakupie laptopa warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Należy wśród nich wymienić przede wszystkim mocny i wydajny procesor, którego cechy przybliżyliśmy w kolejnym akapicie. Ponadto trzeba przyjrzeć się takiej kwestii, jak rozdzielczość ekranu – najpopularniejsze są Full HD, WQHD oraz 4K, częstotliwość odświeżania obrazu – nawet do 144 Hz. Najlepszy laptop gamingowy powinien być wyposażony w dwa dyski – dysk ssd i dysk hdd oraz ekran o rozdzielczości Full HD. Ważna jest pamięć RAM – dla laptopów gamingowych minimalna wartość to 8 GB. Wystarczającym systemem operacyjnym będzie po prostu system operacyjny windows 10. Ponadto trzeba też zwrócić uwagę na takie elementy, jak system chłodzenia, ekran dotykowy (opcjonalnie), częstotliwość odświeżania obrazu i niski czas reakcji. Dla komfortu i wrażeń odbiorcy niezwykle ważny jest model karty graficznej, o czym opowiemy w kolejnych akapitach. Wiele modeli znajdziesz tu: https://www.neonet.pl/laptopy/gamingowe.html.

Procesor intel core

Ważną częścią każdego laptopa, a szczególnie laptopa gamingowego, jest procesor. Niesamowity komfort i wrażenia zapewniają laptopy, wyposażone w procesory sześciordzeniowe (np. Intel Core i7). Jest to już naprawdę porządny sprzęt, który zaspokoi oczekiwania i potrzeby najbardziej wytrawnych wielbicieli tego typu rozrywki. Ile kosztuje laptop z najlepszym procesorem? Oczywiście trzeba się wówczas liczyć z nieco większymi kosztami takiego sprzętu. Niemniej, jeżeli zależy ci na dopracowanym pod każdym względem laptopie gamingowym, to musisz chwycić się za kieszeń. Jednakże, czy tylko takie procesory zapewnią doskonałe działanie sprzętu? Oczywiście nie. Sprawdzą się też procesory czterordzeniowe.

Karta graficzna

Niezwykle istotnym elementem laptopa jest karta graficzna. Ta zintegrowana z procesorem, jaka występuje w standardowych modelach, będzie raczej niewystarczająca, by w pełni korzystać z możliwości gier. Świetnie sprawdzają się natomiast podzespoły, odpowiadające za jakość grafiki – AMD Radeon czy Intel UHD Graphics. Dobra karta graficzna zapewnia niezapomniane doznania, chociażby podczas grania w gry z goglami VR. Tak naprawdę jednak każda gra wymaga porządnej karty graficznej, która zadba o nieskazitelną jakość obrazu, głębię i odwzorowanie kolorów oraz szczegółów graficznych.

Unikatowy design – podświetlana klawiatura i faktura obudowy

Laptopy gamingowe bez wątpienia przykuwają wzrok. I o to właśnie chodzi! Nowoczesny modernistyczny design od razu kojarzy się z wirtualnym światem gier. Obudowa może nieco się różnić od klasycznej wersji laptopa, chociażby chropowatą fakturą. Ciekawym elementem jest także podświetlana klawiatura. Taki laptop to nie tylko funkcjonalne urządzenie, ale także uczta dla wzrokowców.

Dodatki

Zakup laptopa to nie koniec. Trzeba dobrać dodatki,a wśród nich znajdzie się przede wszystkim myszka gamingowa. Warto nadmienić, że lepiej decydować się na model z kablem. Myszki, działające za pomocą bluetooth, miewają opóźnienia. Dobrze, by laptop miał programowalne przyciski, co zapewni ustawienie ich według osobistych preferencji, a co za tym idzie – zwiększy komfort gry oraz szybkość reakcji. Przydatny jest także czytnik linii papilarnych, dzięki któremu można w szybki sposób odblokować uśpione urządzenie, a co jest istotną kwestią, jeśli chodzi o zabezpieczenie sprzętu i zachowanie prywatności.

Czym wyróżniają się laptopy gamingowe?

Podsumowując; laptopy gamingowe wyróżniają się przede wszystkim wysokiej klasy podzespołami i układami, dzięki którym mogą działać równie płynnie jak komputery. Ponadto są to urządzenia mobilne, co jest istotne dla wielu użytkowników. Na baterii mogą działać nawet do 7 godzin, podczas których można swobodnie grać. „Wisienkę na torcie” stanowi modernistyczny design i nowoczesna podświetlana klawiatura, która nadaje sprzętowi futurystycznego sznytu.

Dlaczego warto się zdecydować na laptopa z przeznaczeniem do grania?

Zastosowane w laptopach gamingowych układy są dziś tak wydajne, jak ich odpowiedniki w wersji stacjonarnej. Laptop o mniejszych możliwościach niż „pecet” to już przeszłość. Taki laptop to uniwersalne urządzenie, które – poza graniem – sprawdzi się w wielu innych okolicznościach. Mając tak mocny laptop w domu, możesz być pewien, że podoła on wszystkim pokładanym w nim oczekiwaniom i posłuży przez długi czas, godnie zastępując rodzinny komputer.

Oceń ten post post

Szybki sposób na nieestetyczne odrosty

Poprzedni

Jesienne kurtki damskie

Następny

Zobacz także

Więcej On