suplementy diety w pojemniku

Suplementy diety to idealny sposób, aby zapewnić sobie lepszej kondycji, odporności i samopoczucia. Preparaty bogate w cenne substancje, składniki mineralne i witaminy wspomogą odchudzanie i oczyszczenie organizmu, poprawia koncentrację oraz pracę mózgu. Suplementacja diety naturalnymi produktami to również doskonały sposób na zachowanie urody i zdrowej cery. dobrze zbilansowana dieta to źródło witamin, minerałów, błonnika pokarmowego, olejów roślinnych itp. Są to składniki odżywcze w mniejszych dawkach, ale zróżnicowane i co ważne – niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Suplementy diety są środkami spożywczymi, mającymi uzupełniać naszą codzienną dietę w odpowiednie składniki odżywcze. Najczęściej są one źródłem witamin i składników mineralnych takich jak: niacyna, kwas pantotenowy, kwas foliowy, biotyna, witamina A, D3, E, K, B1,B2, B6, B12, witamina C oraz wapnia, magnezu, żelaza, miedzi, jodu, cynku, manganu, sodu, potasu, selenu, chromu, molibdenu, fluorków, chlorków, fosforu, boru i krzemu. Często zawierają także sproszkowane zioła lub ich wyciągi, luteinę, aminokwasy, probiotyki, prebiotyki, błonnik i kwasy tłuszczowe.

Zdrowe suplementy diety występują najczęściej w postaciach takich jak tabletki, kapsułki, drażetki, saszetki z proszkiem do rozpuszczenia w wodzie.

Naturalne suplementy diety

Naturalne suplementy stanowią niezwykle ważną część życia sportowców. Standardowe menu i produkty dostępne w sklepach nie zaspokoją potrzeb osób, które intensywnie ćwiczą i podnoszą masę mięśniową ciała i pracujących nad kondycją. Witaminy, minerały, kreatyna, arginina to sposób na uzyskanie szybszych efektów i zaspokojenia wszystkich potrzeb poddawanego wyczerpującej aktywności fizycznej. Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w naturalne suplementy diety.

Kiedy warto zacząć stosować suplement diety?

Po preparaty tego typu sięgać należy, gdy tryb życia wymusza na nas mało urozmaiconą dietę – szczególnie zimą, gdy dostęp do świeżych warzyw i owoców jest bardzo ograniczony. Uzupełnianie diety jest też konieczne w przypadku osób intensywnie ćwiczących i pracujących fizycznie oraz umysłowo. Niektóre witaminy nie występują w roślinach (lub występują w bardzo śladowych ilościach) – stosowanie suplementów diety pomoże zatem również utrzymać dobrą kondycję i zdrowie osobom preferującym dietę wegetariańską lub wegańską.

Warto stosować suplementy diety, wtedy jeśli uzupełniamy dietę o wszystkie potrzebne składniki, ale wciąż w niewystarczających ilościach. Tylko wtedy możemy liczyć na rezultaty. Suplementacja powinna być dostosowana indywidualnie do każdego. Może być także cennym uzupełnieniem leczenia, o ile dobrana jest pod kontrolą specjalisty

Oceń ten post post

Hurtownia chemii gospodarczej – czym kierować się przy wyborze?

Poprzedni

Bawełniane produkty – co warto sprzedawać?

Następny

Zobacz także